Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Erkekliğin Kutsal Yolu

Evet beyler daha önce forumda aklıma geldikçe bir şeyler yazıyordum , hatırlayan arkadaşlar olacaktır.
Yazmak genel olarak sevdiğim bir şey , benim için bir nevi hobi diyebilirim.
Genel olarak yazdığım yazılara olumlu tepkiler almış olsam da , içimizdeki bir takım kıt beyinlilerin beni narsist ilan etmeleri , gençliği aşağıladığımı iddia etmeleri , şahsıma hakaretleri , konudan bağımsız saçma sapan eleştirileri gibi sebeplerle bu yazıların hepsini silmiştim.
Şimdi gene yazıyorum , ancak sorunlu ergenlerle uğraşacak tahammülüm kalmadığı için bunu forumda yapmıyorum.
Şu anda genel olarak kırmızı hap içerikli amatör bir kitap projem var.Ancak benim kitabım oyundan ve kadınlardan çok daha fazlasını içerecek.
Eğer planladığım gibi giderse
1.Kişisel bütünlük
2.Disiplin
3.Sosyal ilişkiler
4.Kadınlar
5.Cinsellik
olmak üzere 5 ciltte kitabımı bitirmeyi düşünüyorum.
Bunları yazarken kesinlikle kar amacı gütmüyorum , dediğim gibi sadece sevdiğim için ve belki 1-2 kişiye faydam dokunur düşüncesi ile yapıyorum.
Bu kitapların ilk cildi olan 'Erkekliğin kutsal yolu cilt 1' i an itibari ile bitirdim.
Kitabı okumanız en fazla 1 bilemediniz bir buçuk saat sürer ; pdf ile 50 sayfa dersek normal kitabın 100 sayfasına falan tekabül ediyor tahminimce.
Kitap içerik olarak burada yazmaya başladığım ilk yazılardan başlayıp , daha sonra sizi kendinizi tanımaya yönlendiriyor , ondan sonra hayattaki amaçlarınızı sorgulamanız için
size yardımcı oluyor ve bitiyor.
Ayrıca forumda çok sık karşılaştığım ve değinilmesi gerektiğini düşündüğüm 1-2 konu üzerinde de durmaya çalıştım.
Ben kitabı buraya bırakıyorum ; düşünceleriniz benim için çok değerli , eğer kitabı okursanız yorum yapmayı ve bu yorumlarda eleştiri&öneri yazmayı ihmal etmeyin.
Şimdiden iyi okumalar.
Kitap link :

Tcma hoşgeldinn ahahahaha. Şaka maka bir bakacağım merak ettim. Ne diyeyim yolun açık olsun dostum.

Evet beyler daha önce forumda aklıma geldikçe bir şeyler yazıyordum , hatırlayan arkadaşlar olacaktır.
Yazmak genel olarak sevdiğim bir şey , benim için bir nevi hobi diyebilirim.
Genel olarak yazdığım yazılara olumlu tepkiler almış olsam da , içimizdeki bir takım kıt beyinlilerin beni narsist ilan etmeleri , gençliği aşağıladığımı iddia etmeleri , şahsıma hakaretleri , konudan bağımsız saçma sapan eleştirileri gibi sebeplerle bu yazıların hepsini silmiştim.
Şimdi gene yazıyorum , ancak sorunlu ergenlerle uğraşacak tahammülüm kalmadığı için bunu forumda yapmıyorum.
Şu anda genel olarak kırmızı hap içerikli amatör bir kitap projem var.Ancak benim kitabım oyundan ve kadınlardan çok daha fazlasını içerecek.
Eğer planladığım gibi giderse
1.Kişisel bütünlük
2.Disiplin
3.Sosyal ilişkiler
4.Kadınlar
5.Cinsellik
olmak üzere 5 ciltte kitabımı bitirmeyi düşünüyorum.
Bunları yazarken kesinlikle kar amacı gütmüyorum , dediğim gibi sadece sevdiğim için ve belki 1-2 kişiye faydam dokunur düşüncesi ile yapıyorum.
Bu kitapların ilk cildi olan 'Erkekliğin kutsal yolu cilt 1' i an itibari ile bitirdim.
Kitabı okumanız en fazla 1 bilemediniz bir buçuk saat sürer ; pdf ile 50 sayfa dersek normal kitabın 100 sayfasına falan tekabül ediyor tahminimce.
Kitap içerik olarak burada yazmaya başladığım ilk yazılardan başlayıp , daha sonra sizi kendinizi tanımaya yönlendiriyor , ondan sonra hayattaki amaçlarınızı sorgulamanız için
size yardımcı oluyor ve bitiyor.
Ayrıca forumda çok sık karşılaştığım ve değinilmesi gerektiğini düşündüğüm 1-2 konu üzerinde de durmaya çalıştım.
Ben kitabı buraya bırakıyorum ; düşünceleriniz benim için çok değerli , eğer kitabı okursanız yorum yapmayı ve bu yorumlarda eleştiri&öneri yazmayı ihmal etmeyin.
Şimdiden iyi okumalar.
Kitap link :
Okumaya basladim ayrıca emeklerin için teşekkürler

Daha ilk cümlede 3, zorlarsan 4 yazım hatası var ve bu durum gerçekten rahatsız edici. (No offense but) Daha kurallı düzgün bir cümle kuramazken kitap yazmaktan bahsediyorsun.
"Bugün birçok erkeğin olduğu gibi benim de erkeklik hakkında bir fikrim yoktu."
ÖNERİM kitap okuman ve yazım kurallarına çalışman olabilir. Yoksa ciddiye alınmazsın.

Daha ilk cümlede 3, zorlarsan 4 yazım hatası var ve bu durum gerçekten rahatsız edici. (No offense but) Daha kurallı düzgün bir cümle kuramazken kitap yazmaktan bahsediyorsun.
"Bugün birçok erkeğin olduğu gibi benim de erkeklik hakkında bir fikrim yoktu."
ÖNERİM kitap okuman ve yazım kurallarına çalışman olabilir. Yoksa ciddiye alınmazsın.
Dostum üzgünüm belki faydalanan birileri olur diye bir şeyler yazarken , bir de kendi cebimden para verip editör tutamadım.(sen hangi paşanın torunusun bilmiyorum ama bu kitap zaten sana gelmez.Benim hedef kitlem paşa torunu olmayan insanlar , seni kapsamıyor.)
Gerçekten bu hatamdan dolayı kahrolmamın yanında , eğer parasını sen vereceksen bir editör tutup bunları düzelttirebilirim.(anlayabileceğinden umudum olduğu için söylüyorum ; oturup kelime kelime hata ayıklamaktan daha önemli işlerim var , gerçekten bu kitap bana para kazandırmıyor)
Beni yanlış anlama ama sen benim burada yazıp anlatmaya çalıştığım ana tema haricinde 'önerilerini' umursayacağım kadar tanıdığım bir insan değilsin , eğer yazdıklarımın içeriğinden bağımsız bir öneride bulunacaksan , bunu ayrı bir konu başlığı altında yapabilirsin , hem belki birden çok insan faydalanır belli mi olur.
Mesela şöyle bir konu açabilirsin 'Türkçe gramer dersine giriş' veya 'nasıl anlatılmaya çalışılan şeylerden bağımsız saçma sapan eleştiri yapılır 101' de fena değil..
Son olarak , ciddiye alınmama konusundaki engin tecrübelerini aktardığın için ayrıca teşekkür ederim :D

Son düzenleme:
Mesele kelime ayıklamak değil daha ana dilinde yazı yazamıyorsun, gelmişsin kitap yazmaya kalkışmışsın, düşünceleriniz çok önemli eleştiri ve önerilerinizi ihmal etmeyin diyorsun edince de kaldıramıyorsun.
Önerilerimi umursayamayacağın kadar tanımadığın biriysem eğer, burada paylaşacağına kitabını gidip özelden eleştirilerini dikkate alacağın arkadaşlarına atsaydın.
Eleştirim bal gibi de içerikle alakalı. Fikrini değil de cehaletini eleştirdiğim için içeriğinden bağımsız bla bla deyip işin içinden çıkamazsın :D

Kısaca demek istediğim şu:
Yazarken bulunma hali olan de/da ekini, dâhi anlamında olan de/da ile karıştıran ve bunun gibi muhtemel dilbilgisi eksiklikleri olan birisi ne okuduğunu(!) anlayabilir ne de kendini okuyucuya aktarabilir.

Mesele kelime ayıklamak değil daha ana dilinde yazı yazamıyorsun, gelmişsin kitap yazmaya kalkışmışsın, düşünceleriniz çok önemli eleştiri ve önerilerinizi ihmal etmeyin diyorsun edince de kaldıramıyorsun.
Önerilerimi umursayamayacağın kadar tanımadığın biriysem eğer, burada paylaşacağına kitabını gidip özelden eleştirilerini dikkate alacağın arkadaşlarına atsaydın.
Eleştirim bal gibi de içerikle alakalı. Fikrini değil de cehaletini eleştirdiğim için içeriğinden bağımsız bla bla deyip işin içinden çıkamazsın :D

Kısaca demek istediğim şu:
Yazarken bulunma hali olan de/da ekini, dâhi anlamında olan de/da ile karıştıran ve bunun gibi muhtemel dilbilgisi eksiklikleri olan birisi ne okuduğunu(!) anlayabilir ne de kendini okuyucuya aktarabilir.
Daha de/da ayrı yazılmadı diye okuduğunu anlayamıyorsun , gelmiş burada bana hakaret ediyorsun.Aslında hata bende , sana cevap veriyorum.Neyse
bu hatayı birdaha tekrarlamayacağım.(bir daha ayrı yazılıyor , umarım okuduğunu anlamana engel olmaz bu yalnışlık(yanlışlıkmıydı yoksa ? , hatta mı/mi de ayrı yazılıyordu sanırım )
Okuyanlar gayet güzel anlıyor sen o güzel kafanı yorma , iyi veya kötü yönlerini de bana da gayet güzel iletiyorlar(kendi özel çevremde olmayan insanlar , senin gibi) ama seninle tartışarak kendime hakaret ettiğimi düşünmeye başladım.Umarım daha iyisini sen yazarsın da birileri faydalanır , ancak seninle daha fazla tartışmayacağım , bu yüzden haklısın.

Son düzenleme:
Bu seri aşşağı yukarı kaç aya biter?
Biraderim boş vaktim oldukça yazmaya çalışıyorum , şu sıralar biraz hızlı ilerleyeceğim büyük ihtimalle disiplin kısmını bir aya kadar bitiririm.
Ancak sonrası için net bir şey söyleyemem , bunlar copy-paste yazılar değil , bizzat deneyimlediğim-düşündüğüm şeyleri en iyi şekilde aktarmaya çalışıyorum , haliyle bir sayfayı yazmak bazen iki günümü alıyor.

@CauchySchwarz reis adamı ağır eleştirmişsin. Sonuçta adam düşünmüş kitap yazmaya çalışıyor foruma bi katkıda bulunmak istiyor. Üstelik bunda para almıoyor. Bizim için çabalıyor. Kısacası eleştirirken insanlar şevkini kırmayın.

@Baron Tarot güzel bir işe başlamışsın beğendim kitabını fakat kitapta okudğum az bir yer başka kaynaklardan kopyala yapıştır yapılmış, bu durum biraz can sıkıcı.
Kitabın klasik kişisel gelişim kitaplarına benzer bir yapısı var. Yani birsürü şey anlatıyormuş gibi görünüyor fakat çok bilgi bulundurmuyor. Oshonun kitapları gibi :)
İçerik düzenleme ve başlıklar gayet güzel, yazı fontu rengide gayet güzel. Ama genel olarak sıkıntılı bir kitap. Bu yüzden kitabın düzenlenmesi lazım. Sonuçta ilk defa kitap yazıyorsun bu yüzden bu tarz kusurlar kadı kızındada olur. Hangi birimizin yaptığı ilk iş güzel bir başyapıt oldu ki :)

Güzel bir işe kalkışmışsın devamını beklerim eline sağlık reis.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8