Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Esther Vilar - Kölenin Mutluluğu

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
432
Tepkime puanı
1,626
Şehir
Antalya
Kölenin Mutluluğu Kadının Dünyası Erkeğin Rüyası

Merhaba beyler. Bu kitabı önerip önermeme konusunda gerçekten kararsızdım ama dayanamadım.
Kararsız olma sebebim kitabın içeriği. Cinsel içerik değil lakin objektif olarak okumazsanız kadınlara acayip kin, düşmanlık beslersiniz.
Benim amacım burada kadınlara düşman bir ordu yetiştirmek değil. Amacım bilinçli erkek ordusu yetiştirmek.
Bu yüzden iradesine güvenmeyen okumasın. Gerçekten sağlam iradesi olan kişilerin kesinlikle ama kesinlikle okuması gereken bir kitap.
Dilerseniz e-kitap halinde okuyun. Dilerseniz kitabı satın alın. Verdiğiniz paranın her kuruşuna kadar değecektir.
Kitabın içeriğine geçmeden önce belirteyim Esther Vilar bir kadın. Hemcinslerinin düşündüğü kurnazlıkları, kendilerini ödül olarak göstermelerini her şeyi ifşa ediyor.
Bilinçsiz insanlar için tehlikeli bir kitap. İşine yarayacakları alıp gerisini umursamayacaklar için altın değerinde bir kitap.
İşinize yarayan kısımları şu olacaktır. Eziklik, işe yaramazlık, öz güvensizlik hislerinden uzaklaşırsınız. Çünkü kitap erkeklerin neden değerli olduğunu anlatıyor.
Kadınların hangi türlü hilelere başvurduğunu anlatıyor.

Esther Vilar'a göre Erkek Nedir?
TEMELDE erkek, çalışan ve çalışarak kendini, karısını ve karısının çocuklarını geçindiren bir yaratıktır. Öte yandan kadın, çalışmayan, ya da en azından dönem dönem çalışmayan bir yaratıktır. Çoğu kez kadın, kocası bir yana, ne kendini, ne de çocuklarını geçindiren konumunda değildir.

Kadın, erkekte yararlı bulduğu her özelliği erkeksi olarak değerlendirir; buna karşılık ona ya da bir başkasına yararı olmayan diğer her şeyi kadınsı olarak değerlendirir. Kadınlarla başarılı olmak isteyen bir erkeğin görünüşünün erkeksi olması gerekir; bu da bu erkeğin tek varoluş nedeni olan çalışmaya uygun olması gerektiği anlamına gelir. Görünüşünün, ona verilen her işe uygun olması ve erkeğin her zaman bu işleri başarıyla yapması gerekir.

...Söz konusu erkeğin belli bir kadın tarafından belli bir amaç için halihazırda kullanılmakta olduğunu gösteren alyans dışında, erkek takı kullanmaz. Bileğindeki kaba, çok işlevli saati pek de dekoratif değildir. Dizaynı ağır, su geçirmez, şoka dayanıklı ve genellikle takvim göstergeli olan bu saate belki takı bile denemez. Dahası genellikle bunu, ona uğruna çalıştığı kadın armağan etmiştir.

Gerçek erkeklerin iç çamaşırları, çoraplan ve gömlekleri öylesine temel bir norma indirgenmiştir ki, bir erkeğin giysileri bir diğerininkinden sadece beden ölçüsüyle ayırdedilebilmektedir. Sadece kravatlarda biraz özgürlük vardır; burada bile erkek genellikle seçim yapmakta öyle zorlanır ki kadını onun için kravat satın alır.


Esther Vilar'a göre Kadın Nedir?
Yaşam insanlara iki seçenek sunar: hayvansal bir varoluş (düşük bir yaşam düzeyi) ve manevi bir varoluş. Kadın kuşkusuz ilkini seçecek ve fiziksel refahı öne çıkaracak, kuluçkaya yatacak bir yer ve engellenmeksizin üreme alışkanlıklarıyla oyalanacak bir ortam arayışına koyulacaktır

Erkekle kadının aynı zeka potansiyeliyle doğduğu ve cinsler arasında zeka açısından temel bir fark olmadığı kesin bir gerçek olarak kabul edilebilir. Ayrıca, körelmeye, kısırlaşmaya bırakılan her potansiyelin, işlevini yitireceği de çok iyi bilinmektedir. Kadınlar zihinsel kapasitelerini kullanmazlar. Aslında bilerek bu kapasitelerinin bozulmasına göz yumarlar. Birkaç yıllık aralıklı eğitimden sonra, tali (sonradan gelişen) ve geri döndürülemez bir aptallık durumuna yönelirler.

Neden kadınlar kendi zihinsel kapasitelerinden yararlanmıyor? Kadınların beyinlerini kullanmamalarının tek bir nedeni vardır, o da ihtiyaç duymamalarıdır. Yaşamlarını sürdürmeleri için zihinsel kapasiteleri vazgeçilmez değildir. Teorik olarak güzel bir kadın, bir şempanzeden daha az bir zekaya ihtiyaç duyar ve buna karşılık kimse onu topluma uymayan bir yaratık olarak değerlendirmez.


Söylüyorum beyler. Bu bahsettikleri hiçbir şey. Sadece örnek olsun diye buraya bir kısmını yazdım. Bunun gibi toplam 120 sayfa var ve ciddi manada nefret edebilirsiniz. Onlara karşı içten içe düşmanlık besleyip uzaklaşabilirsiniz. Amacımız burada bizim değerli olduğumuzun farkına varmak. Kadınlara düşmanlık beslemek değil. Olayların farkında olun, bir Tanrı edasıyla davranışlarının altında yatan sebepleri izleyin.

Kitabı ekten indirebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Esther Vilar - Kölenin Mutluluğu.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 125
Kitaplığımda bulunan bir kitap, The Manipulated Man de süper kitaptır. Ellerine sağlık
 
Kitaplığımda bulunan bir kitap, The Manipulated Man de süper kitaptır. Ellerine sağlık
Türkçe çevirisi olan hali varsa okuyabilirim. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum lakin henüz o dereceye gelemedim :)
 
Türkçe çevirisi olan hali varsa okuyabilirim. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum lakin henüz o dereceye gelemedim :)
Sanırım yok, ben okul kitaplarını da İngilizce okumak gibi radikal bir karar aldım. Bu yüzden pek zorlamıyorlar, tavsiye ederim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst