Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Da Vinci Çok Fazlı Uyku Metodu

İnsanların bu dünyada değer verdiği birçok şey vardır. Bunlar kimi zaman sağlık, kimi zaman eş dost, Aşk, mutluluk gibidir kimileri de en çok zamana değer verir. Amaçları için çırpınırken son birkaç yıl birkaç ay diye Tanrıya yalvarırlar.
Hayat çok kısa yada uzun bilemem. Ama şu bir gerçek ki yaşantımızın 3/1’i uyumakla geçiyor. Eğer sizde diyorsanız ki leN zaten ölünce uyuyacağız ne lüzumu var günde 8 saat uyumaya.
Anlatacaklarım tam size göre. Hayatlarını icatlarına adayan bilim adamları gibi bir şeye adıyorsanız ve zaman yaratmak istiyorsanız. Şu yöntemi kullanabilirsiniz. Biliyorsunuz ki uyku evrelerden oluşur. Size teker teker bunları açıklamayacağım isterseniz linklerden araştırırsınız. Amacımız şu Tek seferde 6 saat yada 4 saat gibi uyumak yerine Bunu bölerek gün içinde uyuyorsunuz.
Örneğin davinci 4 saat ara ile 15 dakika uyurdu. Manyak herif birde eline metal sopa gibi bir şey alıyor 15 dakika sonra uyuyunca metal çubuğun düşmesiyle uyanıyor ba ba ba manyaklığa bak…

Bu dediğim Uberman taktiği olarak internette dolaşıyor. Ama size önermem sosyal bir hayatınız varsa ve sıradan normal bir insansanız. Ne gerek var? Örneğin dışarı çıktınız 4 saat sonra durun beyler bayanlar 20 dakika uyuyacağım bensiz idare edin falan diyerekten yatmak saçma geliyor. Yada iş yerinde patrona uyuyorum ben 20 dakika rahatsız etmeyin demekte…
Bunun daha insancıl yöntemi var. Oda Everyman tekniği, gece 2-3 saat uyuyarak öğlende 1 saat tek seferde, yada 3 sefer 20 şer dakikalık seanslarla günü geçirme var. Bu daha mantıklı ve ideal geliyor bana. Keza bunu bende uygulamaya başladım.
Ben uykuda geçen zamana acıyan bir insanım ve bu yönde kendimi eğitmek için bu yöntemi uyguluyorum.

Ha bunu tek Davinci mi yapıyor hayır, Tesla, Churcill, Edison gibi manyaklar da LeonardO abimizle aynı kafada.

Ya tamam da bunun zararı var mı derseniz var yok gibi, çünkü zarar yanında faydayı getiriyor. Mesela az uyuyan adam daha agresif olur bu da sizin kızları elde etme şansınızı arttırır sonuçta siz alfasınız ve agresif bir sosyopat olmanız gerek. Bakın bu alfa adamın 30 kuralı kitabına eklememiz gereken bir madde az uyu agresif ol ve kendini kızlarla birlikte bul :D Neyse işin şakası bir yana manyaklaşma şansınız bile olabilir. Eğer ki bunu yaparak zamanınızı boş işlerle harcayacaksanız hiç bu toplara girmeyin bir mantığı yok. Bu yöntemler uğraş alanı olan insanlar içindir. Cool görünmek için moruk ben günde 2 saat uyuyorum ayyktın mı demeyin insanlar popişiyle güler…

Ha birde kedi ve tüm gün uyuyan köpeği olan insanlar için uygun değildir!!! Bıçakla hayvana koşmanız olası.

Uyku sorunu zeki insanların lanetidir...
Hoşçakalın…

LİNKLER
<<< çok fazlı uyku
<<< Uykunun 5 evresini göz önünde bulundurarak uyku kalitenizi artırın

<<< Wiki açıldığına göre bunu da atmazsak olmaz<<< Çok fazlı uyku - Vikipedi

<<<Hayatının 23 yılı boşa gidecek. Değer mi? - M. Serdar Kuzuloğlu

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7