Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Çok işinize yarayacak bir sosyal dinamik

Wolwerine

Ayın En Aktif Üyesi
Arkadaşlık.
Arkadaşlıklar güzeldir. Sosyalleşirsiniz. Bir şeyler paylaşırsınız. Ancak bazı insan yerine koyup değer verdiğiniz kişilerin zamanla götünün kalktığını, size üstünlük kurmaya çalıştığını, size saygısızlık yaptığını ve bunu başkalarınıda örgütleyerek yaptığını, görürsünüz.
Sizi umursamaz. Sizi duymaz ama duyar gibi yapar. Bu insanların rengi belli olduğu an, ondan uzaklaşmalısınız. Daha önce fark edebilirseniz arkadaşlık etmeyin. Rengi belli olduğu an, hiç çekinmeden bitirin arkadaşlığınızı.

Duruşunuz sağlam olmalı. Yaptığı şeyin yanlış olduğu konusunda kendinizi ifade edebilmelisiniz.
Bunun sonucunda arkadaşınızın size daha iyi davranışlarda bulunması gerekiyor
Sizin onun yanında kendinizi rahat ve mutlu hissetmenizi sağlamalı.
Yani ona güvenebilmelisiniz.
Bazıları da vardır. Sizi gerçekten sevmeyen, niyeti kullanmak, zarar vermek olan.
Onlar zaten böyle bir zahmete bulunmaz kişi kendini konuşmasıyla belli eder.
İç güdülerinize güvenin.

Karakterinizin sınırları olsun.
Kendinize yapılan saygısızlığa, dalga geçmeye, taşak muhabbetine kesinlikle izin vermeyin.
Siz de bir başkası için aynılarını yapmayın.
Kimseye güven olmaz.
Kimseye Güvenmeyin.

Çok uzun zamandır arkadaşım olan birine bile tam anlamıyla güvendiğim söylenemez.
Bu ona güvenmeyişimden kaynaklı değil. Ona güveniyorum.
Bu benimle de ilgili değil. Yani sorunlu değilim güven konusunda.
Bu bir gerçek olarak düşünüyorum.
Bu insanın içindeki şeytanla ilgili. O şeytan insanı dürter. Ve yanlışa sürükler.
Her insanın içinde vardır o şeytandan en masum görünende bile.
Bir maraz çıkartacak. Bir yamuk yapacak şeytan bulunur.
İşte bu yüzden karakteriniz çok sağlam olmalı diyorum.
Mesafeniz ve duruşunuz çok net belli olmalı.
Bir eziklik yaparsınız, bunu arkadaşınıza anlatırsınız git gide kendinizden soğutursunuz.
O arkadaşınız da nasıl olsa herkes buna böyle davranıyor bu bir şey yapmıyor duruşsuz bir kişilik der.
Size o da öyle davranma cürretini kendinde bulur.
İnsanlara ince davranın. Ama aynısını karşıdan da istediğinizi gösterin.
Tartışmak yerine benimle böyle konuşulmasını istemiyorum deyin.

Şunuda eklemek istiyorum;
Çok sağlam arkadaşınız olmalı.
Yani statüsü sizinle aynı veya sizden yüksek olsun. Aşağıda olacaksa da karakteri düzgün olsun.
Gelişmeye açık biri olsun.
Birbirinizi geliştirmeli, birbirinize bir şeyler katmalısınız.
Öyle boş muhabbet yapmayın. birbirinizle daşşak geçmeyin.
Cıvıtmak yaşınızı küçültür.
Çocukça davranmayın.
30larında olup cıvıtan, ya da işin ucunu kaçıran bir insanın benim gözümde zerre değeri yok.

Bakın insanların sadece güçlü olmasına önem vermemeye çalışın.
Yani güçlü olsun da karakteri ne olursa olsun değil.
Size karşı davranışlarında ince ve saygılı olmasını isteyin bunu arkadaşlığınızın en önemli şartı, en dikkat ettiğiniz hususlardan olduğunu belirttin.
Aynı davranışı sizinde ona göstereceğinizi bilsin. Emin olsun.
Güçlü ama kötü insanların yanında olmak zorunda kalıyorsanız bile bir çaresini bulun. Kurtulun.
Yalnız kalın ama o insanla arkadaşlık kurmayın.
Depresyon, Kişilik bozuklukları, Zarar o insanlardan gelecektir.
İç güdülerinize güvenin bir erkek karakterini fazla saklayamaz.
Mal olmayın herkesle ilgili bakış açınız olsun, insanların davranışlarını unutuyorsanız not alın gerekirse.
Çok önemli bir husus, insanın ne mal olduğunu anladığın an ona benzememek veya zarar görmemek için yolu vereceksin.

Vermiş olduğum bilgiler redpilldir. Gerçeklerdir.
Özgüvenli, duruşlu biri olmanıza rağmen insanlar bunu fark etmek istemeyebilir veya sizi kıskandığı için üzerinize gelebilir.
Size oynayarak o duruşunuzu, özgüveninizi kırmak isteyebilir.
Kendi gibi sizide aşağıya çekerek kötü bir hayat yaşamanızı isteyebilir.
İnsanlar narsistir.
Egoları için yaşar.
Bunu söyledim benim hiç arkadaşım yok mu var ama size söylediğim şekilde bir duruşum var bana uymayana yolu veririm. Kız erkek fark etmez.
Kırmızı çizgilerim var aşılmasına asla izin vermem anında yolu veririm.
Karakterinizi oturttun.
İnsanlar sizi görecek. O duruştan etkilenecek sırf. Onlara muhtaç olmayışınızdan.
Ve zaten kimsenin size kendiniz kadar yararı yok.
En çok yararı kendinize siz sağlarsınız.
Bilgi araştırarak, Öğrenerek, Uygulayarak, Okuyarak. Eyleme geçen hep siz olmalısınız. Olacaksınız.
Diğer yaptıklarınız sosyalleşmek, boş zaman geçirmek, çevre yapmaktır.
Çevreniz kaliteli insanlardan oluşmalı.
Bunu sağlamak ve kontrol etmek sizin elinizde.
Size uymayana siktiri çekmekten korkmayın.
Size uyan düzgün insanlarla arkadaşlığınızı devam ettirin.

Gidipte boş insanlarla arkadaşlık ediyorsanız, dalga da geçerler. Bütün gün boş muhabbette konuşursunuz.
Kadınlarla ilgili de çok konuşup az eyleme geçersiniz.
Kısacası kalitesiz insanlar sizin kalitenizi de azaltır.
Kaliteli arkadaşınız olsun ya da hiç olmasın.
Baktınız bir kere tanıştınız, bir insanın ne olduğunu anladınız direk o insana mesafeyi koyun.
Konuşmayın bir daha. Çok faydasını göreceksiniz söylediklerimin.
Çünkü o iç güdüleriniz size doğruyu hep fısıldar. Dinlemeyi bilin yeter ki.
İç güdülerinizi dinleyince zaten size tahmin ettiklerinizin doğru olduğunu gösterir. Çoğu zaman. Sekmez yani.

Dediğim gibi saf olmayın.
Uyanık olun.
Hemen analiz edin.
Cin gibi olun.
Leb demeden leblebiyi anlayın.
Nasıl bir durum içindesiniz kestirin.
Salak salak bakmayın anlayın.

Olay bu. Çokça ders dolu bir yazı.
İç güdüleriniz önemli dediğim gibi bir insana kanınız ısınmıyorsa asla sahteden bile olsa selam vermeyin. Yüzüne gülmeyin. Götünü kaldırmayın.
Kanınızın ısınmamasıyla haklı olduğunuzu geçen zaman direk size gösteriyor.
Aman ön yargılı yaklaşıyorum falan değil. Bir insan size hemen belli eder karakterinin, renginin ne olduğunu.
İnsanlara, arkadaşlarına karşı tutumu nasıl ? hemen belli eder.
Bakmasını bilin. Görmeyi öğrenin yeter.

Bu derslik bu kadar.
Çevrenizdeki insanlarla aranızda karşılıklı güven, sevgi, saygı olsun. En önemli kriter bu. Bu ihlal edilirse yol verin.
İlk kural yerine getiriliyorsa da ikinci kural: İkinizde kendinizi geliştirin. Birbirinizi geliştirmeye teşvik edin ve birbirinize değer katın. Boşboş muhabbetlerden vs uzak durun.
Birbirinizi gördüğünüzde ciddi manada enerjinizin arttığını düşündüğünüz, güzel arkadaşlıklar kurmanız dileğiyle efendim. İYİ AKŞAMLAR.

Son düzenleme:
duruş var özgüven var zeka var lise 4 deyim 3 kızla oturuyorum yazdıkların çok güzel gerçekten biraz önce otururken elim çarptı siteye girdim tam da hayatım bu yazıda ki bahsettiğin erkeklerle dolu tek amaçları mizah yapıp gülmek bir birleriyle dalga geçmek sınırı bilmiyorlar onlar haricinde sınıfta 10 kişilik bir keko grubu var ateistim desen yatırıp s1kerler tek muhabbetleri kar kız sigara harekete geçmek asla yalnız kalmak en iyisi şuan benim için :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8