Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Eski sevgiliyle ilgili her şeyi silmeli miyiz?

Daha dün ayrıldım. Onu hatırlatan bazı şeyleri yok etmeye çalışıyorum. Ama zor. Çünkü iyisiyle kötüsüyle duygusal bir birikim var. Bu birikimin bir değeri var benim için. Bunu kökten yok etmek zor geliyor. Sizce doğru olan ne olur? Onunla ilgili her şeyi silmeli miyim? Silmezsem bunlar bana zorluk yaşatır mı? Çünkü silmek de istemiyorum.

En kolay unutma yöntemi her şeyi silip sosyal medyadan takibi kesmek hatta engellemektir. Öbür türlü ister istemez storylerine bakacaksın, senin storyne baktı mı diye bakacaksın, fotolara mesajlara bakıp nostalji yaşayacaksın ve bitiremeyeceksin.

heryerden silmen lazım.. eğer sildiysen yine unutamıyorsan değişik aktivitelere katıl. fitness'a git misal

Eski sevgiliyi unutmanın etkili ve tek çözümü yeni sevgili bulmaktır

- Pua cemiyeti - joker ( youtube)

aynı durumu ben de yaşadım, birkaç hafta geçmesine rağmen ne mesajları ne de fotoğrafları silebilmiştim. ama bi' an geldi ki o kızdan bile vazgeçiyosun. o yüzden yukarıdaki sözü tekrar oku, ileriye bak.

silmek için çaba harcamamalısın. sevgilinle yaşadıklarını, unutmak için yaşamadın. onunla bir zamanlar mutluydun. bırak o şekilde aklında kalsın. unutmak için kendini zorlama akışına bırak.
bu şekilde kendini yormassan daha iyi hissedersin.

Bırak silme, kalsın. Hayatının belirli bir kısmını onunla geçirdin bundan sonraki kısımları da başkalarıyla geçireceksin bunun bilincinde ol. Fotograflarini her şeyini sildim ama hala unutamıyorum durumuna sokma kendini, kaçarsan yükün ağırlaşır. Üstesinden gelmen gereken bir süreç bu. Kendini sevmeyi de unutma :)

Baştan bağlanmamaya çalış, ha diyosan ki ciddi ilişki benimkiler o zaman tüm birlikte dinlediğiniz şarkılardan uzaklaş başta, sonra fotoğrafları sil.

Görsel ve işitsel hafızandan çıkart onu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8