Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Egomuzu yenmek

Katılım
25 Haziran 2018
Mesajlar
98
Tepkime puanı
149
Şehir
Denizli
Evet arkadaşlar bu konu çok önemli bir konu bildiğiniz bilgileri bizimle paylaşırsanız iyi olur sonuçta burası bir forum birbirimize yardım etmek için varız sizce ego nedir ? egomuzu nasıl yeneriz ? Ego problemimiz nasıl aşılır ? bilenler yazsın herkese iyi geceler
 
Katılım
7 Haziran 2018
Mesajlar
56
Tepkime puanı
36
Yaş
20
Şehir
İstanbul
Ego bence bir problem değil aslında her erkekte olmalı çünkü hakediyoruz.
 
Katılım
21 Nisan 2018
Mesajlar
210
Tepkime puanı
249
Yaş
21
Şehir
Ankara
Biri sana kötü bir sey söylediğinde sen sinirlenir ve onunla tartışırsan bu egonun yüksek olduğunu gösterir. Yüksek egodan kurtulmak için duygusal olarak güçlenmen gerekir . Duygusal olarak güçlenmen için zorluklarla karşılaşman gerekir . Bir yerde işe girmek ve askere gitmek etkili olur .
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
87
Tepkime puanı
52
Yaş
19
Şehir
İzmir
Ego bence bir problem değil aslında her erkekte olmalı çünkü hakediyoruz.
Ego hak edilecek birşey değil aksine hastalıklı bir durumdur. Birini kendinden üstün görürsen ondan faydalanamazsın onunla bir bağ kuramazsın. Birini kendinden aşağıda görürsen de onunla bir iletişim yakalayamazsın. Ama mesela şöyle bir durum var
Birisini kendinden üstün görme ama senin olmadığın ortamda birileri senin hakkında vay amk çocuğuna bak taşaklı çocukmuş tarzında yorum yapıyorlarsa bu senin gelişmişliğinle alâkalıdır ve bunun senin egonla bir alakası yoktur. Mesela birisinin tavlayamadığı bir kızı sen peşinden koşturuyorsan tipin at hırsızına benzese bile o kişinin gözünde değerleniyon seni kendinden aşağıda görüyor psikolojik olarak. Bu durum benim başıma iki kere geldi bir tanesi yakın arkadaşım tipi bi boka benzemiyo ama giyimi tarzı saçı güzel kendiyle ilgilenen bir çocuk. Biri de okulda uzaktan merhaba merhaba olduğum okulun gevşek bir çocuğu herkesle kanka sıfatında hayır yok biraz tatlı surat gibi bişi ama uyuz bir çocuk. Düşün ben kızla konuştuğumda 3 hafta önce sevgilimden ayrıldım onun acısı var hâlâ içimde dediğinde dedim bu taş gibi hatunu nasıl kafasında yer etmiş amk diye düşündüm. Neyse konudan biraz uzaklaştım küçük bir bilgi vereyim dedim. Demem o ki vermeyecek kız yok sen almasını bildiğin sürece önemli olan senin gelişimin. Gelişimin parçalarından biri de birisini kendinden üstün ya da aşağıda görmeyi kesmen ve bu da egoyu eritip yok etmen anlamına geliyor.
 
Katılım
21 Mayıs 2018
Mesajlar
13
Tepkime puanı
11
Yaş
19
Şehir
Tekirdağ
Ego kırıldığında sahibine en fazla zarar veren şeydir beyler o yüzden dikkatli olmak lazım her şey tadında güzel
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst