Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dil bariyerine rağmen nasıl özgüvenli olunulur?

Almanyada yaşadığım için ve çocukluğumda değilde yetişkin yaşta göçtüğüm için ve almancada aşırı zor bir dil olduğunda her ne kadar iyi kötü sohbet edebilecek kıvama gelsiysemde hep bir gramer hatası devrik cümle kurma sorunu oluyor yetişkin yaşta almanca öğrenen bir çok kişide olduğu için bu benim özgüvenimi çok düşürüyor ne tavsiye edersiniz?

Pratik pratik pratik başka ne yapabilirsin ki usta. Sonuçta ana dilin değil, kimse almancan kötü diye sana hesap sormaz. Çok takıyorsan dil kurslarına gidersin. Sana rehberlik edecek insanlara ulaşırsın. Sana tavsiyem Almanca öğrenirken yada geliştirirken ana dilini ihmal etme. Gerçi orada bu mümkün değil :D

Pratik pratik pratik başka ne yapabilirsin ki usta. Sonuçta ana dilin değil, kimse almancan kötü diye sana hesap sormaz. Çok takıyorsan dil kurslarına gidersin. Sana rehberlik edecek insanlara ulaşırsın. Sana tavsiyem Almanca öğrenirken yada geliştirirken ana dilini ihmal etme. Gerçi orada bu mümkün değil :D
Geçmiş yıllarda alman forumlarında takılmayı denedim orada hep almancamla dalga geçtiler beni uyuz ettiler hatta almancam yüzünden asla pua ve kızlar konusunda başarılı olamayacağımı iddia ettiler(zaten Türksün kırık almancayla sokak oyunu yaparsan kötü tepki alırsın alman kızlarından dediler)
Bir tek bu alman milletinde gördüm ben dile bu kadar çok takmalarını. (internet tecrübelerime göre)
Gerçek hayatta çevremdeki almanlara sorunca evet iyi konuşuyorsun diyorlar artık beni üzmemek içinmi diyorlar bilemiyorum ama ne zaman internette forumlarda konu açsam konu almancama geliyor.
Kursa geçmişte gittim zaten okul vasıtaysıyla bütün gramellerin dil bilgisinin kurallarını öğreniyoruz ama yinede yetmiyor ana dili almanca olan yada doğuma büyüme almanyalı olan bir Türk biri gibi asla konuşamıyorum.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla sorunun asıl kaynağı kızlar konusunda başarılı olamamak. Bence zihnin bahane olarak kızlar ile arana böyle bir hayali duvar örmüş. Bence fazla üstüne gitme bu konunun madem böyle düşünüyorsun, bu da senin bir eksiğin olsun melezadam almanca konuşamıyor olsun. Diğer özelliklerine yoğunlaş. Her söyleneni takmamaya bak. İnsanlar kadınlar konusunda başarılı olup olamama durumları için hep bir bahane üretir hep bir bahane duyarsın. Bahaneleri kaldır gerçeklerle yüzleş iyi geceler.

Anladığım kadarıyla sorunun asıl kaynağı kızlar konusunda başarılı olamamak. Bence zihnin bahane olarak kızlar ile arana böyle bir hayali duvar örmüş. Bence fazla üstüne gitme bu konunun madem böyle düşünüyorsun, bu da senin bir eksiğin olsun melezadam almanca konuşamıyor olsun. Diğer özelliklerine yoğunlaş. Her söyleneni takmamaya bak. İnsanlar kadınlar konusunda başarılı olup olamama durumları için hep bir bahane üretir hep bir bahane duyarsın. Bahaneleri kaldır gerçeklerle yüzleş iyi geceler.
Tavsiyen için teşekkürler fakat şu her şeyde hemencecik çabucak algıya kapılan zihnimi ikna etmek kolay olmayacak.
Pua cesaretine kavuşabilseydim belki ikna olurdu zihnim buna.

Eski cıktığım kız rustu ve sokakta açılış yaparak tanıştım rusca veya ingilizcem yok onunda yoktu beden dili ve çeviriden anlaşıyorduk.kısıtlı limitlerden kurtulmaya bak

Eski cıktığım kız rustu ve sokakta açılış yaparak tanıştım rusca veya ingilizcem yok onunda yoktu beden dili ve çeviriden anlaşıyorduk.kısıtlı limitlerden kurtulmaya bak
Rus kızlarının dünyadaki en kolay kızlardan olduğunu ve rusların almanlar kadar milliyetçi olduğu biliniyor.

Kolaylık derken kolaysa almanyadaki rusları tavla ağlamak yerine oyun dünyanın her yerinde zor hiç bir zaman kolay değildir sen iysindir iyi hale gelirsin bu oyunun kolay olduğu anlamına gelmiyor.evet sokakta gidip sosyalleştiğim zaman bunu yapamayanlar 5 dakika içinde kiss close yaptığımda kız oruspuydu kolaydı gibi kelimeler kullanıyor halbuki kadınları yargılıyor heheh o yüzden başarısız oluyor kıskanıyor ve bunu or*spu gibi cümlelerle savuşturuyor.

Dil olmadanda oluyor diye yazdım başka yere çekiyorsun olayı.

Türkiyedekilerde oyun almanyada yurtdışında kolay diyor kendini kandırıyor.bunu diyen adamı oraya yolla ordada bir bok yapamaz niye çünkü şartlamış kendini.ben her yerde yaparım kendime inanıyorum bana her yer kolay bu benim iyi olduğum anlamına geliyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8