Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Eğitim Şart

Katılıyorum bu olayı görmemiştim,yazılar kaliteli fakat alıntıdır demesi lazım diye düşünüyorum.Fakat bu adam bunu görüp paylaşmasaydı bizim de haberimiz olmayacaktı
Çaldığı yazıların farkına varanlar olmasaydı; bu şahsın oradan buradan araklayarak bu forumda paylaşım yaptığı diğer internet sitelerinden hiçbir türlü haberimiz olmayacaktı. En azından yazının sonunda alıntı yaptığı siteyi belirtip, bu yazıları beğenen kişilerin bu tarzda daha fazla içeriğe erişmeşine yardımcı olabilirdi.

Çaldığı yazıların farkına varanlar olmasaydı; bu şahsın oradan buradan araklayarak bu forumda paylaşım yaptığı diğer internet sitelerinden hiçbir türlü haberimiz olmayacaktı. En azından yazının sonunda alıntı yaptığı siteyi belirtip, bu yazıları beğenen kişilerin bu tarzda daha fazla içeriğe erişmeşine yardımcı olabilirdi.
Haklısın.

eğitim demişken ben @SABA arkadaşımızın kendini oldukça geliştirdiğini biliyorum mesela fitness ile ilgili bilgiye ve bence en önemlisi ingilizce diline sahip bunlar sayesinde şu anda para yapıyor işte eğitim budur!
Dediğimi anlamak istemiyorsunuz, saba gibi insanlara saygım çok. Fakat demek istediğim şey sizin yolunuz değil diye yargılayamazsınız.
hocam aslında senin cevabın yazıda mevcut adam diyor ki yıllarca okuyup çalışan adama bunları söylerseniz kabul etmeyecektir çünkü yıllarca köle olduğunun farkına varmak çok acı bir durum.
Bu şartlarda okuyup bunu bilmeyen insan aptaldır zaten önemli olan elindekiyle yetinmek.

Yazılarını yazarken hafiften bu yaşta bu kadar para kazandığım için kıskançlık sezmedim değil, hayatta herkesin bir amacı vardır. Bu kimisi için ölmeden milyoner olmak olabilir, kimisi içinde uzaya çıkmak olabilir. Uzaya çıkmak isteyen adam mecburen üniversite mezunu olmak zorunda diyebiliriz. Milyoner olmak isteyen kişi ise mecbur değildir. Milyonlerin çoğuna bakarsan üniversite mezunu değildir.

Onunda geçtim dünyada yaşamış en zeki insanlardan birisi olan Einstein bile üniversite mezunu değil. Kalkıp burada sadece boş yapmışsın. Üniversite şart değildir.

Sen oku adam ol, neden bu kadar zoruna gitti. 😄
Adam üniversite okumamış sen sadece sana dayatılanı biliyorsun sadece okadar sadece ulan o adam neler neler yapmıştır perde arkasında okula gitmeyip abi yazık ula koyunlar hahaa gülüyorum bu arada tarafsızım okumakta okumamkta skimde degil ama dayatılan seye inanmak biraz uzucu

Dediğimi anlamak istemiyorsunuz, saba gibi insanlara saygım çok. Fakat demek istediğim şey sizin yolunuz değil diye yargılayamazsınız.
ben yargılamıyorum sadece doğru yolu göstermeye çalışıyorum.
çoğu insan çok farklı hayallerle üniversite okumaya çalışıyor.(ya da okuyor)

adam üniversiteye gideyim güzel bir bölüm okuyayım sonra çook rahat ederim zannediyor halbuki öyle değil!
mesela benim abim bilgisayar mühendisi ama şuan aldığı parayı okula değil udemy de satın aldığı 25-30 tl lik programlama kurslarına borçlu anlatabiliyor muyum?

ha dersen ki kardeşim ben bunların zaten farkındayım ortamı görmek, hobi vs. diye gidiyorum diyorsan eyvallah ama öbür türlü çok kazançlı çıkacağını sanmıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8