Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Don Juan Mantalitesi Ders - 7 || Don Juan Olmak || SON? BELKİ DE BAŞLANGIÇ?

Önceki Bölümler:
Don Juan Mantalitesi Ders - 1 || Burada Ne Arıyoruz? || Giriş
Don Juan Mantalitesi Ders - 2 || Don Juan da kim? || Tanışma
Don Juan Mantalitesi Ders - 3 || Kötü Çocuk Olmak Doğru Yol Mu? || Kötü Çocuk vs İyi Çocuk
Don Juan Mantalitesi Ders - 4 || PUA Çocuktan Öğrenen Çocuğa|| PUA Olmak?
Don Juan Mantalitesi Ders - 5 || Cinselliğimizi Benimsemek|| Cinsellik
Don Juan Mantalitesi Ders - 6 || Küçük Juanlar || Geçmiş

SON? BELKİ DE BAŞLANGIÇ?

Don Juan ve ekibi zaman makinesinden çıktılar. Herkes çok yorulmuş ve 3 saatlik kısa bir zamanda çok şey öğrenmişlerdi.

Don Juan: Evet çocuklar hepiniz çok yoruldunuz farkındayım. Eve gidebilirsiniz yarın akşam yine aynı saatte herkesi burada bekliyorum. Yarın büyük gün.

Çocuklar evlerine dağıldılar. Sonraki akşam herkes Don Juan'ın bahçesinde toplandılar. Herkes "Öğrenen Çocuk" kartını gösterip içeri girdi.

Don Juan: Evet çocuklar bugün sizleri Doğa Ana ile tanıştıracağım. Onu duymak için ses çıkarmamalısınız. Doğaya kulak verin, içinize, benliğinize kulak verin.

Doğa Ana:
Merhaba Don Juan.

Don Juan: Merhaba Doğa Ana seni buraya bir konuyu artık açıklığa kavuşturmak için çağırdım. Sadece bir kaç soru soracağım. Uzun sürmeyecek. Sonra gidebilirsin.

Doğa Ana: Tabi nedir konu?

Don Juan: Seni, eskiden PUA Çocuk olan, şimdi öğrenen bir çocukla tanıştıracağım. Onun kafasında hala PUA kırıntıları var ve kafasına oturtamadığı bazı şeyler, şüpheleri var.

Doğa Ana:
Tabi! Don Juan hemen tanışmak isterim.

Öğrenen Çocuk bir adım öne çıktı.

Öğrenen Çocuk: Merhaba Doğa Ana.

Doğa Ana: Merhaba Öğrenen Çocuk. Tanıştığıma memnun oldum.

Öğrenen Çocuk, Doğa Ananın derinden gelen, gür sesinden ürkmüştü.

Öğrenen Çocuk: B... Be... Bende memnun oldum... Doğa Ana.

Don Juan: Tamamdır şimdi sorularımıza geçebiliriz. Sizlere bir kaç soru soracağım ve sizden bunları cevaplamanızı isteyeceğim. Ama hızlı olmalısınız. Aklınıza ilk gelen şeyleri direkt olarak söylemelisiniz!

Doğa Ana: Hadi başlayalım!

Öğrenen Çocuk: Başlayalım.

Don Juan: Evet ilk sorumuz gelsin. Kadınlarla ilişkilerimizi iyi bir seviyeye getirmek için ihtiyacımız olan şeyler nedir?

Öğrenen Çocuk: Analizler, Baştan çıkarma, Oyun teorisi, hesaplama?

Doğa Ana: Dürtüler, Testosteron, Maskülenite!

Don Juan: Kadınlara neden yaklaşmalıyız?

Öğrenen Çocuk: Çünkü herkesin bir kadını var ama benim yok.

Doğa Ana: Çünkü sen ERKEKSİN ve o da bir KADIN hepsi bu!

Don Juan: Peki uzun zamandır üzerinde durduğum bir soru gelsin. BURADA NE ARIYORUZ?

Öğrenen Çocuk:
Kadınların radarına girmenin yollarını?

Doğa Ana: CİNSELLİĞİMİZİN farkına varmayı, Testosteronumuzundan korkmamayı onu kontrol etmeyi, ERKEK ADAM olmanın yolunu!

Don Juan:
Cevapların için teşekkür ederiz Doğa Ana gidebilirsin. Bakıyorum ki birileri hala neden burada olduğunu kavrayamamış. Anlaman ve kavraman biraz zor olacak bunun farkındayım. Hala öğreniyorsun çocuk sorun yok. ama tez vakitte ERKEK OL! Buna mecbursun.

Don Juan: Testosteron ve maskülenite. Bunların önemini anlayıp, doğasına tekrar sahip olmak için çabalamayan erkek pişmanlık, yalnızlık ve hayal kırıklılığı içinde ölecek! Hayatınızın sonuna kadar acı çekmektense bir kere acı çekin ve ERKEK OLUN!

Don Juan:
Kötü Çocuklar kadınlara neden yürüyor? Onlarla felsefe, bilim vesaire konuşmak için, evlenme hayalleri kurmak için mi? HAYIR! Onlar bacaklarının arasındaki manyağın izinden gidiyorlar. İstediği şeyi gidip alıyor ve bundan dolayı özür dilemiyorlar. Fakat testosteronunun kölesi olmuşlar!

Don Juan: Evet evet
Kötü Çocuk testosteronunun kölesi olmuş. Onu yönetmesini bilmiyor. Tek sorunu bu! Pipisinin götürdüğü yola hiç düşünmeden gidiyor.

Don Juan: Bizim yolumuz pipi yolu değil arkadaşlar. Bir erkek CİNSELLİĞİNİ benimsediği kadar onu kontrol etmesini de bilmelidir. Bir erkek pipisinin götürdüğü hey yola gözü kapalı gidemez! Kötü çocuklar bunun acısını çekiyorlar. Öz olarak erkeği erkek yapan pipisi değildir.

Don Juan: Peki bir erkek nedir söyleyeyim sizlere.
Bir erkek, HAYALLERİNE ODAKLANIR! Hayatında bir TUTKUNUZ olmalı ve hayatınız merkezine bunu almalısınız. Bunun için uyuyup, bunun için uyanmalısınız.
Bir erkek, TESTOSTERONU ve ARZULARINDAN UTANMAZ! Maskülen olmaktan korkmayın ama bu özelliklerinizi de kontrol etmesini bilin.
Bir erkek, DAİMA DAHA İLERİSİNİ HEDEFLER! Asla konfor alanında tıkılı kalmaz. "Oldum!" demek "Öldüm!" demektir onun için.
Bir erkek, BİRİLERİNİ SUÇLAMAK YERİNE PROBLEMLERİ ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIR!
Bir erkek, YENİLGİDEN KORKMAZ! Onlar yenilgiyi başarı yolunda geçici başarısızlıklar olarak görür, dersini alır ve yoluna devam ederler.
Bir erkek, İLGİ SATIN ALMAYA ÇALIŞMAZ! arzunun pazarlığını yapmazlar. Kadının arzusunu kazanmak için bir şeyler feda etmez veya maddi, manevi bir şeyler ödeyerek kadın arzusunu satın almaya çalışmazlar.

Don Juan: Siz ERKEKSİNİZ! her düştüğünüzde AYAĞA KALKIP MÜCADELE ETMEK ZORUNDASINIZ!

Don Juan:
Ve kadınlar... Onlar sizden sadece erkek olmanızı istiyorlar. Fazlası değil. Sadece gerçek bir erkek görmek istiyorlar karşılarında. Bir androjen değil. Feminen her kadın maskülen bir erkek arzular. Maskülen bir erkek de feminen bir kadın arzular. Doğa onları bir araya getirir. Her şey bu kadar basit!

Öğrenen Çocuk:
Peki Don Juan!
CİNSELLİĞİMİZİ benimsedik.
TESTOSTERONUMUZDAN artık korkmuyoruz ve onu kontrol etmesini de öğrendik.
KADINLARI DEĞİL, TUTKULARIMIZI hayatımızın merkezine koymasını da öğrendik.
Ama bize hala nasıl Don Juan olacağımızı söylemedin?

Don Juan: Kimliklerinizi elinize alın.

Çocuklar kimliklerini ceplerinden çıkarıp ellerine aldılar.
Don Juan kimlik kartını mat kart kabından çıkarmaları için her birinin ellerine altından anahtar verdi.

Don Juan: Mat kart kabının içinden kimliklerinizi çıkarın.

Çocuklar kimliklerini mat kart kabının içinden çıkardılar.

Don Juan: Şimdi "Öğrenen Çocuk" yazan kısmın arkasını çevirin.

Çocuklar ellerindeki kimliğin arkasını çevirdiler.

Don Juan: Arkada yazanı sesli şekilde herkes okusun.

Öğrenen Çocuklar hep bir ağızdan okumaya başladılar

"ÖZÜNDE BİR DON JUAN.

Her Öğrenen Çocuk bir Don Juandır.
Her Don Juan bir Öğrenen Çocuktur.
Don Juanlar öğrenmeyi bırakmış değillerdir.
Onlar mükemmel değiller.
Tanrısal bir varlık asla olmadılar.
Don Juan sizsiniz. Don Juan bizleriz.
Hala öğreniyoruz....
Yolumuz uzun..."

-SON-

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Evet dostlarım bu yazı dizisinin final yazısıydı. Umarım bu yazı dizisinde sizlere ufak da olsa dokunabilmişimdir. Yorumlarınızı esirgemeyin dostlar. Eleştirin, sorun, beğendiyseniz belirtin, düzeltmem gereken yerler varsa bildirin. Eğer bir konu kafanıza yatmadıysa çekinmeden yazın beraber tartışıp çözüm üretelim. Ama lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Don Juan ve Öğrenen Çocuklar PDF | Tüm Yazı Dizilerim + Ek Bölüm | Kitap Halinde

YENİ YAZI DİZİSİ: Erkek Adam Olmak Ders - 1 || Hayaller ve Tutkular || Hayal Yolu ve İş Yolu

Son düzenleme:
Beğenerek okuduğum bir yazı oldu,bir erkeğin hayat yolculuğunun amacı son nefesini verirken,arzularımın ve hedeflerimin peşinde koştum,gerçek bir Erkek olarak yaşadığımı hissettim demek olmalı!

Dostum çok sürükleyici ve anlamlı yazıydı, ellerine sağlık tekrardan.
Bu foruma da böyle kişiler gerekiyor zaten

hep beynimin bana karşı işlediyini düşünürdüm ..beynimi bana karşı kim programladı diye hep endişeleniyordum..ustaca anlattin kendi ailem ve ben...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8