Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Düşük Değerli vs Yüksek Değerli Erkek

Olması gereken ilişki modeli bence. Pek yanlış bir şey göremedim ben. Ancak bu kadar sade anlatılabilirdi.
Sol tarafı es geçip sağ tarafı yorumlayacağım kendimce.
  • İlk madde tartışmaya kapalı bir şekilde doğru. Önce insan kendini ve benliğini geliştirmeli.
  • İkinci madde uzun süreli ilişki için olması gereken bir durum. Ben uzun zamanlı ilişkilerin adamıyım mesela. Uzun zamanlı ilişki kısa vadeli ilişkilere göre çok daha zordur. Erkekler genelde kontrolü kaybeder doğru kadını buldum düşüncesiyle bakıp kendini ve gelişmesini salar.
  • Üçüncü madde de kesinlikle haklı bir madde. Şöyle ki sizinle yatmayı istemeyen bir hatunu ısrar ederek elde etseniz ne etmeseniz ne? Gerçekten tatmin olabilir misiniz? Tecavüzden farkı nedir?
  • Dördüncü madde dengeyi korumak gerekiyor. Bu biraz tartışmalı bir konu olsa da haklı bir yaklaşım. Bizim yapmamız gereken altın orana göre hareket etmek. Yani 3-2 yatırım alıyorsan 1 yatırım yapacaksın. Erkek gücü elinde tutmalı diye düşünüyorum yoksa kadın erkeği güçsüz olarak yorumlayıp terk edebilir veya dikkate almayabilir.
  • Beşinci madde tartışmaya kapalı bir madde. Sırayla önderlik mevzusunu şöyle yorumlayabiliriz. Bir yere gideceksiniz her zaman kendiniz karar verirseniz bencil olursunuz. Arada bir karşı tarafa fırsat sunarsanız hem yükünüz azalır hem de ilişki için iyidir.
  • Altıncı madde konuşmama kuralı ne acaba tam olarak? İşler ters gidince veya kavga anında sessiz kalmak mı? Bence karşılıklı isteklerin ve şikayetlerin belirtilmesi en sağlıklısı. Konuşmayınca işler dahada kötüye gidebilir, sağlıksız olur. Yani tartışmaya kapalı diye düşünüyorum bu maddeyi de.
  • Yedinci madde bana ters açıkçası. Manipülasyon arada bir şart diye düşünüyorum. Fazlası elbet zarar her şeyde olduğu gibi ama dozunda uygulamak iyidir.
  • Sekizinci madde yani güven meselesi tartışmaya kesinlikle kapalıdır. Güven vereceksin, güvenilir olacaksın. Sadece kıza karşı değil herkese karşı. Sözünde duracaksın. Erkek adam sözünde durur.
  • Dokuzuncu madde tartışmaya açık bir konu tartışabiliriz bu konu hakkında. Farklı sebepler olabilir, hastalık durumu olabilir, inançlardan kaynaklı olabilir mesela. Sen yapmak istiyorsun kız inançları gereği evlenmeden yapmak istemiyor bu sefer ilişkiyi bitirmek en mantıklısı. Şöyle ki aklın dışarıda olacak yine sağlıklı bir ilişki olmayacak. Aklın dışarıda olunca kıza baskı kuracaksın falan uzun hikaye. Ayrılmak en mantıklısı bu durumda. Hastalıkta erkeğin insiyatifine kalmış bir durum. Eş değiştirme olayı aldatmadan bahsediyor diye düşünüyorum. Aldatma olayına kesinlikle karşıyım. Aldatmaya g*tün yiyorsa ayrılmaya da g*tün yemeli.
  • Yoruldum. Sonra yorumu editlerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8