Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Duygularına Hükmet..

Selam dostlar.Biz fark etmesekte dinlediğimiz yada izlediğimiz şeylerin duygularımıza ve ruh halimize ciddi etkileri olduğunu biliyor muydunuz ?
Aynı durum izlediğimiz film ve diziler içinde geçerli.Sinemada bir dram filmine girdiğinizde genelde salonda en az 1 kişi ağlayarak filmi izler.Ama komedi filmine girdiğinizde salondan çılgınca kahkaha sesleri gelir ve herkes mutludur.
Dostum sana ilk tavsiyem paran ile rezil olma.
Ayrıca kesinlikle üzgün ve mutsuz insanlardan uzak dur.
Bununla beraber vücudunuza dopamin hormonunu arttıran yiyecekler alabilirsiniz.
Geldik asıl mevzuya...
Eğer duyguların veya hormonların ile hareket etmeyen bir insansan yada böyle bir insan olursan bunlara gerek bile yok adamım.Sen normalde kötü bir olay yaşadığında kendini üzgün olmaya şartlandırırsın.
Ama eğer kendini üzgün olmak yerine her zaman mutlu ve enerjik olmaya şartlandırırsan aklın aracılığıyla duygularının baskısından kurtulabilir ve hatta duygularına hükmedebilirsin.

yaklaşık iki senedir böyleyim kanka,Asla hareketsiz mod düşüren olumsuz karamsar sözler içeren şarkılar dinlemem,olumsuz insanlardan kaçarım,Telefonumun duvar kağıdı evimin boyası hepsi fresh açık enerji veren renklerdir,küfür olumsuz kelimeleri çıkardım hayatımdan ve karşımdaki insan sinirlenince sakin kalıp olayı ele alıyorum ve karşımdaki haksız çıkıyor büyük hatalar yapıyor,misal kız arkadaşım bağırıyor bağırıyor ben seviyeyi düşürmüyorum sakince bekleyip açıklarını söylüyorum ve kârlı çıkıyorum haklı çıkıyorum,bunun yanında kimseye kin nefret beslemiyorum çünkü bu olumsuz bir duygu size zararı dokunur öfke intikam gibi hislerle vakit kaybetmeyin vaktiniz değerli ve üzerinizden yük kalkar,ha ben kavga etmiyormuyum yada karşımdakine zarar vermiyormuyum derseniz,ben zaten insanlara çok şey katan hayatını güzelleştiren birisiyim benim birini hayatımdan silmem onun için en büyük kayıp ve intikamdan daha kötü,kavga konusuna gelirsek ben adama yumruk bile atıyor olsam bunu kontrollü yapıyorum öfkemi duygularımı iyi yönetiyorum,Tavsiye ederim.

yaklaşık iki senedir böyleyim kanka,Asla hareketsiz mod düşüren olumsuz karamsar sözler içeren şarkılar dinlemem,olumsuz insanlardan kaçarım,Telefonumun duvar kağıdı evimin boyası hepsi fresh açık enerji veren renklerdir,küfür olumsuz kelimeleri çıkardım hayatımdan ve karşımdaki insan sinirlenince sakin kalıp olayı ele alıyorum ve karşımdaki haksız çıkıyor büyük hatalar yapıyor,misal kız arkadaşım bağırıyor bağırıyor ben seviyeyi düşürmüyorum sakince bekleyip açıklarını söylüyorum ve kârlı çıkıyorum haklı çıkıyorum,bunun yanında kimseye kin nefret beslemiyorum çünkü bu olumsuz bir duygu size zararı dokunur öfke intikam gibi hislerle vakit kaybetmeyin vaktiniz değerli ve üzerinizden yük kalkar,ha ben kavga etmiyormuyum yada karşımdakine zarar vermiyormuyum derseniz,ben zaten insanlara çok şey katan hayatını güzelleştiren birisiyim benim birini hayatımdan silmem onun için en büyük kayıp ve intikamdan daha kötü,kavga konusuna gelirsek ben adama yumruk bile atıyor olsam bunu kontrollü yapıyorum öfkemi duygularımı iyi yönetiyorum,Tavsiye ederim.
Bunu başarmak için girdiğin kafa yapısı daha önemli. Bunu yapmayı başarmışsın, çok güzel ama bunu yapmayı başarmadan önce girdiğin mod, içsel oyunun ne yönde değişti? Her şey kafada bitiyor bu bir gerçek. Peki sen nasıl bir içsel oyunla kafanda bu duygusal gücü hissettmeye başladın ve bunu sürekli! olarak sürdürebiliyorsun?

Yazım onaylanırsa duygulara hükmetmek mümkün mü ? Şeklinde değindim biraz karamsar diyebilirsiniz o yazıya zaten sebeplerini de yazdım pratik te de gördüm. Ben daha felsefi değindim ilişkiler de frame kontrolün en önemli olay olduğunu düşünüyorum bir insanı çıldırtmak bile ona sinirlenerek değil sessiz kalıp duygulara hakim olarak oluyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8