Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dinimi bulamıyorum.

Pek dindar bir ailede büyümediğim için mi?
Ergenliğim hala devam ettiği için mi?
Bunlardan hangisi bilmiyorum fakat kendimi bir dine mensup göremiyorum Ateizm baştan aşağı saçmalık geliyor.Deizm ise mantıklı ama saçma geliyor.Dinlere ise güvenim kalmadı çünkü araştırdığım çoğu dinin bazı şeyler çok mantıksız geliyor fakat gerçek bir dinin kusursuz olucağını düşünüyorum.Sizce bu durumum normal mi yoksa yukarda ki seçeneklerden birisi yüzünden mi?
Bence bilgin yetersiz hayat konusunda ve dusundugun seyler konusunda daha fazla ustune git ve dogru dedigin konularin altini doldur

bir çok gözlemde ve araştırmada bulundum. kadın - erkek ilişkileri, insan psikolojisi ve toplum düzeni hakkında gerek okuduklarım, gerekse gözlemlediklerime dayanarak şunu çok rahat söyleyebilirim ki; islam dini insan doğasına en hakim din. bunu alfalık, betalık kavramlarını araştıran birisi de çok rahat görebilir. kadın erkek ilişkilerini en iyi düzenleyen, toplum refahını en iyi sağlayan din islam'dır. bana islam'ın mantıksız bir yönünü söyleyebilir misin?
1. Cennet diye vaad edilen yer dunyanin guzel yani yani refah icinde isen cenneti yasarisn burda zaten.
2. Farkettiysen dini bize ogretenler hep bor insan olmak zorunda neden tanri varsa kendi kurallarini ve dogrularinin anlatmak icin bir insana ihtiyac duysun.
3. Butun islam devletleri savas icersinde hemen ayrilabiliyorlar ve birbirlerine giriyorlar bu hepsinin cahil oldugunu gosteriyor yani Allahin asla yanlis olamayacaginin dusunuyorlar.
4. İslamcılar ne bir teknoloji ne bir fayda saglamislar insanliga hicibir uretimleri yok surekli yok etme cabasindalar.
5. Islamda cihat denen bir zirvalik var herkesin (butun muslumanlarin) inancini yaymasi gerekiyor bu cok sacma ve canica resmen inanmayani oldur diyor tevbe syresinde de yer alan bir konu bu
6. Sen muslumansan alfa felan olamazsin hep birinin dedigini yapmak zorundasin yani kendi iraden yok.
7. Zina yapamazsin bu ckk sacma neden cinsellik baskilaniyor ki bu bir ihtiyactir ve bu ihtiyacini karsilarsan daha mutlu olursun buna ornek verirsek yeme de bir ihtiyactir eger yerine getirilmezse yine mutsuz olursun.
8. Neden ölmeyi beklemek zorundayim burdaki sevaplarimin karsiligini almak icin
9. Neden din adamlari o kadar paraya ulasabiliyor yani bu bir ticaret oldugunun garantisidir dinin.
10. Cocuklukta ve yasaminca sana ogretilenler ve herkesin inandigi veya yaptogi seylerin yanlis olma ihtimali yok mu.

Bunlardan hangisi bilmiyorum fakat kendimi bir dine mensup göremiyorum Ateizm baştan aşağı saçmalık geliyor.Deizm ise mantıklı ama saçma geliyor.Dinlere ise güvenim kalmadı çünkü araştırdığım çoğu dinin bazı şeyler çok mantıksız geliyor fakat gerçek bir dinin kusursuz olucağını düşünüyorum.Sizce bu durumum normal mi yoksa yukarda ki seçeneklerden birisi yüzünden mi?
Keni hayatına odaklan kendi problemlerine odaklan tabiki ergenlik döneminde olduğun için hocam, düşüncelerin fazla gelişmediği için boşlukta hissediyosun bu konuları ertelemelisin yaşın ilerleyene kadar pek bi sonuca varamıyosun.

Sorgulayan , araştıran her insan ateisttir.

Şahsen ben Kuranın Türkçeye yanlış çevrildiğini düşünüyorum.Ateist nüfus ondan artıyor zaten.Nerden bu kanıya vardın diyecek olursanız,araştırarak ve mantığımı kullanarak.

Hani bazı dinciler der ya "Allahı kalbinizde hissetmelisiniz" derler.
Bence var öyle bişey.Biraz araştırmayla çoğu şey bulunuyor.Zaten şuan en mantıklı din islam gibi gözüküyor.
Hristiyanlık desen mitolojiye dönmüş yahudiler ve diğer dinlerden bahsetmiyorum bile.
Ama bence Tefsirlerin %99 u yanlış çevrilmiş.Geçenlerde görmüştüm."Kafirleri yaşatmayın öldürün" diye çevrilen kitap vardı.
Kısacası din adamlarını falan dinlemeden kendi mantığınıza göre yaşayın.Her türlü doğru yolu bulursunuz...

yüzeysel bakıldığında her din yahut dinsizlik temelli fikir -teizm ateizm ve arasındaki diğer görüşler- kendi içerisinde tutarlı ve mantıklıdır. nasıl ki tarihsel olaylar kendi zaman koşullarında ve zihniyetinde değerlendirilirse dinlerin de değerlendirme koşulları vardır.velev ki bu koşullar göz ardı edilirse, temeli bilim ahlakı - veya bilim kültürü, pozitivist perspektif- olan ateizm dahi saçmalık olarak düşünülebilir.

bu tür konularda kendi fikrimin arayışta olan kişileri etkilemesini istemediğimden pek konuşmam fakat tek bir önerim var. eğer ciddi bir dini sorgulama içine gireceksen bu sorgulaman bilimsel bir sorgulama olsun. zira bilimsellikten ayrı bir sorgulama doğruyu değil sanrıyı - olduğunu düşündüğümüz temelsiz hipotezleri- getirecektir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8