Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

COVİD Sonrası Sosyalleşme Korkusu

Selam millet covid öncesi sosyalleşme ile ilgili bir sıkıntım yoktu ama covid sonrası insanlardan korkar oldum bir de covid olduktan sonra iyice insanlarla iletişimim zedelendi bir de üniversite sınavına çalıştım böylelikle de sosyal yeteneklerim düştükçe düştü.

İnsanlarla iletişim problemim hiç olmadı ama şimdi bir set açmak istesem insanlardan uzak durma isteği geliyor ve kendimi engelliyorum.

Sizce bunu kafama takmadan nasıl tekrardan setlere geri dönebilirim? ya da siz ne yapıyorsunuz fikir verirseniz sevinirim.

Hemen hemen aynı sorunu ben de yaşıyorum. Öyle ki ben üniversiteyi farklı bir şehirde, ailemden uzakta okuyordum. O zaman çok daha sosyaldim. Şimdi ise bulunduğum şehirde tanıdığım insan sayısı çok az ve iletişimsizlikten kalibrasyon ayarımı yitirmiş durumdayım. Bunları anlatıyorum çünkü benzer şeyleri senin de yaşadığını düşünüyorum. Bunun için yapılabilecek şey dışarı çıkıp insanlarla sürekli zaman geçirmek. Farklı ortamlar farklı kadınlar vs. Ve ortamlarını birbirinden farklı tutmanı tavsiye ederim. Yani sosyal ortamın sosyal ortamın, set açtığın ortam, arkadaş ortamın, vs... farklı olması (kalibrasyon ayarını yapana kadar) daha iyi olacağını düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8