Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Efsane General Erwin Rommel (Çöl Tilkisi)

Katılım
1 Aralık 2019
Mesajlar
17
Tepkime puanı
49
Yaş
18
Şehir
İzmir
Nazilerin askeri yetenekleri şüphesiz iyidir bunu bize ikinci dünya savaşında göstermişlerdir.Burda da askeri akademi başrol oynuyor bugün alman general erwin rommel i anlatırken askeri başarısına bakıcaz

Erwin rommel
14 yaşında bir arkadaş ı ile bir planör yapıyor amacı büyüdüğünde mühendis olmak istiyor ama babasının baskısı üzerine askeri akademi ye girerek teğmen olarak mezun oluyor .

Askeri başarıları
1937 de rommel in piyade hücum hatlarını yazdı daha sonra askeri hücum kaynağı olarak ilgi gördü Adolf hitler in dikkatini çekti.

7.panzer tümenin e atandı bu tümen e daha sonra hayalet tümen denecek ti
Libya yı elinde tutmakta zorlanan İtalya ya destek için Libya ya gönderildi burda zamanın çoğunu orduyu toplamakla geçirdi
kendinden kat ve kat yüksek olan İngilizleri yendi İngilizleri kuzey mısıra kadar kovaladı.

Bazı taktikleri
tankların arkasına çalı ve çırpı bağlayarak tozu dumana katarak İngilizlerin üzerine yolladı bu durum sonucunda İngilizler kendilerine kalabalık bir tümen geldiğini zannederek geri çekildiler .

Araçlara tahtadan tanka çevirmiş aldatmacalar yapıyordu .
tobruk u kuşatır ama alamaz İngilizler taarruza geçer ordularını düzgün bir biçimde geri çeker ama bu aldatmacadır Almanların kaçtığını gören İngilizler heyecan a kapılarak yediklerini zannederken almanlar birden hücuma geçer.Bu beklenmedik saldırı karşısında İngilizler geri çekilir .bir diğeri ise İtalyanlara bir mesaj gönderir rommel geri çekiliyor diye İtalyanlar şaşkına döner tabi İngilizler de (ajanlık) savaşa değilde bu habere odaklanırlar rommel birden atağa geçerek 33.000 askeri esir alır.

Winston churchill bunun üzerine bir açıklama yapar singapur u kaybettik afrikada da kaybediyor uz ama karşımızda yetenekli ve çok cesur bir komutan var diyerek buz sözlerde bulundu.

Libya da askeri ve yemek konusunda sıkıntı çeker hiçbir şey beklediği gibi gitmez hitler umursamaz adeta onu daha sonra yenilir ve Almanya döner . Fransaya çıkarma yapmak isteyen müttefik lere karşı plan hazırlar Adolf hitler e sunar planda tankları korunaklı bir yerde sahili görecek şekilde dizmek istediği ni sahile mayın döşenmesi gerektiğini belirtir kabul almaz

Bir İngiliz uçağının bombalaması sonucu aracından sağ çıkar yolda arabasıyla giderken ölü bulunur .Bir açıklamada beyin aldığı darbeler sonucu beyin kanamasından öldüğü söylenir .
 
Son düzenleme:
Katılım
1 Ağustos 2019
Mesajlar
115
Tepkime puanı
139
Şehir
İstanbul
Arabistandaki başarılarını hep detaylı araştırmak vardı kafamda, başlığı görünce aklıma geldi tekrardan teşekkürler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst