Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Cesur yeni dünya

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Kitap kimisine göre ütopik/distopik olarak ayrılabilir yani göreceli bir kavram bu kitap için bu konu
Herneyse kitap insanların sınırlar dahilinde yaşadıkları hayatları anlatıyor zihin duygular falan sınırlı yani daha basit bir tabiriyle klonlanmış robot gibi insanlar tıpa tıp birbirine benzeyen görevlerinin dışında ki görevlerde mutlu olmayan bildiğin mutluluk onlara belli çizgiler dahilinde zorunlu kılınmıl o çizgiler dışına da çıkılamıyor bilimsel yöntemler genetikleri değiştiriliyor şartlandırılıyorlar ve buna mutluluk diyorlar
Onun dışında vahşiler adında bunlardan uzak kabile bar ve bu kabilede John adında bir adam var kendisi sheakspeare okuyor sheakspeare dan alıntılar yapıyor kitap boyunca ve bu düzene alet edinmek istiyor aslında kitap korkaklığın eseri acı çekmekten korkmanın eseri hüzünlenmek istememenin eseri
Yapay mutluluğun eseri
Bu yüzden kitap distopik öz ben olmasam mutluluk yapay yaşamak zevkler neye yarar ki
Kesinlikle okuyun

Filmini izlemeyin 90% ı değişik kitapla.

Dizisini izledim, kitabını okuma fırsatım olmadı henüz. Bence işlenilen konu ve oluşturulan atmosfer, karakterler çok ilgici. Tabi dizi kitaba ne kadar sadık kalmış pek bir fikrim yok ancak ütopik/distopik eserlere ilgi duyanlara ben de dizisini izlemelerini tavsiye ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8