Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çevrenize karşı nasıl davranıyorsunuz ?

Belki bu konu defalarca açılmış olabilir ama cevaplarsanız sevinirim

1) Çevremde birçok gevşek insan var eminim sizin etrafınızda da vardır bunlara karşı tavrınız ne oluyor
2) Yeni bir arkadaş ortamına girdiğinizde neler yapıyorsunuz

Son düzenleme:
Dostum bilgi seviyeni daima üstün tut ve derslerinde, yaptığın işte iyi ol. Bu sağlam bir statükodur. Her konu hakkında 1-2 yorum yapabil, sana sorulmadıkça veya ortak konuşulan bir konu olmadıkça araya zıplayıp bir şey söyleme ve en önemlisi de lakaytlıktan uzak durabil. Çünkü bugün seninle samimiyeti abartırlar, yarın dalga geçmeye başlarlar. Aşırı samimiyet hem karşılıklı saygıyı sevgiyi de yok eder. Mahremiyetimiz yoksa hayvandan ne farkımız kalır ?

Seninle dalga geçen insanlara taviz verme. Devam edeni bundan hoşlanmadığını belirterek uyar. Soğukkanlılığını ve duruşunu koru.

Dostum bilgi seviyeni daima üstün tut ve derslerinde, yaptığın işte iyi ol. Bu sağlam bir statükodur. Her konu hakkında 1-2 yorum yapabil, sana sorulmadıkça veya ortak konuşulan bir konu olmadıkça araya zıplayıp bir şey söyleme ve en önemlisi de lakaytlıktan uzak durabil. Çünkü bugün seninle samimiyeti abartırlar, yarın dalga geçmeye başlarlar. Aşırı samimiyet hem karşılıklı saygıyı sevgiyi de yok eder. Mahremiyetimiz yoksa hayvandan ne farkımız kalır ?

Seninle dalga geçen insanlara taviz verme. Devam edeni bundan hoşlanmadığını belirterek uyar. Soğukkanlılığını ve duruşunu koru.
Keşke bu yazdıklarınızı yıllar önce okuyup uygulayabilseydim , ancak zararın neresinden dönülse kardır bundan sonra böyle yapacam.

Belki bu konu defalarca açılmış olabilir ama cevaplarsanız sevinirim

1) Çevremde birçok gevşek insan var eminim sizin etrafınızda da vardır bunlara karşı tavrınız ne oluyor
2) Yeni bir arkadaş ortamına girdiğinizde neler yapıyorsunuz
Gevşek insanlardan hiç haz etmem o yüzden her zaman muhabbetimi mesafeli tutarım öyle insanlarla.

Herkes için ayrı bir yaklaşımım var. Yeni girdiğim bir ortam içerisinde kendim hakkında bir şeyler bahsetmeyi tercih etmiyorum. Benim hakkımda az şey bilinir genellikle. Gevşek insanlara hiç tahammülüm yoktur fakat aramdaki bağı koparmıyorum yinede. Onları cebimde tutuyorum her duruma karşı.

1)Kendini geliştirmeyen gevşek bir insan senin arkadaşınsa ve senin çevrendeyse bu tamamen senin suçun.
2)Yeni bir arkadaş ortamına girdiğinde bilgili bir adamsan zaten saygıyı görürsün.

1)Kendini geliştirmeyen gevşek bir insan senin arkadaşınsa ve senin çevrendeyse bu tamamen senin suçun.
2)Yeni bir arkadaş ortamına girdiğinde bilgili bir adamsan zaten saygıyı görürsün.
Peki oturmasını kalkmasını bilen sadece yeri geldiğinde konuşan bi nevi basit ve gevşek olmayan bir insan olmak istiyorum ama tam tersi boş olmasa da hep konuşan cıvıl cıvıl bir insanım ve haliyle gevşekler de yanıma yaklaşıyor . Karakterimi değiştirip pek konuşmayan oturmasını kalkmasını bilen bir hale getirmenin bir yolu yok mu ?
Denedim ama çoğu kez patlayacak gibi oluyorum hemen eski halime dönüyorum.

Peki oturmasını kalkmasını bilen sadece yeri geldiğinde konuşan bi nevi basit ve gevşek olmayan bir insan olmak istiyorum ama tam tersi boş olmasa da hep konuşan cıvıl cıvıl bir insanım ve haliyle gevşekler de yanıma yaklaşıyor . Karakterimi değiştirip pek konuşmayan oturmasını kalkmasını bilen bir hale getirmenin bir yolu yok mu ?
Denedim ama çoğu kez patlayacak gibi oluyorum hemen eski halime dönüyorum.
Gevşeklik cıvıklık yapabilirsiniz. Benim kastettiğim kendisini geliştirmeyen size faydası olmayıpta cıvıklık yapan insanları çevreneizden uzak tutun. Mesela biriyle şakalşaıyorsun takılıyorsun ama ciddi mesele olduğunda sana fayda sağlamıyorsa takılmanın anlamı yok.

Çevrende gevşek insan varsa bu tamamen senin sorunun.

Mesela şu an çalıştığım iş yerinde bir arkadaş çaycı ile enseye şaplak göte parmak moduna girmiş vaziyette. Arkadaş çay istiyor çaycı "kalk kendin al ****** uşağın mı var" diyor. Aynı çaycıya ben "Selçuk bir çay getirir misin?" diyorum "Hemen getiriyorum" diyor ve çay anında ayağıma geliyor.

Kısacası gevşek ortamı yaratmak senin elinde.

Diğer soruna gelirsek yeni arkadaş ortamına girmemeye çalışırım. İlla girmem gerekiyorsa biraz gözlem yapar arkadaşlık yapılacak insanları seçer sadece onlarla muhatap olurum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8