Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ders çalışmak

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Bu sıralar ders çalışmayı saldım biraz sorunlarım vardı ama çok basit sorunlar olduğunu anladım şimdi tekrar başlayacam ama en verimli şekilde nasıl çalışılır sıkmadan kendimizi ama konuyuda bitirerek. Üniversite sınavına gireceğim önerileri bekliyorum siz de etkili olan teknikleri.

Pomodoro timer aç 25 dk ders 5 dk mola böyle böyle sıkılmıyosun ben 4 pomodoro yapıyorum 3 kere 5 dk lık dinlenme son 4. Pomodoro da ise 15 dk lık uzun dinleme yapıyorum yani toplamda 100 dk DERS 30 dk MOLA bunu kendine göre arttırıyosun ben işimi bilgisayardan gördüğüm için Pomofocus diye bi siteyi kullanıyorum

Ders çalışmaya değil de programa yönelik bi' tavsiye vereyim, her gün mutlaka minimum 10 tane paragraf sorusu çöz.

Pomodoro timer aç 25 dk ders 5 dk mola böyle böyle sıkılmıyosun ben 4 pomodoro yapıyorum 3 kere 5 dk lık dinlenme son 4. Pomodoro da ise 15 dk lık uzun dinleme yapıyorum yani toplamda 100 dk DERS 30 dk MOLA bunu kendine göre arttırıyosun ben işimi bilgisayardan gördüğüm için Pomofocus diye bi siteyi kullanıyorum
Teşekkürler dostum

Kanka imanlı bir insan mısın bilemem ama hani şey derler ya günde 10 dakika ölümü düşün ahiret gününü düşün ona göre hareket et.

İşte benim ölümüm veya ahiret günüm o sınav sonuç ekranı o ekranı açışı aklıma getirdikçe öyle bir ders çalışıyorum ki. Deme gitsin .

Sanada tavsiye ederim uygula bunu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8