Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım tartışması

Evet arkadaşlar, bugünkü tartışmayı eminim forumdaki insanların birçoğu izlemiştir. Bu tartışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tartışma, seçimdeki yüzdelere de yansır mı?

Benim düşüncem: Bu tartışmanın seçimde fazla etkili olacağını zannetmiyorum. Çünkü izleyen insanların çok büyük bir kısmı taraflı seyretti. AKP taraftarlarına göre Binali ezdi geçti, CHP taraftarlarına göre İmamoğlu deldi geçti. Eğer taraflı medyalara da baktıysanız birçoğu hep konuşmaları kesitli olarak yayınlayıp algı yaratmışlar. Ama tartışmanın içeriğine gelirsek bana göre her iki tarafın da cidden zorlandığı durumlar oldu. Yeri geldi birbirini köşeye sıkıştırdılar. Kimi sorular cevapsız kaldı,konu değişiverdi. Özellikle Binali Yıldırım bu konuda başarılıydı fakat Ekrem İmamoğlu'nun gözünden kaçmayarak soruları bol bol tekrar etti.

Açıkçası Ekrem İmamoğlu'nun en büyük hatası bana göre süreyi iyi kullanamaması ve bir konu üzerinde çok fazla durmasıydı. Binali Yıldırım'ın ise konuşmaların bir kısmı tutarsız olması ve konuşmalara gereksiz müdahalelerde bulunarak köşeye sıkıştığını apaçık belli etmesiydi. Fakat şu da bir gerçek ki Binali Yıldırım'ın vaatleri tam gençlerin yüreğini hoplatacak türdendi. Bu bir gerçek. Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri ise daha çok olgun,işsiz,kadınlara hitap ediyordu.

Yarısında sıkıldım kapadım. O ona bir şey diyor o ona bir şey diyor. Birbirlerine cevap veremeden hop başka bir soru. Karşılıklı konuşup tartışsalar daha iyi olurdu.

Edit: Seçime bir etkisi olmaz bu yayının

Az bir süre vermişler. Adaylar birbiri ile tartışamadı. O yüzden kararsız seçmeni çekebilecek bir yayın olduğunu düşünmüyorum.

Yarısında sıkıldım kapadım. O ona bir şey diyor o ona bir şey diyor. Birbirlerine cevap veremeden hop başka bir soru. Karşılıklı konuşup tartışsalar daha iyi olurdu.

Edit: Seçime bir etkisi olmaz bu yayının
Sıkılma konusunda katılıyorum dostum, baya çekişmeli ve sert geçer diye düşünüyordum ;tam aksine çok sıkıcıydı ve son cümlende de haklısın.

Az bir süre vermişler. Adaylar birbiri ile tartışamadı. O yüzden kararsız seçmeni çekebilecek bir yayın olduğunu düşünmüyorum.
Tartışamadılar haklısın ama süre konusunda katılmıyorum sana dostum, 3 dakika bence gayet idealdi. Ne insanları bunaltacak kadar çok uzun ne de kısa. İki taraf da yeterince sürelerini kullanamadılar ve baş başa tartışsalar bence daha etkili olurdu.

Evet arkadaşlar, bugünkü tartışmayı eminim forumdaki insanların birçoğu izlemiştir. Bu tartışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tartışma, seçimdeki yüzdelere de yansır mı?

Benim düşüncem: Bu tartışmanın seçimde fazla etkili olacağını zannetmiyorum. Çünkü izleyen insanların çok büyük bir kısmı taraflı seyretti. AKP taraftarlarına göre Binali ezdi geçti, CHP taraftarlarına göre İmamoğlu deldi geçti. Eğer taraflı medyalara da baktıysanız birçoğu hep konuşmaları kesitli olarak yayınlayıp algı yaratmışlar. Ama tartışmanın içeriğine gelirsek bana göre her iki tarafın da cidden zorlandığı durumlar oldu. Yeri geldi birbirini köşeye sıkıştırdılar. Kimi sorular cevapsız kaldı,konu değişiverdi. Özellikle Binali Yıldırım bu konuda başarılıydı fakat Ekrem İmamoğlu'nun gözünden kaçmayarak soruları bol bol tekrar etti.

Açıkçası Ekrem İmamoğlu'nun en büyük hatası bana göre süreyi iyi kullanamaması ve bir konu üzerinde çok fazla durmasıydı. Binali Yıldırım'ın ise konuşmaların bir kısmı tutarsız olması ve konuşmalara gereksiz müdahalelerde bulunarak köşeye sıkıştığını apaçık belli etmesiydi. Fakat şu da bir gerçek ki Binali Yıldırım'ın vaatleri tam gençlerin yüreğini hoplatacak türdendi. Bu bir gerçek. Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri ise daha çok olgun,işsiz,kadınlara hitap ediyordu.
ben tarafsız olarak İmamoğlu diyorum Yıldırım'ın söylediği hiçbişeyi nedense anlayamadım

İşsizlik gençlerin durumundan daha önemli bir sorundur çünkü biri istihdamı diğeri ise kalkınmayı belirler.İmamoğlunun belli eksikleri dışında daha başarılı olduğu kanaatindeyim biraz değişiklik lazım istanbula.

Açıkçası gereksiz bir yayındı. İmamoğlu'nun daha fazla kitleye hitap etmesinden başka hiçbir şeye yaramadı. Adaylar birbirine sorular sormadı, tartışma olmadı. Kimseye oy getirisi olduğunu da düşünmüyorum.

Zaten birbirlerine sorular sormayacak, tartışmayacaklarsa ne diye çıkardınız o adamları oraya?

Türkiyede (başka ülkelerin görmedim tecrübe etmedim), siyaset ve siyasetçiler çöptür
öncelikle bunu kabul etme koşuluyla yazıyorumki "kesin aktroll,çomar" diyenler gelmeden.......... demek istemiyorum: burda böyle bir kitlenin olacağını düşünmüyorum, ve naçizane görüşümü şuraya yazıyorum
EKREM İMAMOĞLU BALONDUR.
edit: her siyasetçinin olduğu gibi

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8