Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

En büyük korkum

Selammm ben mert ismimin anlamı bi nevi cesur demek babam koymuş ismi gibi mert olsun diye. Aslında isim insanın karakterini belirleyen şeylerden biri en cesur insanlar aslında bi o kadarda korkak olanlar biliyomusunuz. Ben en çok korkak olmaktan korkuyorum işte. Korkuyorum çünkü normal olmak istemiyorum. Bişeyler yapmak hayata iz bırakmak insanlara parıldayan gözlerle bakmak istiyorum. Dünyayı tanımak aşık olmak yeni şeyler denemek dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapmak istiyorum. Ama istiyorum sadece yapmaya cesaretim yok galiba sabahları erken kalkamıyorum çabuk sıkılıyorum dikkatim hemen dağılıyo hiçbir şey ilgimi çekmiyo. Bazen diyorum bu sefer farklı olucak yarın kalkıcam ve çok farklı biri olucam. Ama olmuyo işte. Benim en büyük korkumda işte iz bırakmadan ölmek. Olmak istediğim kişide mert, başka birisi değil ya da bi idolüm yok sadece kendim olup hayatı deneyimlemek istiyorum. İyisiyle kötüsüyle insanların hayatlarına dokunmak tüm duyguları en üst düzeyde hissetmek istiyorum. Sanatçı olup insanların ruhuna dokunmak, bir vakıfa üye olup muhtaç insanlara yardım etmek, bi işe girip ülkeme yararlı bi vatandaş olmak, tek bi kıza bağlanıp başkalarına bakmamak kısacası hayata bağımlı olmak istiyorum. 2022 deki hedefim ne istediğimi bulmaktı. Şimdi gelelim zor kısıma. Sizin en büyük korkunuz nedir? ¿

Konu hakkında uzman değilim (henüz) ama bence işe blokajlarını kaldırmaya çalışarak başlayabilirsin.
Mesela korkak olmaktan neden korkuyorsun. Aynaya bak kendine karşı dürüst ol ve bunu kendine sorduğunda aklına ilk gelen cevabı söyle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8