Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Centilmen gibi yemek yapmak

Bunu konu dısındada acabilirdim ama genel kültüre acmamım daha iyi olur diye dusundum. Her erkeğin yemek yapmasını az çok bilmeli diye dusunuyom.

Pesto Soslu ekmek
Gerekli ekipmanlar

Fesleğen sosu(migros dan baska yerde bulamadım 12Tl cıvarında)
Küçük uzun ekmek (tost ekmeği)
Kasar peynir (peyniri ince olmasında fayda var)

Emrach uskovski (modellik..) bu insan. Hayatında ogrendiği bakım, kisisel gelisim, alfalık, kısaca kendi hayatından ogrendiği bilgileri yaplasıyor daha iyi bir birey yetismesi için.

Pesto Soslu ekmekğin ve yanında iki adet daha atıstırmalığın linki var Emrach abinin.
vidoe izleminizi tavsiye ediyom.
Bu vidoe yu izledikten sorna internetten çesitleri arttımaya karar verdim eğer sizinde bildiğiniz pratik tarzda yemek veya atıstırmalık tarifler biliyorsanız yazabilirsiniz.
"...birinciden daha iyi olmak için %0.01 olmanız yetiyo.."

Her erkeğin yemek yapmasını bilmesi gerekiyor bağımsız bir erkek olması için. Misal eve kız arkadasını getirdiniz ufak tefek atıstırmalık seyler yaparak az-çok etkikiyebilirsiniz veya eve gidince "anne acım yemek yap" demek yerine kendiniz birseyler hazırlamaya calısın.

Pesto Soslu Makarna
Mutfakta hayat kurtaran leziz, kolay ve hızlı bir tarif olan pesto soslu makarnayı hazırlamak çok kolay. Tek yapmamız gereken makarnayı pişirdikten sonra sosu üstüne döküp karıştırmak.

Hızlı Atıştırmalık: Kızarmış Ekmek Üzerine Pesto Sosu
Bayat ekmekleri kızartıp üstüne pesto sosu sürebilirsiniz.

Başka bi tarif
Dilediğiniz kadar muzu dilimleyin ve ilk olarak esmer şekere bulayın. Yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye biraz zeytinyağı dökün ve muzları dizin. Üzerine tuz ve karabiber serpip 200 derecelik fırında 15-20 dk pişirin.

Karamelli mısır patlakları tarifi​

Malzemeler

1 çay bardağı cin mısırı

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı su

2 çorba kaşığı renkli pasta şekeri

2-3 dal nane(olmasada olur)

3 çorba kaşığı toz şeker

Hazırlanışı

İçine zeytinyağı koyduğunuz büyük bir tencereyi ocağa oturtun.

2-3 adet mısır tanesini tencereye atın.

Mısırlar patlayınca tüm mısırı tencereye koyun. (ayrı bi tencereye koyacaz galiba. Bundan bisey anlamadım)

Arada bir tencereyi sallayarak mısırları patlatın.

Ayrı bir tencereye toz şeker ve suyu koyun.

Orta ateşte toz şeker köpürünceye kadar pişirip karamel hazırlayın.

Ocaktan alın ve iki dakika karıştırarak soğutun.

Karameli ve pasta şekerini mısırların üzerine döküp karıştırın.

Arzunuza göre kaplara alıp soğutun.

Nane yaprakları ile süsleyerek servis yapabilirsiniz.

Karamel videosu

Karamel ve patlamıs mısır vidoe

Not
Denemekden vazgeçmeyin
Ben birinci postayı yakmısdım
İkinci postada zamanlamayı ayarladım
Üçüncüde enfes oldu

Kanalı takibe alıp videolarını ilk fırsatta incelicem, teşekkürler

Süt oğlanı gibi yetiştirildiğim için ve annemin titizliği sebebiyle hiçbir şey bilmiyorum. Öğrenmeyi çok isterim ama şu an pek mümkün değil gibi görünüyor. Aklıma bir fikir geldi sayende: Annem her ne derse desin ondan habersiz yemek yapmayı deneyeceğim. İstemeden de olsa birinde değişime sebep oldun. Teşekkürler (y).

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8