Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Corona .

Merhaba.
Şuan dışarıdan geldim ve sinirliyim.Bu virüs yüzünden set açamıyorum, çünki dışarıda kız yok,
hem de kimseye yaklaşmakta olmuyor. Hepsi ajan gibi maskelenmiş.

2 gün dışarı da oldum set açmaya kız bulamadım.

Son düzenleme:
Tamamen bir toplumsal histeri olduğunu düşünüyorum. Yahu yıllardır sivrisinekler yüzlerce insanın ölümüne sebep oluyorlar taşıdıkları hastalıklar yüzünden, kanser desen almış başını gidiyor. Hayatımızda çok önceleridir var olan ve etkisi daha kötü olan hastalıklara çare bulmak yerine sırf bulaşıcılığı hızlı diye bir virüs yüzünden bu kadar stres yapıyoruz. Ha, bu demek değildir ki "coronaya önlem almayalım", tabi ki alacağız fakat şu virüse gösterdiğimiz duyarlılığı diğer hastalıklara göstermiyor oluşumuz gerçekten komedi. Kaldı ki, 14.yüzyılda ortaya çıkan Kara Veba'nın dünya nüfusunun üçte birini öldürdüğü düşünülürse corona bunun yanında gerçekten bir hiç kalıyor. Elbette önlem alalım, ama bu önlem strese ve endişeye bırakırsa yerini işte o sıkıntı. Ne yazık ki bizde de tam olarak bu var.

Tamamen bir toplumsal histeri olduğunu düşünüyorum. Yahu yıllardır sivrisinekler yüzlerce insanın ölümüne sebep oluyorlar taşıdıkları hastalıklar yüzünden, kanser desen almış başını gidiyor. Hayatımızda çok önceleridir var olan ve etkisi daha kötü olan hastalıklara çare bulmak yerine sırf bulaşıcılığı hızlı diye bir virüs yüzünden bu kadar stres yapıyoruz. Ha, bu demek değildir ki "coronaya önlem almayalım", tabi ki alacağız fakat şu virüse gösterdiğimiz duyarlılığı diğer hastalıklara göstermiyor oluşumuz gerçekten komedi. Kaldı ki, 14.yüzyılda ortaya çıkan Kara Veba'nın dünya nüfusunun üçte birini öldürdüğü düşünülürse corona bunun yanında gerçekten bir hiç kalıyor. Elbette önlem alalım, ama bu önlem strese ve endişeye bırakırsa yerini işte o sıkıntı. Ne yazık ki bizde de tam olarak bu var.
Dostum kanser için bizim yapabilcek bir şeyimiz yok. Salgın hastalıklarınsa bizlere bulaşmasını önleme şansımız var. Tabiki buna önlem alıcaz. Aranızda varsa kanseri çözebilecek kişi buyursun çözsün.

Dostum kanser için bizim yapabilcek bir şeyimiz yok.
Kanserden korunmak için bu önerileri dikkate alın
  1. Kişi ideal kilosunu korumaya çalışmalıdır.
  2. Tek yönlü beslenmeden kaçınılmalıdır. Et, süt, tahıl, meyve- sebze ve yağ olmak üzere tüm besin gruplarından gün içinde uygun miktarlarda tüketilmelidir.
  3. Günde 5 porsiyon meyve ve 2 porsiyon sebze yemeye dikkat edilmelidir.
  4. Kanserden korunmada posa alımının çok önemlidir. Bu sebeple beyaz ekmek yerine çavdar, kepek veya tam buğday ekmeğini tercih edilmelidir. Kabuklarıyla yenebilen meyveler soyulmadan tüketilmelidir.
  5. İdeal kilonun korunması amacıyla, fazla şeker tüketiminden kaçınılmalıdır.
  6. Pişirme yöntemi olarak fırında veya haşlamayı tercih edilmelidir. Kızartmalardan uzak durulmalı, yemekleri fazla kavurmadan pişirilmelidir.
  7. Sigara içmemek ve içilen ortamlarda bulunmamak önemlidir.
  8. Hareketsizlikten kaçınılmalı, günlük fiziksel aktiviteleri artırmaya özen gösterilmelidir. Haftada en az 2 gün spor yapılması sağlıklı bir yaşam için önemli koşullardandır.
  9. Günde 2-2,5 litre su tüketilmelidir.
  10. Çay ve kahve tüketimi azaltılmalıdır. Kahve içerken süt tozu yerine yarım yağlı süt kullanılabilir. Asitli içecekler, hazır meyve suları gibi şeker içeriği yüksek içecekler yerine, az şekerli komposto, hoşaf, taze sıkılmış meyve suları içilebilir.
  11. Aşırı alkol alımından uzak durulmalıdır.
  12. İçerdiği Omega- 3 yağ asidinin olumlu etkilerinden faydalanmak için haftada 2 veya 3 kez balık tüketimi önemlidir.
  13. Brokoli, karnabahar, lahana gibi antioksidan içeriği yüksek besinlerin tüketim sıklığı artırılmalıdır.
  14. Her türlü besinin iyi yıkanıp temiz hazırlanmasına özen gösterilmeli ve temiz su kullanılmalıdır.
  15. Kızartma yağları tekrar tekrar kullanılmamalıdır.
  16. Doğrudan ateşte pişirilen yiyecekler haftada en fazla bir gün tüketilmelidir.
  17. Günlük tuz tüketimi 5 gramın altında olmalıdır. Salamura, turşu gibi tuz oranı yüksek yiyeceklerin tüketimi sınırlandırılmalıdır.
  18. Salam, sosis ve tütsülenmiş yiyecek gruplarından mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
  19. Gün içinde 2 bardak süt veya yoğurt tüketimi önemlidir.
  20. Özellikle yaz mevsiminde direkt güneş ışığından kaçınılmalıdır.
Memorial Sağlık Grubu .

Kanserden korunmak için bu önerileri dikkate alın
  1. Kişi ideal kilosunu korumaya çalışmalıdır.
  2. Tek yönlü beslenmeden kaçınılmalıdır. Et, süt, tahıl, meyve- sebze ve yağ olmak üzere tüm besin gruplarından gün içinde uygun miktarlarda tüketilmelidir.
  3. Günde 5 porsiyon meyve ve 2 porsiyon sebze yemeye dikkat edilmelidir.
  4. Kanserden korunmada posa alımının çok önemlidir. Bu sebeple beyaz ekmek yerine çavdar, kepek veya tam buğday ekmeğini tercih edilmelidir. Kabuklarıyla yenebilen meyveler soyulmadan tüketilmelidir.
  5. İdeal kilonun korunması amacıyla, fazla şeker tüketiminden kaçınılmalıdır.
  6. Pişirme yöntemi olarak fırında veya haşlamayı tercih edilmelidir. Kızartmalardan uzak durulmalı, yemekleri fazla kavurmadan pişirilmelidir.
  7. Sigara içmemek ve içilen ortamlarda bulunmamak önemlidir.
  8. Hareketsizlikten kaçınılmalı, günlük fiziksel aktiviteleri artırmaya özen gösterilmelidir. Haftada en az 2 gün spor yapılması sağlıklı bir yaşam için önemli koşullardandır.
  9. Günde 2-2,5 litre su tüketilmelidir.
  10. Çay ve kahve tüketimi azaltılmalıdır. Kahve içerken süt tozu yerine yarım yağlı süt kullanılabilir. Asitli içecekler, hazır meyve suları gibi şeker içeriği yüksek içecekler yerine, az şekerli komposto, hoşaf, taze sıkılmış meyve suları içilebilir.
  11. Aşırı alkol alımından uzak durulmalıdır.
  12. İçerdiği Omega- 3 yağ asidinin olumlu etkilerinden faydalanmak için haftada 2 veya 3 kez balık tüketimi önemlidir.
  13. Brokoli, karnabahar, lahana gibi antioksidan içeriği yüksek besinlerin tüketim sıklığı artırılmalıdır.
  14. Her türlü besinin iyi yıkanıp temiz hazırlanmasına özen gösterilmeli ve temiz su kullanılmalıdır.
  15. Kızartma yağları tekrar tekrar kullanılmamalıdır.
  16. Doğrudan ateşte pişirilen yiyecekler haftada en fazla bir gün tüketilmelidir.
  17. Günlük tuz tüketimi 5 gramın altında olmalıdır. Salamura, turşu gibi tuz oranı yüksek yiyeceklerin tüketimi sınırlandırılmalıdır.
  18. Salam, sosis ve tütsülenmiş yiyecek gruplarından mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
  19. Gün içinde 2 bardak süt veya yoğurt tüketimi önemlidir.
  20. Özellikle yaz mevsiminde direkt güneş ışığından kaçınılmalıdır.
Memorial Sağlık Grubu .
Okey de benim bahsetmek istediğim sokağa çıkmamak vs. Birisi bulaşıcı hastalık birisi değil. Aradaki farkı anlayabiliyor musunuz?
Kanserden korunurken istediğin kadar dolaşabilirsin sokakta ama bir bulaşıcı hastalıktan korunmak; bulaşmasından kaçınmaktır.

Merhaba arkadaşlar.
Şuan dışarıdan geldim ve çok sinirliyim.
Bu virüs yüzünden set açamıyorum insan gibi çünki dışarıda kız yok hem de kimseye yaklaşmakta olmuyor hepsi cia ajanı gibi maskelenmiş.Bir iki kız çıktı onlar da kezban .
2 gün dışarı da oldum set açmaya kız bulamadım.
Çok dellendim şuan kusura bakmayın.
COVID-19 saha işlerini ne yazık ki olumsuz etkilemiştir.
Ben de bu nedenle sahaya çıkamıyorum.
Kızlar tedirgin.

Korona ile ilgili olmadan sormak istiyorum, set açmak hayatınızda bu kadar büyük bi' öneme sahip mi gerçekten? Yani set açamadığınızda sinirleniyor musunuz?
Hayatta tek amaçları set açmak kanka ne yaparsın...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8