Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dipten zirveye çıkılır mı

Son günlerde hayatımda ilk defa bu kadar büyük bir manevi acı çekiyorum. Bir zamanlar deli gibi sevip değer verdiğim bir insan için bugün hiçbir anlam ifade etmiyorum ve bambaşka biri olup çıktı. Eyvallah.

Mücadele edip aşmam gereken çok zorlu bir süreç olduğunun farkındayım. Önümdeki 60 yılı oturup ağlayarak geçirecek mecalim yok.

Hayatımı bir düzene oturtup beni gerçekten hak edebilecek güzel insanlarla tanışmalıyım. Bir yerlerde beni gerçekten mutlu edebilecek insanlar var belki ama ben oturup geçmişin kasvetiyle kendimi harap ettiğim sürece bu insanlarla tanışabileceğim zamandan çalıyorum.

Üniversite için yeni bir şehre taşınacağım. Cinsel pazar değerimi ve mentalitemi hızla arttırmalıyım. Kendi aklıma gelenleri yazacağım, sizin önerilerinizi de bekliyorum.

1) Üniversitenin spor salonuna yazılıp bedenime iyi bakmalıyım. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur demişler, bir deneyelim.

2) Beslenmeme ve uykuma özen göstermeliyim.

3) Derslerime odaklanıp bir öğrenci olarak yegane sorumluluğumu hakkını vererek yerine getirmeliyim.

4) Eski ilişkimi mümkün olduğunca az düşünmeye çalışmalıyım.

5) Herkesin onun gibi bana kendimi değersiz hissettiren yönlere sahip olmadığı konusunda kendimi telkin etmeliyim.

dipten tepeye çıkmak zaman meselesidir. eğer bahsettiğin manada zirve istiyorsan. onun harici;

öğrenciyken paran olmaz, arkadaşın bol olur.

işe başladığında paran bol olur, arkadaşın kalmaz herkes hayata farklı bi daldan tutunmuştur.

sonra para sorunun çözülür tahmini 30 ları geçince, yeni arkadaşlar bulur takılırsın.

sonra evlencek kız peşine düşersin, arkadaşlarından evlenenler olur, yalnız kalırsın vs.

yani dipte de zirveni yaşayabilirsin, tepedeyken de dibi yaşayabilirsin. çok da paralama kendini tepeye çıkacağım diye. zamana kalıyor çoğu şey. sen yine en iyisi için çabala.

dipten tepeye çıkmak zaman meselesidir. eğer bahsettiğin manada zirve istiyorsan. onun harici;

öğrenciyken paran olmaz, arkadaşın bol olur.

işe başladığında paran bol olur, arkadaşın kalmaz herkes hayata farklı bi daldan tutunmuştur.

sonra para sorunun çözülür tahmini 30 ları geçince, yeni arkadaşlar bulur takılırsın.

sonra evlencek kız peşine düşersin, arkadaşlarından evlenenler olur, yalnız kalırsın vs.

yani dipte de zirveni yaşayabilirsin, tepedeyken de dibi yaşayabilirsin. çok da paralama kendini tepeye çıkacağım diye. zamana kalıyor çoğu şey. sen yine en iyisi için çabala.
Çok iyi özetlemişsin ustam

Yavaş yavaş yapman daha yerinde olacaktır beynine alışması için zaman tanı. Yavaş yavaş kendine belirlediğin rutinleri ekle. Beyin içinde bulunduğu koşulları değiştirme taraftarı değildir sana yeni sorunlar çıkarabilir. Daraldığın sıkıldığın yerlerde kendine herşeyin yolunda ve güzel olduğunu söyle. Her basamakta zaman zaman şükredersen ve pozitif yönlere odaklanırsan o zamana kadar hayatına eklediğin şeyleri güçlendirmiş olursun.
Yazdıklarını okurken duvarı yumrukluyormuşsun hissine kapıldım. Kendini bişeyleri yapıcam yapmak zorundayım gibi şartlama derim, eğer yapamazsan kendine yüklenmeye başlarsın buda seni daha aşağı düşürür. Yazından alıntı yaparak birkaç tavsiye yazdım, umarım işine yarar.

Son günlerde hayatımda ilk defa bu kadar büyük bir manevi acı çekiyorum. Bir zamanlar deli gibi sevip değer verdiğim bir insan için bugün hiçbir anlam ifade etmiyorum ve bambaşka biri olup çıktı. Eyvallah.
(kabullenmen güzel bişey ama kızı suçlamanın faydası yok. belki ileriki kız arkadaşına baktığın zaman iyi ki ayrılmışız diyeceksin kalıbımı basarım.)

1) Üniversitenin spor salonuna yazılıp bedenime iyi bakmalıyım. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur demişler, bir deneyelim.
(Bence güzel düşünmüşsün, deneyelim demende başarısız olsan bile çok umursamayacağın anlamına geliyor, kendini şartlamaya çalıştığın her eyleme daha çok bu şekilde yaklaşmaya çalış. salonda çalışırken kendini yarışa sürükleme, daha ağır kaldırmak zorunda değilsin varman gereken bir yer yok. iyi vakit geçirmeye odaklan insanlarla tanış. özellikle başarılı bulduklarınla ilişki kur. dalgana bak, eğlenmene bak ki her gittiğinde hevesli ve mutlu gidebilesin ve tabi daim olsun.)

2) Beslenmeme ve uykuma özen göstermeliyim.
(özellikle beslenme kısmı çok önemli fastfood gibi çerçöp yemekleri boğazından içeri sokmaman uzun vadede büyük fayda sağlar. "You're what you eat" diye bir laf var bir süredir. Boğazından içeri ne atarsan senin bir parçan olur, yiyeceklerini ona göre seçmende fayda var. Sürekli fastfood tüketen bir insan hantallaşıp, olumsuz düşünceleriyle boğuşurken, sağlıklı ve taze gıda tüketen insanlar rahat hareket edebilen, iş geciktirme huyları iyice azalan insanlara dönüşüyor. Bu konuyla alakalı bir diğer tavsiyem internetten bu tarz paylaşımlar yapan rol model diyebileceğin 2, 3 kişi bulup takip edebilirsin hayatlarında neler yapıyorlar, ne yiyorlar vs güzel örnek olurlar.)

3) Derslerime odaklanıp bir öğrenci olarak yegane sorumluluğumu hakkını vererek yerine getirmeliyim.
(Şart değil. Hepimiz üniversite okuduk, çok çalışan arkadaşlar öyle beklediğimiz gibi çok iyi yerlere gelmedi. Hayatta herşey mümkün. Örneğin üniversitede mekatronik okuyan arkadaşım, okulun robotik kulübüne girdi, orda grupla projeler yaptılar, yazılımı öğrendi bu süreçte derslerin yüzde 70inden kaldı ve umrunda olmadı. 3. yılında bu okul bana daha fazlasını veremiyor deyip okulu bıraktı. Şimdi ingiliterede bi şirkete uzaktan çalışıyor, ayda bir londraya toplantıya katılmaya gidiyor ve aylık 5500 dolar maaş alıyor. Bu adam üniversite mezunu bile değil.
Başka bir örnek kardeşimde mekatronik okudu. okul döneminde ortalama bir öğrenciydi. evde hep kendi kendine robotik aletleri alıp projeler yapardı. öğrenciliği döneminde birkaç şirkete girdi köle gibi çalıştı. koşullardan şikayetçiydi. okul bitince finlandiyada endüstriyel robotlarla uğraşan bir firmada iş buldu aylık 4000 euro civarı bir maaşı var.
Yolunu sen seç ne sana fayda sağlayacaksa neye ihtiyacın olacaksa ona odaklan, üniversitenin bir sürü avantajı var ama dezavantajlarda var sen avantajlarına odaklanırsan ilerlersin.)

4) Eski ilişkimi mümkün olduğunca az düşünmeye çalışmalıyım.
(cümlelerini olumlu kurmaya gayret et. bu şekilde kurmak yerine yeni ilişkilerine odaklan. yeni kızlarla konuş, görüş, arkadaş ol, kahve iç. önceki ilişkin sana bir sürü şey kattı bunu unutma, belkide bunlardan biride hayata biraz daha bencil bakman gerektiği olabilir. kendine odaklan.)

5) Herkesin onun gibi bana kendimi değersiz hissettiren yönlere sahip olmadığı konusunda kendimi telkin etmeliyim.
(kızı yada kimseyi olduğu kişi için yargılama, onu seçen sendin. Bence bu konuda önce barış musluyu biraz araştırıp onun yöntemini deneyebilirsin. kitaplarına bak okul yada halk kütüphanesinde bulabilirsin umarım(çünkü 4-5 kitabı var hepsine bakman gerekebilir(belki biride yetebilir).) adam fiziksel hastalıklarla uğraşıyor fakat kullandığı yöntem bu konuda da işine yarar.)

Kendine ve vücuduna insan gibi davran. Alışmasına müsaade et. Sonuçlara değil öncelikle sürece odaklan ki uzun vadede kalıcı olabilsin. Telkin yerine bazı zamanlar olmak istediğin kişiyi hayal edebilirsin. Her sabah yapabildiğin kadar meditasyon yapmanın faydasını kesinlikle görürsün zihnini terbiye etmeni kolaylaştırır. Okurken rahatsızlık duyduğun yerler olabilir sorun değil, ama unutma ben senin düşmanın değilim. Sorun olursa yazabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8