Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Duygu Kontrolü ve yanlış anlaşılanlar.

şarkı önerim - tıkla

Merhaba alfaloji kitlesinin alfa adayları ! Ben Kakashi, daha önce tanışmıştık.
Bugün duygu kontrolünün öneminden bahsedeceğim. Sizinde bildiğiniz gibi duygular insanı rezil de eder vezir de eder.
Duygu kontrolünü anlatayım derken forumda insanı robotlaştıracak derecede uçuk tavsiyeler verenide gördüm, bir insanı güçlendirecek seviyede tavsiye verenide gördüm.
Öncelikle kızların harika analiz yetenekleri var bunda hepimiz aynı fikirdeyiz. Onlar ile konuşurken bize yaptığı testlerde kırılgan olmamamız gerekir ki zaten başarılı erkekler
kızların bu testlerine duygusal değil eğlenceye alaraktan cevaplıyor. Elbette bazı istisna durumlar olucak bazı testleri yapamayacaksınız fakat olması gereken fazla kırılgan olmamak, eğer fazla kırılgan bir insansanız karşınızdakinin dediğini duygusal cevap verip veremyeceğinize dikakt edin.

Muhabbet kuşu eğitirken, kuş sizi ısırsa bile ona kötü bir tepki vermezsiniz elinizin acıdığını hissettirmezsiniz, öbür türlü kuş her zorda kaldığında ısırmanın etkili bir çözüm olduğunu düşünecektir. Sosyal ilişkilerde aslında böyledir. Sinirli veya alıngan birisinizdir bu gayet normal, fakat bunu dışarıya farkettirirseniz insanlar sizinle bir sorun yaşadığında sizin bu duygular üzerinden vuracaklardır ve bunu da etkili bir çözüm gibi düşüneceklerdir. Aynısı kadın erkek ilişkileri için de geçerli bir durumdur.

Duygu kontrolünün amacı robot gibi olmak değildir. Kötü duygularınızı dışarıya kapatmak ve kendinizi tatmin ettirebileceğiniz duyguları da açığa vermektir.
Eğer tüm duygularınızı bastırırsanız ot gibi yaşarsınız unutmayın bunu dengelemelisiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8