Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

erkeklerle anlaşamıyorum(sorular onaylanmıyor ve bana yardım lazım kusura bakmayın)

arkadaşlar kural ihlali yapıp soruyu buraya soruyorum çünkü sorular onaylanmıyor ben cevap aldıktan sonra nütfen silinsin soru . Sorunum şu kızlarla aram iyi onda sıkıntı yok ama bir türlü erkeklerle anlaşamıyorum ya beni dışlıyorlar ya ben onlardan sıkılıyorum bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir cevaplarınızı bekliyorum erkekler arasındada bazı kurallar varmıdır ve nedir bunlar birde bununla ilgili bir kaynak varsa kitap yada yotube kanalı verin kendi sorunumu kendim çözsem daha iyi benim için teşekürler. ayrıca furkanın ve bazı arkadaşların güzel fikirleri var soru cevap bölümü için onlara yetki verilsede bu alfa yolunda yeni olanların gelişimi için önemli olan bu soru cevap bölümü bir düzene girse

Peki sana şu soruyu soracağım, sence neden erkeklerle anlaşamıyorsun, engel olarak gördüğün şey nedir?

Peki sana şu soruyu soracağım, sence neden erkeklerle anlaşamıyorsun, engel olarak gördüğün şey nedir?
Furkan ve arkadaşlar tamamen size karşı dürüst olucam nütfen gülmeyin , küçümsemeyin .İlk okulda hep kızlarla takıldım fark etmeden oyunun bir kısmını öğrenmişim düşe kalka. Erkekler futbol oynarken ben kızlarla can denen oyunu oynardım ve erkekler bana çok sataşırlardı bazen dayak yediğim oldu .boyum 1.73 kilo 60 bu oranlar nasıl bilmiyorum ama diğer erkeklerden karı ğibi korkuyorum dayak yerim diye (utanıyorum ama gerçek ) estafurullah ama yakışıklıyım ,bilgiliyimde yinede dışlıyorlar, şaka yapıyorum kızlar gülüyor erkeler ciddi ciddi duruyor hani nasıl davranacağımı bilmiyorum erkeklerin yanında .ortamda 2 kişiyken sıkıntı yok ama 3 olunca o 2 kişi kendi arasında konuşuyor beni unutuyorlar bu durumdan çok sıkıldım bazı geceler ağlıyorum (gülmeyin aq) dışlanmak ölümden daha beter @Furkansen @Ğmossa @TheRipper @Philliscan @Game Master @Kasrqaa @diyer arkadaşlar (ben hayatımı kökten değişmek ve sizler gibi olmak istiyorum nütfen yardım)

Son düzenleme:
estafurullah ama yakışıklıyım ,bilgiliyimde yinede dışlıyorlar
Belki ortamlarda sürekli kendini öven birisi olabilirsin, burada bile bu ikisini özellikle vurguladığına göre, bence gerçek hayatta da bunu sıkça dile getiriyorsun gibi geldi. Kilo ve boy kısmına gelirsek. Eskiden yaşadığın travmatik olaylar sonucu şuan da kavgadan korkman normal. Korkunu yenmek için korkunun üstüne gitmen lazım ve bu durumda gidip kendini geliştirmen için bu dövüş sporuna yazılabilirsin. Emin ol çoğu erkek dövüşmeyi bilmiyor, ben şahsen kavga edeceğimi bilsem bile etmemeye çalışıyorum, boşu boşuna neden riske atım canımı? Korktuğumdan değil, karşımdaki zaten bilgili birisi olsa kavga edilmemesi gerektiğini bilir ve etmez. O yüzden kavga etsek bile kazanan taraf belli o yüzden gerek yok.

Belki ortamlarda sürekli kendini öven birisi olabilirsin, burada bile bu ikisini özellikle vurguladığına göre, bence gerçek hayatta da bunu sıkça dile getiriyorsun gibi geldi. Kilo ve boy kısmına gelirsek. Eskiden yaşadığın travmatik olaylar sonucu şuan da kavgadan korkman normal. Korkunu yenmek için korkunun üstüne gitmen lazım ve bu durumda gidip kendini geliştirmen için bu dövüş sporuna yazılabilirsin. Emin ol çoğu erkek dövüşmeyi bilmiyor, ben şahsen kavga edeceğimi bilsem bile etmemeye çalışıyorum, boşu boşuna neden riske atım canımı? Korktuğumdan değil, karşımdaki zaten bilgili birisi olsa kavga edilmemesi gerektiğini bilir ve etmez. O yüzden kavga etsek bile kazanan taraf belli o yüzden gerek yok.
kendimi övmem yok ama kesinlikle travmatik olaylar yaşadım haklısın bir kızı sevdiğim için iki kişi dövmüştü beni o ğünü hala hatırlıyorum(dövenlerden biri kıza aşıktı beni yolda gizlice yakalayıp dövdüler ve kızdan uzakdur dediler)

kendimi övmem yok ama kesinlikle travmatik olaylar yaşadım haklısın bir kızı sevdiğim için iki kişi dövmüştü beni o ğünü hala hatırlıyorum(dövenlerden biri kıza aşıktı beni yolda gizlice yakalayıp dövdüler ve kızdan uzakdur dediler)
Ben de kucukken kizlarla takilirdim. Suan bile takilmaya devam ederim ara sira. Ondan kaynaklandigini dusunmuyorum.Diger kisma gelirsek bazen bulundugun ortama uyum sagliyamazsin ,3. Kisi olursun bence bunlari dert etme. Samimi buldugun kisilerle konusmaya calis tersliyeceklerini dusunmuyorum. Bir de dikkat etmen gereken en onemli seyi soyluyorum. Kendine saygi duyman.sinirini bozan el sakalari yapan durup dururken sirf seni kucuk dusurmek icin laf sokanlara dislerini gostermen gerekiyor maalesef cunku her grupta en az 1 tane beta bulunuyor

Hacı ben de bilirim bu duyguyu. İnsanların sana yanaşmamasının sebebinin bir çok sebebi olabilir aslında.
Kendine yakışıklıyım ve bilgiliyim demişsin ve kızlarla aran iyi. Seni arana almayan kişiler ise sen de olan özelliklere sahip olmadıkları için seni kıskançlıktan dışlıyor olabilirler ve sataşmak. Mesela küçük çocukları düşün; bir çocuğun bisikleti olursa ve mahalle de kimsenin olmazsa, o bisiklete binmek isterler ve çocuk vermez. Öbür çocuklar da çocuğu ya dışlarlar ya da bisikletine ve çocuğa zarar verirler. Aynı mantık ! Senden bir şey isteyemezler çünkü egolarına yenik düşerler. Başka bir sebep olarak; yok yani başka sebep olacağını zannetmiyorum açıkçası. Veya onlara çok gıcık davranıyorsundur, senden kaynaklı bir şey vardır. Mesela senin gibi bir çocuk vardı, kızların etrafında yalaka olan(üzerine alınma o çocuğa diyorum) kızlar geldiğin de, öbür erkeklere laf eden falan bu çocukla hiç iyi geçinmiyordum ve kavga etmiştim. Daha sonra benimle alay etmeye çalışıyordu ve yanına gidip seni uyarıyorum bir daha böyle aptalca davranma rahatsız oluyorum vs.. Bu gibi davranışlar seni itelemiş olabilir ya da hiçbirisi.
Her neyse konuya dönersek; belli ki kendini küçük düşmüş görüyorsun. Kendi cinsinle takılmak, kendini feminen bir kerimcan olarak görmüşsün.
Ve erkek adam erkek gibi takılır kıvamına gelmek istiyorsundur. Veya hiçbiri sadece erkek erkeğe muhabbet etmek istiyorsundur.
Ağabey ilk önce git hiç tanımadığın bir erkek ile muhabbet et. Sakın korkma ! O da senin gibi yalnız sonuçta. O da arkadaş ister, neden istemesin ki?
Baktın tersledi(olmayacak şey), sen de neden böyle yaptığını ona sor. Konuşmaktan korkma, en fazla yumruk yersin(o da olmayacak) sana karşı göz korkuturlar sa ileri git korkma sadece göz boyama. Yani kısacası git konuş ve samimi ol. Samimiyet çok önemli. Çizgilerini koy fakat samimiyeti ve doğallığı da bozma. Bu arada dövülmekten de korkma belki de tüm sıkıntı senin bu korkularındandır.
'' Sonuçta erkekler de reddedilme korkusundan dolayı kızlara yaklaşamıyorlar. ''

Hacı ben de bilirim bu duyguyu. İnsanların sana yanaşmamasının sebebinin bir çok sebebi olabilir aslında.
Kendine yakışıklıyım ve bilgiliyim demişsin ve kızlarla aran iyi. Seni arana almayan kişiler ise sen de olan özelliklere sahip olmadıkları için seni kıskançlıktan dışlıyor olabilirler ve sataşmak. Mesela küçük çocukları düşün; bir çocuğun bisikleti olursa ve mahalle de kimsenin olmazsa, o bisiklete binmek isterler ve çocuk vermez. Öbür çocuklar da çocuğu ya dışlarlar ya da bisikletine ve çocuğa zarar verirler. Aynı mantık ! Senden bir şey isteyemezler çünkü egolarına yenik düşerler. Başka bir sebep olarak; yok yani başka sebep olacağını zannetmiyorum açıkçası. Veya onlara çok gıcık davranıyorsundur, senden kaynaklı bir şey vardır. Mesela senin gibi bir çocuk vardı, kızların etrafında yalaka olan(üzerine alınma o çocuğa diyorum) kızlar geldiğin de, öbür erkeklere laf eden falan bu çocukla hiç iyi geçinmiyordum ve kavga etmiştim. Daha sonra benimle alay etmeye çalışıyordu ve yanına gidip seni uyarıyorum bir daha böyle aptalca davranma rahatsız oluyorum vs.. Bu gibi davranışlar seni itelemiş olabilir ya da hiçbirisi.
Her neyse konuya dönersek; belli ki kendini küçük düşmüş görüyorsun. Kendi cinsinle takılmak, kendini feminen bir kerimcan olarak görmüşsün.
Ve erkek adam erkek gibi takılır kıvamına gelmek istiyorsundur. Veya hiçbiri sadece erkek erkeğe muhabbet etmek istiyorsundur.
Ağabey ilk önce git hiç tanımadığın bir erkek ile muhabbet et. Sakın korkma ! O da senin gibi yalnız sonuçta. O da arkadaş ister, neden istemesin ki?
Baktın tersledi(olmayacak şey), sen de neden böyle yaptığını ona sor. Konuşmaktan korkma, en fazla yumruk yersin(o da olmayacak) sana karşı göz korkuturlar sa ileri git korkma sadece göz boyama. Yani kısacası git konuş ve samimi ol. Samimiyet çok önemli. Çizgilerini koy fakat samimiyeti ve doğallığı da bozma. Bu arada dövülmekten de korkma belki de tüm sıkıntı senin bu korkularındandır.
'' Sonuçta erkekler de reddedilme korkusundan dolayı kızlara yaklaşamıyorlar. ''
Bir arkadaşım çok böbürleniyorsun demiş ben tam tersiyim aslında hep ğizlerim özelliklerimi acaba beni hiçbir işe yaramayan bir ezikmi sanıyorlar ayrıca özelliklerimi saklama sebebim ise dikkat çekmek istemiyorum çok ilgi beni strese sokuyor(çok korkağım aq)

doğal ol yeter bence. fakat iplerinle oynatma dediğim gibi.

Kime göre ? Neye göre ?
hiçbir şeye ihtiyacın yok, onlar ile olmuyorsa başka arkadaşlar bulabilirsin,

Genellikle erkekler arasından sürekli yalan söyleyen ortamı yönetmen çalışan bir tip vardır diğerleri de onun etrafında döner, kötü arkadaş gruplarından bahsediyorum hatta her gece farklı kızla ilişkiye girdiği yalanlarını bile söyleyebilir, ama bakarsanız yanında bir tane kız arkadaşı bile yoktur sen ne saçmalıyorsun dersen seni dışlamaya çalışabilir, milyonlarca senaryo söyleyebilirim sana...

BUNUN SENİN İLE ALAKASI YOK.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8