Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çekici Olma Rehberi ve Kendine Güven

Evet beyler bu forumda yazacağım son yazı. Daha önce yazdığım yazılar benim tecrübe ve birikimlerimin bir paraçasıydı aslında. Ben hiç bir zaman öğrenilmiş teknikleri kullanmadım. Ben doğal alfayım ve farkında olmadan yaptığım, işe yarayan davranışlarımı yazıya dökmüştüm sadece. Onlar benim bilinçaltımdan gelen davranışların yazıya dökülmüş hali. Son yazımda yazacaklarımı uygulayan herkese başarı garantisi veriyorum.
Dış Görünüşten başlayalım.

Dış Görünüş
Bugün sahip olduğumuz bütün somut şeyler, dış görünüşü güzel olduğu için bizde. Arabanızın, evinizdeki masanın, koltukların, kıyafetlerin, telefonunuzun, sevgilinizin ve sahip olduğunuz her şeyin dış görünüşü güzel olduğu için sizde. Ferrari'nin dış görünüşü bu kadar güzel olmasaydı bu kadar arzulanır mıydı ? Performansı da önemli tabii ki onlar da karakter özellikleriniz oluyor. Onlara da değineceğiz. Bentley'in içi, konforu, teknolojisi Ferrari'den daha üstün ama kimse Ferrari varken Bentley tercih etmez değil mi ? Çünkü Ferrari'nin dış görünüşü daha güzel, göze daha cazip geliyor. Bir tarafta dış görünüşü çirkin ama karakteri düzgün biri, diğer tarafta dış görünüşü güzel ama karakteri ortalama olan biri var, Ferrari örneğinde olduğu gibi dış görünüşü güzel olan kişi seçilecektir, daha çok ilgi uyandıracaktır, daha çok arzulanacaktır, daha çok saygı duyulacaktır, "en" olacaktır.
Bu yüzden dış görünüşünüzü güzelleştirmelisiniz.
Dış görünüşünüzü güzelleştirmenizin ilk aşaması için spor ve postür.
Spordan kastım fitnessdir. Elbette futbol, tenis, basketbol oynamak da spordur ama bu sporları yaparak fiziğini güzelleştiremezsin. Futbol sporunu yapıp, şişmansan kim takar öyle sporu. Fitness yapacaksın kardeşim. Bu günümüz dünyasaında bir ihtiyaçtır, yapmak zorundasın.
Spor yapmaya yeni başladıysan ilk 1 ay full body yapmanı öneririm
Örnek program: Zayıf veya hafif yağlı vücudun varsa,
Pazartesi: Squat 4x12
Romanian Deaflift 4x12
Barbell Row 4x12
Latpulldown 4x12
İncline Bench Press 4x12
Dumbbell Fly 4x12
Shoulder Press 4x12
Lateral Raises 4x12
Barbell Curl 4x12
Push Down 4x12
Yapabilirsin. Salı günü dinlenip çarşamba tekrar ayısını, perşembe dinlenip cuma yine aynısını yap ve en basa dön. 1 ay boyunca bu programı yap sonra bölgesel çalışmaya geçebilirsin. Eğer şişmansan ilk 2 ay bu programı yap, dinlenme günlerinde hiit cardio yap ve günde 2 öğün ye.
Hareketlerin hepsini Youtube'den izle öğren, eksiksiz ve doğru yap.

Beslenme
Zayıfsan,
Sabah: 3-4 tane yumurta(ister omlet yap ister suda kaynatıp ye sana kalmış)
biraz zeytin, salatalık ve domates ye.
Yulaf ezmesi ve fıstık ezmesi ye.
Varsa, bir scope protein tozu iç ve son olarak muz ye.
Öğlen
Öğlen öğününü spordan 1-2 saat önce yemeni tavsiye ederim.
Protein içeren besinler ye.(et, tavuk, balık)
Pilav(basmati pirinç, mercimek)
Salata
Yoğurt ve brokoli
İçecek olarak maden suyu veya su içebilirsin.
Akşam da aynı öğünü veya sebze ağırlıklı beslenebilirsin sana kalmış.

Şişmansan,
Sabah: 3 kaşık yoğurt ve 1 adet salatalık ye.
Öğlen
Yine spordan 1-2 saat önce yemeni tavsiye ederim
Protein içeren besinli salata ye.(Tavuklu salata, balıklı salata vs)
Akşam sebze ve protein ağırlıklı beslen)
Ara öğün niyetine 1 scoup protein tozu iç.
Spora gitmeden önce de L carnitine iç.
Az yemenin sebebi midenin küçülmesi ve vücudunun zamanla az yemeye alışması. Bu sayede vücudun az yemeye alışacak ve ister istemez kilo vereceksin.
Elbette bunlar hiç bir diyet programı olmayan kişiler içindir ve herkeste aynı sonucu göstermeyecekir. Fakat basitçe komplike diyetlere girmeden bu şekilde de beslenerek verim alabilirsiniz.

Dış Görünüşünüzü Güzelleştirmenin İkinci Aşaması Postür.
Aslında postürün yanına beden dili de eklenebilirdi ama onu daha sonra işleyeceğiz.
Burayı kısa keseceğim. Postürden kastım dik durmak ve dururken dizleri kırmamaktır.
Ayakta dururken ki postürünüz şu şekilde olmalıdır, 412
Otururken ki postürünüz ise şu şekilde olmalıdır, wrong right spine sitting posture 600w 428929744
Kısaca "dik durmalısınız."
Dış Görünüşünüzü Güzelleştirmenin Üçüncü Aşaması Giyim ve Aksesuar
Daha önce de olduğu gibi sade ve şık bir giyimi tavsiye edeceğim. Tavus kuşu teorisinin bir erkeğe yakışmadığını düşünüyorum.
Ayakkabılar
Uzak durmanız gerekenler: delikli ayakkabılar, sandalet, kaba duran ayakkabılar, aşırı renkli ayakkabılar.
Bir çok insan birinin ayakkabısına bakarak onun maddi durumunu ve ne derece bakımlı olduğunu anlayabilir. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki, insanların büyük bir kısmı karşısındaki kişinin ilk ayakkabısına bakıyor. Bu nedenle ayakkabılar önemlidir ve es geçilmemelidir.
Yazın Giyilebilecek Ayakkabılar
Takım elbise altına şu tarz bir oxford shoes giyebilirsiniz, 71nT09Mus7L
Şort kotun altına şu tarz ayakkabılar giymenizi tavsiye ederim, adidas white trainers 985uxi - nike air huarache white pure platinum
Şort keten pantolonun altına, i
Dar paça kumaş pantolonun arasına da yine şunu giyebilirsiniz, adidas white trainers 985uxi
Mayo altına da sakın ama sakın sandalet tarzı şeyler giymeyin. Şu tarz bir terlik giyebilirsiniz, jd product list
Kışın
uzakdurmanız gerekenler: hummer tarzı bot, spor ayakkabı ve asker botları
Chelsea boot(i (1)), Ankle boot(Women Men PU Leather Lace up Martin Boots Ladies Round Toe Old Vintage Boots Unsex Casual), Cowboy boot(96090290e15420b2b3d0eb48540d7e48) giyebilirsiniz.
Şortlar
Siyah veya mavi kot şort, keten şort, chino short giyebilirsiniz.
Pantolonlar
Siyah veya mavi kot(aşırı derecede yırtık olanlardan kaçının ve tek renk olsun.), dar paça kumaş pantolon.
T-shitler
Aşırı bol, kolları dirseklere kadar gelen şeyleri giymeyin. V yaka veya bisiklet yaka giyebilirsiniz.
Uzunluğu kemeri çok az örtecek şekilde olmalı ve kolları omuzunuzun bittiği yere kadar gelmelidir.
Vücudunuz iyiyse ince(göğüs uçları gözükecek kadar), açık renkli giymeye çalışın.
Yazılı, resimli, saçma sapan sözlü şeylerden uzak durun düz ve sade bir renk tercih edin.
Örneğin, GustOmerD 2018 Yeni Yaz T shirt Erkek D z Renk Slim Fit V Yaka g nl - simwood 2018 yaz marka erkek kisa kollu pamuk skinny t shirt gomlek kati casual o boyun erkek tops t
Elbette daha farklı şeyler de vardır fakat ben temel parçalara değiniyorum.
Gömlekler
Ana gömlekleriniz şu tarzda olsun, black shirt for men with design canemh da15638de 768x1024
Gömlekleri yeşil, kırmızı, mor, turuncu tarzı renklerde almayın. siyah, beyaz, mavi ve gri tercih edin yeterli olacaktır.
Keten gömlekler
Keten gömlekleri dilediğiniz renkte giyebilirsiniz. Her rengi güzel gider bu tarz gömleklerin.
Örneğin, Cotton Linen Men Shirt Short Sleeve V neck Solid Vintage Male Blouse Breathable Fashion Casual Slim - 29325 3xl erkekler nefes keten t goemlek duegme v yaka uzun kollu t shirt rahat erkek duez ince tshi
Kot gömlek giymenizi pek tavsiye etmem ama giyecekseniz de, 0d3586f37b7d868f0c931c1939dd33cf şu tarz giyin.
Kazaklar
Balıkçı yaka, V yaka, merish yaka ve bisiklet yaka kazak kesinlikle alın.
Deri Ceketler
Deri ceketleri aşırı parlak ve çakma tercih etmeyin. Şu tarz alabilirsiniz, d3668c8a938d8c47d8fb62f6fb8eb05f - i - i
Şişme Montlar
GİYMEYİN.
Kabanlar
siyah, gri, koyu lacivert ve kahverengi şık bir kaban alabilirsiniz.
Örnek: Thintenda Mens Winter Wool Overcoats British Long Wool Coat For Men Fashion Mens Double Breasted Pea - banana republic beige camel wool topcoat camel product 1 23380596 0 342701641 normal
Aksesuarlar
Sade ve siyah güneş gözlüğü, siyah deri eldiven, gümüş saat, kolları deri saat, gümüş bileklik, yüzük ve atkı kullanabilirsiniz.
Giyim başlığı altında yazdığım tüm kıyafetler ve aksesuarlar dolabınızda olmaası gereken şeylerdir ele almadıklarımı satın almanıza gerek yok. Hepsini bir anda alın demiyorum, yavaş yavaş zamanla satın alın.
Ben size gerekli parçaları verdim onları kullanarak nasıl kombin edeceğinizi size bırakıyorum çünkü bunlardan çıkardığınız kombin dışarıya sizin karakterinizi yansıtacak. İnsanlar sizin kıyafetlerinizi görünce aaaa "x" kişisi diyecek, tanınacakınız tarzınızdan ulan.

Dış Görünüşünüzü Güzelleştirmenin Dördüncü Aşaması Kişisel Bakım
Bacak, göğüs, varsa sırt, koltuk altı, cinsel bölge kıllarınızı alın. Bu isanlarınn bilinçaltına kendine bakıyor, düzenli bir cinsel hayatı var ki kıllarını alıyor, kendine önem veriyor mesajını verecektir ve gerçekten kendine bakan bir insan vücudundaki kılları alır.
Saçlarınızı ve sakallarınızı yüz şeklinize uygun bir şekilde kestirin ve kaşlarınızın ortasını alın(cımbızla). Saç canlandırıcı alabilirsiniz saçlarınızın canlı ve sağlıklı durması için.
Dişleriniz sarıysa dişçiye gidin beyazlaştırın bir kere ve düzenli olarak fırçalayın, sağlıklı beslendiğiniz için tekrar sararmayacaktır zaten.
Yüzünüzde sivilce varsa cilt doktoruna gidin roaccutane tarzı bir ilaç yazsın size 2 ayda hepsinden kurtulun.
Tırnaklarınızı kesin.
Hoş ve aşırı tatlı olmayan bir parfüm alın kendinize.
Deodorant kullanın.

Dış Görünüşünüzü Güzelleştirmenin Beşinci Aşaması Beden Dili
En temelden başlayalım
Dik durun
Göğüslerinizi açın
Özgüvensiz insanlar sürekli ellerini koyacak yer ararlar. Sürekli bir yerlere koymaya çalışırlar ellerini; ceplerine koyarlar, önde birleştirirler, yakınlarda bir şey varsa onu tutarlar, eline bir şey alıp kurcalarlar vs. Siz ellerinizi yanlara serbest bırakın. Koyacak yer aramayın.
Göz teması kurun insanlarla ve karşıdaki gözlerini çekmeden siz de çekmeyin.
Yürürken küçük adımlar atmayın.
Konuşurken karşınızdaki insana doğru eğilmeyin.
Bunlar en temel şeyler ve iyi gözükmek için bunlar yeterli. Beden dili hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız; Joe Navarro'nun yazdığı, "Beden Dili" kitabını okuyabilirsiniz, tavsiyemdir.
Fakat benim bahsetmek istediğim beden dili; duruş, ellerini nereye koyacaksın gibi şeylerden çok, doğal bir şekilde karizmatik olma durumu.
Beden dili zihnin dışa yansımasıdır. O an nasıl hissediyorsak bu davranışlarımıza yansır ve dışarıya o şekilde bir izlenim bırakırız.
Hipokampus; yeni bir tecrübe yaşayacağınızda, o tecrübeyi önceki benzer yaşadıklarınızla ilişkilendirir ve Amygdala'ya gönderir. Amygdala ise geçen sefer duygular kötüydü, bu sefer de kötü olacak mesajını alır, endişelenmeye başlar ve Nöro fiziksel etkiyi devreye sokar. Gergin ve endişeli hissettiği için bu da beden diline yansır ve dışarıya gergin, endişeli bir izlenim bırakır.
Fakat kendine güvenen birisinde ise bu şöyle işler, yeni bir tecrübe yaşayacağınızda, Hipokampüs: O tecrübeyi önceki benzer yaşadıklarınızla ilişkilendirir ve Amygdala'ya gönderir. Amygdala ise geçen sefer kendime güveniyordum, başardım ve yine başaracağım sonucunu çıkarır ve nöro fiziksel etkiyi devreye sokar. Başaracağım bir hedef ve iyi hissettiği için bunu duygulara yansıtır ve başarılı olman için gereken testosteronu, cesareti, azmi sana verir.
Bu nedenle kendine güven beyninizin limbik sisteminde meydana gelen küçük bir duygusal döngüdür ve olumlu veya olumsuz düşünceler için, kendi kendini yenileyen bir döngü olarak çalışır.
Bu nedenle güveniniz bir kez hasar gördüğünde, onu geri elde etmek sizin için zor olabilir.
Peki güveniniz nasıl hasar gördü ? Çocuklukta.
Yetiştiriliş şeklinizden, toplumdan, okula aldığınız eğitimden, çocukluğunuzda yaşdığınız bazı olaylardan güveniniz hasar gördü ve bu yüzden beyniniz her bir şey yapacağında yukarıda bahsettiğim olay gerçekleşiyor. Önceki deneyimleriyle kıyaslıyor ve başarısız olacağından korkup sizi endişeli, gergin ve kendine güvensiz bırakıyor.
Kendinize güveninizi sağlamak içinse yeni deneyimler deneyip, hedefler koyup, yeni maceralar yaşayıp, bularada başarılı olup beyninize başarılı olacağınızı empoze ettirmelisiniz.
"Başarı özgüvenini arttırır." sözü de buradan çıkmıştır.
Kendinize güvenli hissettiğinizde ise ne olacak biliyor musunuz ? Hani size bahsetmiştim ya beyler; kendine güvenin getirdiği çekim gücü, o his tetiklenecek.
Daha önce de bahsedildiği üzere kadınların sezgileri ve analiz yetenekleri erkeklere katla oranla daha yüksekdir. Sezgileri sayesinde bir erkeğin ne olduğunu anında anlar demiştik. Hah işte kendinize güveninizi kazanıp, o hissi yakaladığınız an kadınların bu sezgilerini tetikleyeceksiniz ve sezgileri ona, sizi eldee etmesi gerektiğini söyleyecek. Kendine güveniniz olduğu için, nöro fiziksel etki dışarıya olumlu duygular yansıtacak ve doğal olarak, faarkında olmadan çekici ve cool duracaksınız. Davranışlarınız istemeden kendine güveni olan bir beden diline sahip olacak ve bu da kadınların sezgilerini tetikkeyip sizden etkilenmesini sağlayacak.
Bunun için sadece yeni deneyimler elde etmelisiniz. Beyninizin bunu yaparsam başarısız olurum dediği şeyleri yapmalı ve başarılı olmalısınız.
Örneğin: Sokakta kız tavlamaya çalışın ve başarılı olun, bungee jumping yapın, gezin, yeni insanlarla tanışın, güzel kızları sikin. Beyniniz bunu yapabileceğini anlasın ve bu konularda kendine güven duysun.

Sağlıcakla kalın dostlar...

Güzel yazı. Kendine iyi bak dostum.

Eline sağlık hocam.Bu yazıklarını uygulayanın başarısız olma şansı yok.Hayatında başarılar...

Elinize sağlık yazılarınız çok faydalı

Güzel yazı fakat benimde böyle yazıları yazmamı engelleyen şeyi senle paylaşayım. KİME GÖRE NEYE GÖRE?

Ellerine sağlık, cidden çok güzel bir yazı. Çok doğru tavsiyeler var ama bir sporla alakalı kısım beni çok sinirlendirdi, açık söyleyeyim. Doğruya doğru, herkes vücutçu oldu bu dönemde. Her boku biliyorlar. Şunu yap, bunu yap şunu ye... Ben Spor Bilimleri öğrencisiyim diye seviniyordum boşa okuyoruz. Antrenman ve diyet planı kişiye göre yazılır. Zayıfsan şöyle, kiloluysan böyle diye bir şey olmaz. Bu tarz programları akademik eğitim almamış, alaylı hocalar yazar. İnternetteki programlar da herkese göre değildir, örnek olarak alınabilir ama birerbir uygulanması için kişinin detaylı incelenmesi lazım. Şimdi senin yazdığın programda dikkatimi çeken şey şu: Deadlift, Barbell Row ve Lat Pulldown. Üç sırt hareketi, üstelik üçü de bileşik egzersiz olarak kabul edilebilir. Allah aşkına, spor geçmişi olmayan bir adam bu hareketlerden nasıl verim alsın? Şunu ye, şunu iç, şunu yap demek kolay. Ben de derim, zaten öğrendiğim şey. Vücut geliştirmede kişinin vücuduna şöyle bir bakılır. Gövdesine falan ne kadar uzun. Bazılarının sırt bölgesi gelişmiştir, gelişmeye daha müsaittir. Bu adama gidipte üç tane sırt hareketi yazılmaz. Eksik bölgelerine yoğunlaşılır. Full body bile olsa üst üste üç bileşik sırt egzersizi boşa kürek çekmek demektir. Deadlift tamam, onda sıkıntı yok. Row ile Lat Pulldown çekiş hareketi. Niye iki çekiş hareketi koyuyorsun ki? Biri zaten yeter. Row hareketinin çeşitli varyasyonları sırtın her yerini çalıştırır. Diyet kısmına bir şey diyemem, zaten herkesin yazıp durduğu şeyler. İmkanlar belli, gidip Brezilya cevizi yiyecek değiliz. Zeytin, domates falan filan. Bu arada zayıf ya da şişman fark etmez, esmer pirinç yiyin bence. Ağır antrenman yapacağınız, enerjiye ihtiyacınız olduğu günlerde beyaz pirinç mükemmel bir karbonhidrat kaynağı. Ama her gün tüketmek bir noktada insülin direncine sebep olur. Karbonhidrat her zaman dikkat edilmesi gereken bir makro. İhtiyaçtan fazla tüketirseniz L-Karnitin, Kafein bilmem ne fayda etmez. Vücuttaki yağ hücreleri büyür büyür, kocaman göbek olur. Göbeği masa olarak kullanıp üstünde çay içebilirsiniz.

Diğer yazdığın şeylere lafım olamaz. Çok iyi tavsiyeler ama bu sporla alakalı şeyleri internette görünce, öğrencisi olduğum için sinirleniyorum.
Full body programında her zaman compound yani bir hareket ile birden fazla bölgeyi çalıştırabileceğin egzersizler tercih edilir. Adam deadlift dememiş, romanian deadlift demiş. Romanian deadlift’in hedef aldığı nokta arka bacaklardır aslında. Barbell rowun amacı da sanırsam hem ön kolu hem de sırtı çalıştırmak. Carnitine konusuna gelirsek, carnitine yediklerinizden gelen yağı atar vücuttan bir nevi yağlanmayı önler. Arkadaşın söylediklerinde bir yanlış yok. Spor öğrencisiyim diyorsun fakat üniversite de bu işin eğitimini veren öğretmenlere baktığında hiçbirinde fizik yok. Madem biliyorlar neden fizik yapamıyorlar? Bu iş bilgi işi değil, çalışma işi.
Vücuda göre program yazma işi tamamen saçmalıktır ve antrenörlerin daha fazla para kazanması için uydurduğu saçmalıktan ibarettir. Her insanda kaslar aynı yerdedir ve aynı hareketler ile çalıştırılır. Sen ha dumbbell row yaparak kası çalıştırmışsın ha barbell row yaparak çalıştırmışsın, ikisinin de olayı aynıdır. Ha lat pulldown yapmışsın, ha barfiks yapmışsın ikisi de aynı yeri çalıştırır.
Sporla uzun süredir içli dışlı olan biri olarak söylüyorum, adamın söylediklerinde bir hata görmedim ben.

Senin gibi cahile söz anlatmak, köre renkleri tarif etmekten daha zor. Bir kere de bilmediğiniz konu hakkında konuşmayın be; bir kere her boku bilmeyin. Yeter amk! Sporla içli dışlıymış, anatomi bilmediğine adım gibi eminim burada bana bok atma haddini kendinde görüyorsun. O yaptığın hareketlerin ufak bir açısı bile çok şey değiştirir ama neyse. Ben sıkıldım arkadaş, skerler. Son kez bilgilenin diye yazacağım, bir daha da buraya bir şey yazmam. Vakit ayırıyoruz, öğrendiğimiz bildiğimiz şeyleri paylaşıyoruz cahilin biri gelip bokluyor. Adamın söylediklerinde hata göremezsin tabii, çünkü sen de onun gibi bilmiyorsun. Gittiğin spor salonundaki hocan veya broların ne derse o. İnstagramdaki fitness siteleri ne derse o. Senin için değil, diğer arkadaşlar için yazıyorum sonra da sktir olup gidecem. Bir daha bir şey yazarsam pçim.

-Romanian deadlift arka bacak ve kalça kaslarına vuruyor. Şimdi sen bana ne yazmışsın:

Kardeşim, hem böyle diyorsun hem de ilk cümlende "adam Romanian deadlift" dedi diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ha lat yapmışsın ha row aynı yeri çalıştır de, sonra da romanian deadlift arka bacağı çalıştırır adam deadlift dememiş bilmem ne. Salak yerine mi koyuyorsun beni? "Her insanda kaslar aynı yerdedir", aferim bak bunu ben bilmiyordum. Dalga geçiyorsan komik, geçmiyorsan daha da komik. Her kasın lif tipi aynı değildir neyse amk fazla uzatmayacağım. Cahilliğini giderip sktir olacağım.

-Carnitine, insan vücudu tarafından üretilir. Hayvansal besinlerde ve süt ürünlerinde bulunur. Zaten bu ürünleri tüketen, daha doğrusu protein ağırlık beslenen biri, karnitin'i vücudunda üretir. Supplement olarak almak, asıl o daha fazla para kazanmak için yapılan sahtekarlık. Besinden gelen karnitinin biyolojik değeri %60, supplement olarak alınanın biyolojik değeri %14. Kaynak? Kaynak okulumdaki koca götlü hoca. Karnitin eksikliği yoksa, ki sporcularda bulunmaz pek, supplement olarak almak senin gibi cahillere yakışır. Takviye olarak alınan karnitin yağ ve glukoz oksidasyonuna (bilmediğin şeylerden bahsediyorum kusura bakma :( ) bir etkisi yoktur. Firmalar bu takviyenin içine Taurin, Kafein gibi şeyler koyuyorlar ant.sırasında deli gibi terliyorsunuz vesaire. Zannediyorsunuz ki yağ yakıyorum. 10 liraya filtre kahve iç, yemin ediyorum aynı şey. Siz gidin 200-300 tl verin. Üstelik vücudunuzda üretilebilen bir amino asit. "carnitine yediklerinizden gelen yağı atar vücuttan bir nevi yağlanmayı önler." Bunu sınıftaki kızları tavlamak için kullanacağım, efsane bir mizah anlayışı :D:D

"İnsanlar maymundan geliyorsa, maymunlar niye insan olmuyor." Adam senin gibi karıya kıza yvşamak, kışın bile kısa kolluyla kasıla kasıla yürümek için öğrenmiyor bu işi. Amacı da öğretmek. Buradaki hocalarımız çoğu sporcu. Bazısı futbol oynamış, bazısı basketbol oynamış, bazısı hala tenis yüzme vesaire oynuyor. Bu sporlarda kas büyüklüğü önemli değildir. Fizik yapamıyor değiller, yapmıyorlar. Çünkü amaç sağlıklı yaşam. Sporun hakkını vermek. Ağırlık kaldırıyorsunuz diye kendini sporcu mu zannediyorsun? Sporla iç içeyim diyorsun, kaç tane sporla ilgileniyorsun ki? Öte yandan, ben fiziği olan hocalar da gördüm. Antrenörlük dersine giren hocalarımın çoğu kaslı ve fitti. Ama vücutçular gibi değil. Yağ oranı düşük, büyük değil ama şekilli ve geniş. "52cm" kolla dolaşmazlar. İhtiyaçları da yoktur zaten. Spor salonuna gidenlerin amacı büyümek, büyümek başka bir s*k değil. Spordan falan anlamazsınız siz. Daha çok şey derdim ama yeter... Bir daha hiçbir bok yazmam buraya. Boşuna okuyorum okulu, boşuna o kadar kas bilmem ne ezberliyorum amk. Hadi şimdi istediğiniz gibi konuşun yazın. Benden bu kadar.
Tezini çürütünce cahil mi oldum ? Güldüm.
Bir kere de bilmediğiniz konu hakkında konuşmayın be; bir kere her boku bilmeyin. Yeter amk! Sporla içli dışlıymış, anatomi bilmediğine adım gibi eminim burada bana bok atma haddini kendinde görüyorsun.
Demişsin. Ama benim hakkımda hiç bir şey bilmeden atıp tutuyorsun, kendinle çelişiyorsun. Şu an bir arkadaşım ile ortak bir spor salonumuz var ve beraber işletiyoruz. Yüzlerce insanı çalıştırıyoruz biz günde.
Kardeşim, hem böyle diyorsun hem de ilk cümlende "adam Romanian deadlift" dedi diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ha lat yapmışsın ha row aynı yeri çalıştır de, sonra da romanian deadlift arka bacağı çalıştırır adam deadlift dememiş bilmem ne. Salak yerine mi koyuyorsun beni? "Her insanda kaslar aynı
Row ile deadlift aynı şey mi ? Normal deadlifti dizlerini kırarak yaparsın ve sırtı hedeflersin, romanian da ise dizleri kırmadan yapar, arka bacağı hedeflersin. Row dediğin ise çekme hareketidir. İstersen su şişesi çek, istersen bar çek, istersen dumbbell çek aynı yeri çalıştırırsın. Anladın mı canım benim.

Supplement olarak almak, asıl o daha fazla para kazanmak için yapılan sahtekarlık.

Böyle atıp tutarsan bilimsel araştırmalarla çürütürüm tezini.

Buyur oku, ingilizcen varsa tabi.(xd)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8