Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Efsane Konu - Tanık Ol! Farkında Ol! Düşünme! Yargılama!

Bu tür yazilar bana hep Youtube da ki bos bir kanal olan OlumluBak adli kanalin konusmalarinin yaziya dokulmus hâli gibi geliyor sebebini bilmiyorum ama böyle olmasini hic istemezdim.
Gecenlerde de sorulacak sorular adli basliginda yine konusmustuk bu konuyu simdi yine yorum yapiyorum.
Yanlis anlama basliga sacma demiyorum ama bana oyle geliyor.
Sanki 10 yasindayken internette okudugum "Kiz elini sacina goturuyorsa ona cikma teklifi edebilirsin" gibi sacma sapan sitelerden alinti yapilmis gibi geliyor ve okumak istemiyorum. Belki de cok sey kaybediyorumdur ya da zihnimi boyle bos seylerle doldurmadigim icin iyi yapiyorumdur anlamiyorum yaa.
Gecen (Sorulacak Sorular)Ingilizce kaynak oldugunu ve kendin cevirip basligi buraya yazdigini cok az bulunan bi baslik oldugunu soylemistin. Bu da oyle mi ?

Hayattaki hiç bir işinin sonunu getirmiyorsun ve hiç birisini denemiyorsun. Konuşmandan bunu çok rahat bir şekilde anlayabiliyorum.
Sen hap bilgi, sihirli değnek gibi bir şeyler bekleyenlerdensin anlaşılan ya da mezarcısın net bir tabirle.

Eğer o tip kanalları takip ediyor olsaydım site önerileri yaptığım linklerin içine eklerdim.
Git önerdiğim linklere bak. Sadece işine gelenlere bakma.

Ki o kanalların hepsini tecrübe etmiş olman da ayrı bir muamma :)
İnsan önce bir araştırır ben ne demişim bu yazıda ? Konu Ne ? Neyden Bahsediliyor ?
Alıntı mı ? Derlememi ? Sen eminim Enes Batur falan da takip ediyorsundur.

Yazdığım yazılar sadeleştirilmiş ve belli konulardan alınmış ya da türkçeye çevrilmiş olduğunu belirtmiştim sanırım.
Git araştırmanı yap, aksini düşündüğün veya kanaat getirdiğin bir sonuç varsa gel konunun altında tartışalım.

Senin kıvamına, beyin haritana hitap etmiyorsa. Beklentiler içerisinde yaşayan bir insan profili çiziyorsun demektir.
Hiç bir şey araştırmayan, öğrenmek için zerre bir kalori harcamayan, bilgin yok ama fikrin var. Sen argo kelimeler ile sana nasıl kız yatağa atılırı duymak istiyorsun belki ama bu vizyonla sana ve senin gibi düşünenlere katabileceğim, kanıtlayabileceğim hiç bir şey yok.

Son düzenleme:
Hayattaki hiç bir işinin sonunu getirmiyorsun ve hiç birisini denemiyorsun. Konuşmandan bunu çok rahat bir şekilde anlayabiliyorum.
Sen hap bilgi, sihirli değnek gibi bir şeyler bekleyenlerdensin anlaşılan ya da mezarcısın net bir tabirle.

Eğer o tip kanalları takip ediyor olsaydım site önerileri yaptığım linklerin içine eklerdim.
Git önerdiğim linklere bak. Sadece işine gelenlere bakma.

Ki o kanalların hepsini tecrübe etmiş olman da ayrı bir muamma :)
İnsan önce bir araştırır ben ne demişim bu yazıda ? Konu Ne ? Neyden Bahsediliyor ?
Alıntı mı ? Derlememi ? Sen eminim Enes Batur falan da takip ediyorsundur.

Yazdığım yazılar sadeleştirilmiş ve belli konulardan alınmış ya da türkçeye çevrilmiş olduğunu belirtmiştim sanırım.
Git araştırmanı yap, aksini düşündüğün veya kanaat getirdiğin bir sonuç varsa gel konunun altında tartışalım.

Senin kıvamına, beyin haritana hitap etmiyorsa. Beklentiler içerisinde yaşayan bir insan profili çiziyorsun demektir.
Hiç bir şey araştırmayan, öğrenmek için zerre bir kalori harcamayan, bilgin yok ama fikrin var. Sen argo kelimeler ile sana nasıl kız yatağa atılırı duymak istiyorsun belki ama bu vizyonla sana ve senin gibi düşünenlere katabileceğim, kanıtlayabileceğim hiç bir şey yok.

Git instagramda ona buna pipi yolla hadi abim 👍
Akıllı insan işiyle uğraşır, akılsız adam da kişiyle.
Cok guzel sallamissin kardesim yaziyi oku kac defa yanlis anlama demisim sana yine de yanlis anlamissin bos yere atip tutmussun bana.
Oylesin,boylesin oyle yazdin boyle yazdin vs. demiyorum bana oyle geliyor dedim .
Beni s2p cogaltmissin amk :)

Cok guzel sallamissin kardesim yaziyi oku kac defa yanlis anlama demisim sana yine de yanlis anlamissin bos yere atip tutmussun bana.
Oylesin,boylesin oyle yazdin boyle yazdin vs. demiyorum bana oyle geliyor dedim .
Beni s2p cogaltmissin amk :)

Öncelikle tekrar merhaba,
Yeni geldim ve mesajı yeni gördüm. Şimdi, madem çoğaltılmış hissettin :)

Her yerde tipik maddeleri görüp şahit oluyorsan bunların bilimsel kalıplar olduğunu da kavramışsındır.
Yani test edip örüntüleri kaydedip zamanı geldiğinde uygularsan eğer o zaman her yerde yazıyor olması ya da saçma videolara konu olmasından nasıl faydalanabileceğini daha kebab bir şekilde kavramış olursun.

Dil öğrenirken bile her yerde karşılaştığımız kelimeleri artık bazı cümlelerin içinde ne anlama geldiklerini grammer bilmeden tahmin edebiliyoruz. Çoğunlukla da %99 doğru düşünüyoruz. Lakin grammere takılı kaldığımız için illede ilk grammer öğrenmeye çalışıyoruz halbuki en önemlisi kelimedir. Yani ne demek istiyorum.

Bir şey çok fazla ya da basitce videolar veya makaleler içinde geçiyorsa bu başlıkları iyi kavra ve daha detaylıca araştır bak aslında sana yetecek olanın makalenin ya da detayların sadeleştirildiğinde ne kadar da zaten basit bilgiler olduğunu göreceksin.

Bloglar ya da konu özetleri bu yüzden var. Tavrım seni incittiyse kusura bakma. Hissettiklerin konusunda yapabileceğim bir şey yok.
Belki de biraz daha fazla psikolojiye veya tecrübeye ihtiyacın vardır.

Umarım yol haritanı çizdikten ve daha detaylı konuların bile çok basit bilgiler olduğunu kavrarsın. Binlerce konu başlığı olması sorun değil, sorun o bilgileri hikayeleştirebilip hikayeleştiremediğindir. Umarım ifade edebilmişimdir.

Ben sağlam bilgi sahibi olanların makale yazar gibi anlattıklarını görmedim. En azından akıllı saydığımız insanlardan çok uzun konuşmalarını beklemiyoruz onu söyliyim, beklememeliyiz de ayrıca. Çok fazla bilimsel, tıbbi kelimeler içermesi gerekmez konularda..

O yüzdendir ki ingilizce konuşmak isteyen kişiler mesela hep uzun ve spesifik cümleler kurmaya çalışırlar. Halbuki amaç Türkçe konuşurken bile kısa cümleler kurduğumuz gibi ingilizcede de aynı Türkçe de olduğu gibi kısa cümleler kurmak ama İngilizce düşünmek. Çok basit ifade ettiğimi düşünüyorum kardeşim.. Allah'a emanetsin..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8