Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dinsizliğime üzülen insanlar

Dostlarım artık bu konu beni etkilemeye başladı ailem ve bazı arkadaşlarım dinsizliğime karşı duyduğu nefreti artık üzüntüye çevirdiler ve bu durum beni de üzüyor.Sevdiğim değer verdiğim insanlar benim yüzümden üzülüyorlar bu konuda sizlerden birkaç tavsiye alayım dedim.

Kanka aynı sıkıntı bendede var babam anlayış gösteriyo istersen müslüman ol istersen hristiyan ol istersen git ineğe tap neye inanmak istiyorsan ona inan diyor annem asırı dindar o konuşmak bile istemiyor bende konusunu bile açmıyorum

“Bana kendi dinini öğretmeye çalışıyorsun
Ama ben senin dinini bildiğim için inanmıyorum”
Onlara bunun, senin makarna sevip benim sevmemem gibi bir şey olduğunu, seninde onlar gibi insan olduğunu anlatmaya çalış.
Şayet devamları halinde konu açıldığında konuyu değiştir veya “bunun hakkında konuşmak istemiyorum” de.
Ailenden birisiyle konuşurken açılıyorsa bu konu,
“Bak iyi bir müslüman cennette yanına 3 kişi alabiliyormuş, beni de alırsın yanına” diyip gülümsemen ortamı yumuşatabilir.
Bir ateist olarak seni çok iyi anlıyorum .))
ben konusunu acma zamanlarini gectim kankam artik durup durup onlar aciyor cumaya gitsene falan diyorlar.Tavsiyelerini dikkate alicam kankam tesekkurler

En azından ailene dinsizliğini açıklayabiliyorsun bu yaşa gelmiş insanlara söylersem alacağım tepkiyi kestiremiyorum

Dostlarım artık bu konu beni etkilemeye başladı ailem ve bazı arkadaşlarım dinsizliğime karşı duyduğu nefreti artık üzüntüye çevirdiler ve bu durum beni de üzüyor.Sevdiğim değer verdiğim insanlar benim yüzümden üzülüyorlar bu konuda sizlerden birkaç tavsiye alayım dedim.
Sevdigin insanlara ve ailene bile bu din konusundan bahsetmemen en önemli noktalardan biri eğer inancsiz oldugunu bilirlerse senle bir daha konusmayacak soguyacak ve cevrenden uzaklasacaklardir. Bunun icin cevrende kalanlara kendi dogrundan bir daha bahsetme ve onlara da anlayis goster, yoksa cevrende arkadasin kalmaz ve hayat iyice sıradanlaşır.

maddi bir güce ulaşıp ailenden ayrı kalacağın zaman herşeyi açık açık anlatırsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8