Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dizi Californication

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Püü yazıklar olsun size, kimse paylaşmamış mı bu efsane diziyi bu vakte kadar forumda ?

Bu dizi başlı başına bir pick-up, red pill, Alfalık mevzuları ve daha nicesi kadın-erkek ilişkisindeki derin mevzulara noktayı koyan istisnai dizilerden biridir. Hatta bana sorarsanız, en iyisidir.

Forumda hakkında konu açılmadığını görerek hemen bu eksiği kapatalım istedim.

Dizi genel olarak Hank Moody adlı baş karakterimizin kadınlarla olan ilişkilerini ve çalkantılı hayatını konu alıyor. Vaktinde art arta izlediğimiz ve her bir bölümünü özenle yorumlamışlığımız vardır. Yani o derece kefilim diziye. İzleyin, pişman olmayacaksınız, ve belki de çok şey öğreneceksiniz.

Ayrıca, bir dipnot olarak geçeyim, dizideki karakter meşhur yazar Charles Bukowski'den esinlenilerek yaratılmıştır. Diziyi bitirdikten sonra da Bukowski'ye ve eserlerine bi göz atmanızı öneririm, kadınlar hakkında oldukça sağlam anektotları ve anıları olan bir yazardır kendisi.

Diziyi sitemizden izleyebilirsiniz.

107

Moderatör tarafında düzenlendi:
Temel konu ne oluyor dizide sadece alfalık ve adamın sikiciliği değildir herhalde

Hank’in yattığı her kadın sonrasında bir şekilde Karen’a(eski eşi/sevgilisi vs.)hep affettirmeye çalışması ve Karen’dan başka hiçbir kadınla o mutluluğu yakalayamaması bence dizide verilen başka mesajlardan biri.

Spoiler vermiş gibi olmak istemiyorum ama...

1.Sezonda Hank, Karen’ın başka bir erkekle beraber olmasına rağmen duygularını hiç saklamadan yansıtıyor, ve 1.Sezon’un sonunda Karen’ın öbür adamla düğünü oluyor ve Hank ziyarete geliyor. Sonra tipik Türk dizisi senaryosu... Karen düğünü bırakıp Hank’le beraber kaçıyor.

Her ne kadar Hank kadınlarla konuşma konusunda çağ atlamış biri olsa da bir yerde yol hep Karen’a çıkıyor. Zamanında Hank’in konuşma stilini tamamen copy-paste yapıp çok faydasını gördüğüm oldu. Ama bu özelliğini de aldığım için belki de sevgimi en son hak edecek bir kıza hala sevgi besliyorum ve diğerleriyle olan muhabbet, ilişki seviyesine geldiği zaman saniyesinde bitirebiliyorum.

Çünkü dizi boyunca insana “Hayatınızda sadece tek bir kadınla mutlu olabilirsiniz, kalanıyla da hiçbir sikime mutlu olamazsınız.” mesajını çokça veriyor.

Böyle de yıkıcı etkileri olmuştur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8