Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çalışırken yerinde duramamak.

Merhaba forum üyeleri.
Bir durumdan muzdarip durumdayım bu benim çalışırken ki performansımı,sosyal hayatta uyuşukluğa itiyor.
Bir zıtlık var diyeceksiniz açıklayayım onu mesela bir tasarım işim var yapmak istiyorum ama masaya oturduğum gibi vücudum hareketlenmek istiyor yerimde duramıyorum adeta,ancak bunun çözümü kendimi yatağa atıp beyin uyuşturucu şeylere (Instagram da ki keşfet kısmı) bakmak oluyor. Sorunu anlayamadım,sizin yardımınıza ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.

Fazla enerjik olabilirsin ya da daha önceden masa başında çalışma alışkanlığın hiç yoksa elbette çalışmak istemeyeceksindir, beynin istemeyecektir. Burada uzun uzadıya yazmayacağım, bu konularda yeterli ve doyurucu bilgiler forumda zaten var, bulur okursun. Enerjik olmaktan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü masa başında beynin için sıkıcı bir şeyler ile uğraşmaktan seni alıkoyan beynin yatakta hiç de dokunmuyor sana, seni durtmuyor kalk diye. Alışkanlık oluşturmak, beynin kimyası, ödül sistemleri, sorumluluk alanlarında okumalar yap ve önerilen şeyleri uygula.

Çok teşekkür ederim,Deneyeceğim.
Aslında farkettim ki hareketsizlikten kaynaklı birazda işlerim hep bilgisayar üzerinden yürüdüğü için mayışmış,monotona girmişim oradan çıkmaya çalışıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8