Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Ders çalışmak

Bu sıralar ders çalışmayı saldım biraz sorunlarım vardı ama çok basit sorunlar olduğunu anladım şimdi tekrar başlayacam ama en verimli şekilde nasıl çalışılır sıkmadan kendimizi ama konuyuda bitirerek. Üniversite sınavına gireceğim önerileri bekliyorum siz de etkili olan teknikleri.

Çalışma planı yap. Mesela oturum gibi düşün derslerin arasına 15 dk mola 3 ders sonunda 2 saat mola gibi. Ve hedef - ödül belirle. Bugün 3 oturum çalışırsam 1 saat oyun oynarım/dışarda takılırım gibi. en önemli şey içsel güdülenme. Başkası olmadan kendi kendini motive etmen lazım.

Pomodoro timer aç 25 dk ders 5 dk mola böyle böyle sıkılmıyosun ben 4 pomodoro yapıyorum 3 kere 5 dk lık dinlenme son 4. Pomodoro da ise 15 dk lık uzun dinleme yapıyorum yani toplamda 100 dk DERS 30 dk MOLA bunu kendine göre arttırıyosun ben işimi bilgisayardan gördüğüm için Pomofocus diye bi siteyi kullanıyorum

Ders çalışmaya değil de programa yönelik bi' tavsiye vereyim, her gün mutlaka minimum 10 tane paragraf sorusu çöz.

Pomodoro timer aç 25 dk ders 5 dk mola böyle böyle sıkılmıyosun ben 4 pomodoro yapıyorum 3 kere 5 dk lık dinlenme son 4. Pomodoro da ise 15 dk lık uzun dinleme yapıyorum yani toplamda 100 dk DERS 30 dk MOLA bunu kendine göre arttırıyosun ben işimi bilgisayardan gördüğüm için Pomofocus diye bi siteyi kullanıyorum
Teşekkürler dostum

MBTI kişilik tipini öğren. Bu kişilik tipi analizi bilimsel diyemiyorum ama sahte bilim de değil. Biraz arada kalmış bir şey. Aynı kişilik tiplerine sahip insanlar aynı şekilde bilgi toplayıp, aynı şekilde sonuca varıyor ve genel olarak kişilikleri çok benziyor. Mesela ben planlı çalışmaya kalkacak olsam yapacağım şey bir sene boyunca her hafta yeni bi plan yapmak olur ve çalışamam. Neyse tipini öğrendikten sonra cevaplarsan yardım ederim.

Kanka imanlı bir insan mısın bilemem ama hani şey derler ya günde 10 dakika ölümü düşün ahiret gününü düşün ona göre hareket et.

İşte benim ölümüm veya ahiret günüm o sınav sonuç ekranı o ekranı açışı aklıma getirdikçe öyle bir ders çalışıyorum ki. Deme gitsin .

Sanada tavsiye ederim uygula bunu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8