Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Duygu kontrolünün faydalarını görmeye başladım

Kadınlar shit test yaparken direk geçiyorsunuz,birisiyle örneğin bir betayla karşı karşıya geldiniz

adam size laf atıyor siz burda sinir ve öfkeyi kontrol edemezseniz beyniniz direk etkisiz kalıyor,mantıklı davrananmıyorsunuz karşınızdaki sizi yönlendirmiş oluyor sizin istemediğiniz şekilde size hükmetmiş oluyor kendi seviyesine sahasına çekiyor..

lâkin siz duygu kontrolü yaparsanız sakin düşünüp karşıdakine rahat bir şekilde karşılık verebiliyorsunuz çerçeveyi dışardan görüyorsunuz ve hiç sinir olmadan halledebiliyorsunuz,kontrol sizde oluyor ve karşınızdakide duygu kontrolü olmayan bir adamsa çaresiz kalıyor..

dip not:duygu kontrolü duygusuz olmak değildir ⚠

Çok güzel bir konuya değinmişsin dostum teşekkürler. Kontrolsüz güç, güç değildir.

Çok güzel bir konuya değinmişsin dostum teşekkürler. Kontrolsüz güç, güç değildir.
eyvallah kanka,aynen güçsüzlüktür hatta bizi hayvanlardan ayıran en büyük artımızda aklımız,duyguları bi kenara bırakamıycağımıza göre iyi yönlendirmek lazım, mesela ben sinirimi bile başarmaya harcıyorum.

Fight club izledim ama bu duygu kontrolü tabiki daha mantıklı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8