Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Elalem ne der?

Hayatımızı çok derinden etkileyen bir konu bu aslında dostlar.Elalem ne der? Arkadaşlarıma rezil olurmuyum?Annem babam ne düşünür? Ulan şu kıza set açsam acaba elalemden dayakmı yerim gibi sabaha kadar sayacağım örnekler.Hepimiz sürü pskolojisi içgüdüsü ile toplum tarafından dışlanmak istemiyoruz.Araştırma ve sorgulama kabiliyeti olmayan insanları zaten hala görüyoruz bu pskoloji içinde.10 saat amelelik yapmış adam kendinden 15 yaş küçük kıza kalkıp yer veriyor.Neden veriyor çünkü toplumun yazılı olmayan bir kuralı.Kalkıp kızlara yer verirsen efendisin saygılısın.Bir başka toplum kuralı babanın önünde yatılmaz ayak uzatılmaz sözü kesilmez sigara içilmez.Bu geleneklere uyucam diye ortada ne sevgi ne samimiyet kalıyor.Tabiki anne babana saygılı olmak güzel birşey ama saygı bu değildir.Hergün anne babasını sevdiğini söyleyen maddi ve manevi destek veren biri önünde sigara içti diye saygısız olmaz.Daha derin ve hayatı mahfeden konulara geliyorum.Örneğin adam dövüş sporuna yazılmak istiyor.Kulaktan dolma ilk gün dayak yiyon la diye bir yalanıda duymuş.Çocuk diyorki lan dayak yersem arkadaşlarım dalga geçer annem babam yazdırmaz.Sorumluluk almak yürek ister.Korkularınızın üzerine gidin gençler.Bırakın ne yaşanacaksa yaşansın.En fazla 1-2 gün hatırlanacak olaylar için hayatınızı mahfetmeyin.En rezil olduğunuz anı hatırlayın.Kaç kişi hatırlıyor şuan onu? sen bile unutmuşsundur.Zaman öyle hızlı akıyorki hayatın hiç acıması yok.Dilediğiniz gibi yaşayın.Neye heves ediyorsanız mantık süzgecinden geçirip sonuna kadar peşinden gidin.

Öyle insanlar vardırki asla konfor alanından çıkmaz.Tam toplumun istediği çocuktur.Hayatında kötü giden birşey yoktur ama o kadar stabildirki sürekli depresif takılır.Kendisi dipte olduğu içinde çevresinide o çukurda görmek ister.Böyle insanları hayatınızdan çıkarın.

Kendi hayatımda uyguladığım bir tavsiyeyi veriyorum.Yüzleşmeye çok korktuğunuz bir olay varsa şu kafada gidin.Ne yaşanacaksa yaşansın.Kendinizi ortaya koyun arkadaşlar.Stabil bir hayat en kötü hayattır bana göre.Üzülmezseniz şaşırmassanız mutlu olmazsanız hiçbir hayat tecrübeniz olmaz.Hayatta güzel şeyleri tetikleyen hep kötü olaylardır.Hatta birinden dayak yemeniz bile iyi birşeydir çoğu zaman.Tecrübedir,eksiğini farkeder ve geliştirirsin işte bu adamlardan korkulur.Bu foruma bile çoğu kişinin bir kızdan kazık yediğini yada tavlayamadığı için geldiği aşikar.Bu sayede burayı keşfettiniz.Kendinizi geliştirdiniz.Daha fazla uzatmadan ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum iyi geceler forum.Yazım hataları varsa özür diliyorum.

İtiraf edeyim sevgilim aldattıktan sonra bu forumu bulmuştum.Eline sağlık güzel yazı.

Güzel yazı eline sağlık.

Dövüş sporları ile ilgili yere değinmek istiyorum keşke ilk gün dayak yesek. Bir işte iyi olmak istiyorsan o işin önce en kötü yanlarını görmek lazım. Mesela klasik örnektir eğer aşçı olacaksan önce o bulaşıkları yıkayarak, tabakların pisliklerini sıyırarak o işe başlaman gerekiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8