Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çaresizlik Avantaj Mı?

Bir videodan görerek bu konunun sizlere de yarar sağlayabileceğini düşündüm.

Bir şeylere başlamak için sıfırsanız ve sizi kurtaracak başka bir şeye sahip değilseniz, tam sizin için bir konu olacak.

Çaresizlik büyük bir nimettir, size başarmak için baskı yapar. Çobanlık yapan çocukları düşünün, altyapıda sağlam bir öğrenim yeri yok. Elindeki imkanlar çok kısıtlı ama çoğu yıl çobanlık yapan insanların tıp kazanmasını haber kanallarında görüyoruz. Peki Nedeni ne?

Çaresizlik.
Bu insanların elindeki hayvanlara bakmaktan başka gelirleri yok, yarın bir gün eğer bu hayvanlara bir şey olacak olursa aç kalacaklar. Tam bunu düşünürken çaresizliğin attığı sert bir tokatla kendilerinde çalışma azmini buluyorlar, ardından başarıyı yakalıyorlar. Eğer çobanlıktan başka gelir getiren ve sıkıntısız bir işleri olsalardı, bu kadar fazla haberle karşılaşamazdık. Çünkü rahat olurlardı, iyi üniversite kazanmak için bu kadar kasmazlardı.

Bunu benimsemenizi öneriyorum, ilk başta biraz moraliniz bozulacaktır. Kendimde olduğundan biliyorum, ama en sonunda ya seve seve ya da öhöm öhöm yaptığınız işte daha çok çalışmaya ve başarmaya çalışacaksınız. Hepinize uğraşlarınızda başarılar dilerim.

Ali Nesin hocamızın daha kısa anlatımıyla.

İyi forumlar...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8