Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Eril enerjimi nasıl yükseltebilirim?

Katılım
16 Mayıs 2018
Mesajlar
213
Tepkime puanı
289
Şehir
Antalya
Her insan doğduğunda hem dişil hem eril enerjiyle doğar. Herkeste kadınlık hormonu östrojen ve erkekler hormonu testosteron bulunur. Ergenlik dönemine kadar bu hormonların ölçüsü aynıyken buluğ çağında cinsiyetimize göre değişim göstermeye başlar. Erkeklerde ses kalınlaşmaya başlar ve vücut yapısı erkeğe dönüşür. Kadınlarda göğüsler büyür ve kalça bölgesi kadınsı bir hat almaya başlar. Bununla birlikte ruhsal olarak da eril ve dişil enerji ortaya çıkar. Bu yazımızda eril enerji nasıl güçlenir sorusuna maddeler halinde cevaplar verdik.
Eril Enerjide Sağ Tarafın Önemi

Eril enerjinizin nasıl olduğunu görmek istiyorsanız bedeninizin sağ tarafına bakmalısınız. Sağ elinizi yaktıysanız, sağaksanız, sağ bacağınız topallıyorsa, sağ gözünüzde problem yaşıyorsanız, sağ taraftaki organlarınız hastalanıyorsa eril enerjinizi kontrol etmeniz gerekebilir. Eril enerjinizi çözmeniz için hayatınızı sorgulamanız gerekir. Olaylar karşısında nasıl tepki verdiğiniz, duygusal yapınız enerji ölçümünde doğru sonuçlar verir.
Erkekler Için Güç Nedir?
Eril enerjinin en önemli özelliği güçlü gözükmektir. Sosyal medya hesaplarına baktığınızda birçok erkeğin lüks arabasını profil resmi yaptığını görürsünüz. Eril enerjiyi göstermek için insanlar cinsellik, para ve kariyer konularında ön planda olmak isterler. Eril enerji çok olan insanlar gereksiz cinsel deneyimler yaşarlar, çok para kazanmak için sabah akşam çalışırlar, kariyer yaparak saygı görmeye çalışırlar. Bu özellikler kadınların ilgisini çekse de sonralarda boş gelecektir.
Eril Enerji Vericidir Ve Çaba Gösterendir
Eril enerji özellikleri arasında en can alıcı nokta, erkeğin doğasında çaba göstermenin olmasıdır. Dişil enerjide çaba yoktur, olanı değerlendirmek ve seçmek vardır. Eril enerjideyse savaşmak, mücadele etmek özelliği bulunur. Eril enerji dengesiz olduğunda kişi kendini umutsuzluğa kapılmış hisseder, boş vermişlik başlar ve kendini yetersiz hisseder. Hiçbir konu için çabalamaz, olana boyun eğer.
Erkekler Ne Ister?

Yapılan sosyal yaşam araştırmalarında erkeklerin kendilerine benzeyen kadınları tercih etmediği görülüyor. Yani eril enerjisi yüksek bir kadın, ilişkinin başlarında erkeğe iyiymiş gibi görünse de uzun vadede çatışmalar oluşuyor. Bu yüzden erkek ve kadın sınırları iyi belirlenmeli, kişiler üstüne düşün sorumlulukları almalıdır. Evinde faturalarını ödeyen, evdeki tamir işlerini yapan bir kadın bir süre sonra erkeğin pasifleşmesine ve eril enerjisini kaybetmesine enden oluyor.
Eril Enerji Hedefe Odaklanır Ve Ona Doğru Gider
Erkeklerin tipik özelliği istediklerini elde etme isteğidir. Doğaları gereği bir hedef belirlemek ve o hedefe doğru ısrarla gitmek zorundadırlar. Bu yüzden eril enerji taşıyan kişiler başarıya önem verirler. Yönetici konumunda olan bayanların eril enerjisi yüksektir, dişil enerjisi bastırılmıştır. Çalışanları erkek yoğunlukta olan bir işyerinde kadın yöneticilerden emir almak, eril enerji için zorlayıcı olabilir.
Eril Enerji Yönetmek Ister, Emir Almayı Sevmez
Eril enerji aktiflik içerir, yönetmeyi sever. Başkası tarafından yönlendirilmek, emirler alama eril enerjiyi düşürür. Kararı ve ne istediğini bilen kişi eril enerjisini düzgün kullanıyor demektir. Bir markete gittiğinizde ne alacağını kesinleştirdiyseniz ve çok zaman harcamadan ihtiyaçlarınızı alıp marketten çıktıysanız eril enerjiniz doğru çalışıyordur. Kadın erkek ilişkisinde de eril enerji çözüm üreten, karar veren taraf olmalıdır. Eril enerji sorunları çözebilmeli, analitik yapısı sayesinde sonuca ulaşabilmelidir.
Eril Enerjide Yeterlilik Duygusu Bulunur
Erkekler sahip olduklarını koruma içgüdüsü içindedir ve bunu da yeterlilik duygusuna sahipse yapabilir. Kendini değersiz ve başkalarından eksik gören kişi eril enerjisini baskılamış demektir. Bir hedefe korkusuzca gitme ve oluşacak sonuçların sorumluluklarını alma eril enerjinin özelliklerindendir. Eril enerjide cesaret ön plandadır, hedefe kitlenilir ve başarılı olunur.
Ne Istediğini Bilmek Eril Enerjiyle Ilgilidir

Sürekli seçimler arasında kalıyorsanız, ne istediğinizi bilmiyorsanız eril enerjide problem var demektir. Özellikle kararsız erkeklerde evlilik yapmak zorlaşacaktır, doğru kişi bir türlü bulunamayacaktır. İstediğini belirleyen kişi bu doğrultuda yola çıkar, istediğini elde eder. Eril enerji yüksekse takıntılı bir tip olabilir, eril enerji düşük olursa karar veremeyen bir tip olabilirsiniz.
Eril Enerji Dışa Dönüktür
Eril enerjisi olan insanlar sosyal ortamda çok fazla zaman geçirirler, topluluk içinde bulunmayı ve topluluk önünde var olmayı seçerler. Liderlik ruhunu taşırlar, dışarıdaki hayatla mücadeleden zevk alırlar. Eril enerjisi düşük insanlar evde çok fazla vakit harcalar, dışarıyı güvensiz bulurlar. Toplum önünde utangaçtırlar, kendilerini ifade edememekten korkarlar. Bu yüzden arkadaş çevresi çok kısıtlıdır.
Eril Enerjinin Düşüklüğünün Sebepleri
Eril enerji erkeklerde fazla kadınlarda az, dişil enerji kadınlarda fazla erkeklerde azdır. Bir erkekte eril enerjinin düşük olması birçok sebebe bağlıdır. Aile içinde baba figürüne duyulan kızgınlık, onaylamama duygusu enerjiyi etkiler. Çocuklukta annenin tüm sorumluluğu alması, babanın pasif kalması, çocuklukta kız çocuğu gibi yetiştirilmek enerjinin değişmesine etkendir. Ayrıca babanın çocukları terk etmesi, çocuklarına kötü davranması, anlayışsız davranan bir babaya sahip olmak eril enerjinin kötü olduğu düşüncesini oluşturur. Buna tepki olarak çocuk, babası gibi olmamayı seçerek dişil enerjiyi çokça taşımaya başlar. İkili ilişkilerde kaybetme korkusu, yalnızken güçsüz hissetme,
Eril Enerjinin Yüksek Olma Sebepleri Nelerdir?
Çevresi tarafından sürekli aşağılanan, yetersizlik duygusuna sahip kişilerde eril enerji fazlaca yükselebilir. Eril enerji diktatör bir babayı örnek aldığında da çoğalmaktadır. Ailede erkek çocuk diye her istediği yapılan bireyler, erkek olması sürekli üstünlük göstergesiymiş gibi algı yaratılanlar eril enerjiyi çok yüksek oranda taşırlar. Küçük yaştayken babası vefat etmiş çocuklarda da eril enerji mecburen artmaktadır çünkü annesine ve kardeşlerine sahip çıkmak görevini üstlenir.
Eril Enerjinin Düşüklüğü Ya Da Yüksekliği Yaşam Kalitesini Etkiler
Eril enerjisi çok yüksek birinin duygusal tarafı köreldiği için acıma ve merhamet duygularını kaybedebilir. Karar alırken bencil ve acımasız davranabilir. Hayatlarına pasif ve kendini ifade edemeyen kadınları alırlar ve bir süre sonra mutsuz olurlar. Duyarlılıklarını kaybettikleri için dernek ve vakıflara üye olmazlar. Empati yapamadıkları için kararlarını sadece kendi açılarından bakarak verirler.
Eril enerji düşük olduğundaysa kendini ifade etme ve karar alma konularında olumsuzluklar oluşur. Hayatına eril enerji yüksek bir kadın alırlar ve onun yönetimi altında mutsuz bir hayat sürerler. Bu durumdan rahatsız olan kadın, onu koruyamayan ve değerlerine sahip çıkmayan erkeğe saygı duymamaya başlar. Eril enerji düşüklüğünde kararsızlık ve sorunları çözememe sorunu meydana gelir. Nedenler arasında boğulurken sonuca bir türlü ulaşılamaz.
Eril Enerjiyi Dengelemek Için Neler Yapmalıyız
Kadınlarda ve erkeklerde eril enerji bulunur ve gerektiği kadar olması için bazı tekniklerin uygulanması gerekir. Erkekler eril enerjiyi dengelemek için duygusal ve düşünsel(analitik) yanlarını dengeli kullanmalıdır. Bulunduğu ortamda kendini ifade edebilen, toplulukta olmaktan mutluluk duyan ancak akşam evine gitmekten de sıkılmayan, karar alırken başkalarının menfaatini de gözetebilen insanlar eril enerjisinin doğru kullananlardır.
Eril enerjisi yüksek insanların yönetme görevini suiistimal ettiği görülür. Başkasını yok saymak, duyarlılığı yitirmek, iletişime kapalı olmak eril enerjinin dengesiz olduğunu gösterir. Konuşmak kadar dinlemek de önemlidir. Çocuğunuza ceza vermeden önce onu dinlemelisiniz. Herkes adına karar alırken başkalarının duygu ve düşüncelerini sizinkilerle bir tutmalısınız. Eril enerji yüksekliğinde hayatınızdaki kişi kendisini değerli görmeyebilir bu da hayatta yalnız kalmanıza neden olabilir. Ben demek yerine biz demeyi öğrenmelisiniz. Yeterli, güçlü, değerlerine sahip çıkan, sahiplenen, karar alan eril enerjiye sahip olmanız dileğiyle…


Eril Enerjimi Nasıl Güçlendirebilirim? | ipuclarim.com
 
NASIL YÜKSELTİCEZ BİLGİSİ YOK BURADA GENEL BİR TANIMLAMA OLMUŞ SADECE. GERÇEKTEN FAYDASI OLACAK UYGULAMLAR VAR MIDIR?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst