Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Daha iyi hayatlar varsa neden hala aynı hayatı yaşıyoruz?

Şunu düşünmüştüm: eğer evsiz veya aşırı fakir olsam daha iyisi için daha çok mu çalışırdım? Biraz düşününce şunu farkettim. Daha iyisini bilmeden o iyiye gidemeyiz. Mesela fakirin bildiği "iyi" aylık 2-3 bin tl ise 2-3 bin tl alana kadar çalışır. Sonrasını deneyimlemeden bilmez. Bilmediği şey için de çalışmayacaktır. Sürekli gelişin gelişin derler ama genelde nasıl bir yere gideceğini bilmiyorsunuz ki. Şu anki hayatınıza zaten alıştınız.
Mesela zengin biri ile takılırsanız onun gibi yaşamak için çalışacaksınız çünkü o hayatı öğreneceksiniz ve kendi hayatınız yetersiz gelecek. Zenginlerin çoğu da fakirlik gördüm, zenginlik gördüm ve asla fakir olarak yaşamayı düşünemiyorum derler. Sanırım Leonardo DiCaprio diyordu. Yani sadede gelirsek, biliyorum aynı şeyi tekrarlıyorum ama, eğer zengin hayatı vb. deneyimlerseniz ve severseniz ona daha istekli ulaşacaksınızdır.

Bu konuyu okuyunca aklıma şükür konusu geldi daha iyilere bakıp onlar gibi iyi olmaya çalışmak yerine kendimizden daha kötülere bakıp ''kötü'' olmadığımıza şükretmek saçma bence ha şu konu da farklı düşünüyorum hep daha iyisi için çalışırsın her şeyi yapmana rağmen olmuyorsa o zamana kadar olanlar için şükredersin bu pozitif bir şeydir benim için.

Üzüm üzüme baka baka kararır. Hayatını değiştirmek isteyen birinin tek yapması gereken şey çevresini değiştirmektir. Zaten ondan sonra her şey çorap söküğü gibi gelecektir. Kartalın yeri kümes değildir, ama eğer kartal kümese alışırsa bir tavuk gibi yaşayıp bir tavuk gibi ölecektir. Bundan dolayı, ortamınızı değiştirin. Bu konuda acımasız olun. Sizin istediğiniz hayata hitap etmeyen, size zarar veren insanları hayatınızdan silip atma acımasızlığını göstermezseniz o insanlar sizin ömrünüzün her bir gününü silip atacaklardır. Gayet doğru bir konuya değinmişsin DarkWine, teşekkürler.

Üzüm üzüme baka baka kararır. Hayatını değiştirmek isteyen birinin tek yapması gereken şey çevresini değiştirmektir. Zaten ondan sonra her şey çorap söküğü gibi gelecektir. Kartalın yeri kümes değildir, ama eğer kartal kümese alışırsa bir tavuk gibi yaşayıp bir tavuk gibi ölecektir. Bundan dolayı, ortamınızı değiştirin. Bu konuda acımasız olun. Sizin istediğiniz hayata hitap etmeyen, size zarar veren insanları hayatınızdan silip atma acımasızlığını göstermezseniz o insanlar sizin ömrünüzün her bir gününü silip atacaklardır. Gayet doğru bir konuya değinmişsin DarkWine, teşekkürler.
İşte bu be bu bu bu işte

“Para mutluluğu satın alamayabilir, ama bir Jaguar’da ağlamayı, otobüsün içinde ağlamaktan daha çok tercih ederim.” Françoise Sagan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8