Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Etkili Diksiyon-Ses Tonuna Sahip Olma Rehberi

Beyler ben bu ikinci maddeyi tam anlayamadım şarap mantarını veya bıçak sapını dik açı ile ağzımıza yerleştiricez denildi de görsel veya bir video varsa daha iyi olur. Tam açıklığa kavuşturamadım kafamda

Monoton bir sesim çıkıyor neşeli olmayınca normal bir zamanlarda kendimi ifade etmek için zorlanıyorum. Nasıl egzersiz yapmam gerekli ?

Merhaba dostlarım. Benim de uzman olduğum bir konuda sizlere yardım etmek isterim. Hali hazırda müzikle ilgileniyorum. Enstrüman çalıyorum. Kendi bestelerimi yapıyorum ve sevdiğim işi yaptığım için gayet mutluyum. Neyse bu konudan bambaska bir gönderi cikar. Artık konumuza dönelim. Şimdi dostlarım;konuşurken bazen yanlış sesler çıkarıyorsanız veya hızlı konusuyorsanız diksiyonunuz bozuk demektir ve bunun en büyük nedenlerinden biri ilk postta anlattığım gibi özgüvensizliktir. Bundan farklı olarak alışkanlığa bağlı olarak da diksiyonunuz bozuk olabilir. Size şimdi 2 adet egzersiz vericem 1 ini hepiniz bilirsiniz. Diğerini bilen çıkmaz.
1-15 dakika boyunca kalemi dislerimizin arasına yatay bir şekilde alıp 15 dk kitap okuma
2- Şarap mantarı veya ona benzer veya bıçak sapını yaklaşık 2,5 santim ağzımıza dik bir şekilde sokup dilimizle etkilesim halinde olması ve dilimizi zorladıkça dil kaslarımızı geliştirmesini sağlamak olacaktır. Bu egzersizi de yaklaşık olarak 15 dakika yapın. En son 1 sayfa da düz sesli okuma yapın ve en küçük hatanızda başa dönün. Hatasız okuyana kadar başa sarın. Bu günlük yapıldığında diksiyon için yeterlidir. Ses tonuna gelirsek de. Sesiniz boğuk, cızırtılılı, havalı çıkabilir veya sizi karşınızdaki insanların duyamayacagı kadar düşük volume de konuşuyor olabilirsiniz. Bu durumda yaşınız önemlidir ki 16-17-18-19 yaşındasınız sesiniz zaten oturmamıştır. Ses 22 yaşında oturur. Tabi 15 yaşında sesi oturan gençler de zibilyon tane. Herşeyden önce hem diksiyona hem de ses tonuna etki edecek yegane şey diyafram nefesi almak ve günlük diyafram egzersizi yapıp diyaframı geliştirmektir. Bu konuyu bilmeyenler araştırsın ve bu vidoyu indirip günlük 15 dk egzersizini yapsın. İkinci olarak da lax vox tüpü sipariş ettirmeniz fiyatı 40 tl .Lax vox ne işe yarar diyenler için de; lax vox sese hava üflemeye dayalı kolay bir ses terapi tekniğidir. Mucizevi faydası da sesteki tüm hastalıkları zamanla yok edip sesi en sağlıklı haline getirmesidir. Mutlaka yapınız.
Bu playlist bu konuda sizin için biçilmiş kaftandır. Günlük mutlaka 1 kez lax vox yapın. Normalde günde 3 kere yapılırsa daha etkili olur ama zamanınız olmayabilir. Gerçi her egzersiz 5 dakika sürüyor yinede siz bilirsiniz. Son olarak da günlük mutlaka yapmanız gereken 3 adet ses egzersizi videosu bırakıcam ki bunları kesinlikle indirin ve günlük mutlaka yapınız.

Evet dostlarım bildiğiniz teorik egzersizleri unutun. Verdiğim bilgiler doğrultusunda egzersizleri günlük yaptığınız taktirde iletisiminizin mihenk taşları olan ses tonu ve diksiyonunuzu mükemmelleştireceksiniz. Hatta sesinizin niteliği arttığı için şarkı söylemeniz bile güzelleşecektir. Çok zamanımı alır mı diye soracak olursanız da günlük 2 saatten az bir sürede bu egzersizleri yapabilirsiniz. Şunu demeliyim ki devamlı yaptığınız taktirde faydalarını kısa sürede görürsünüz ki ne kadar uzun süre yaparsaniz o kadar sesiniz ve konuşmanız güzelleşir. 5-6 ay sizin için yeterli olacaktır yaklaşık olarak. Unutmayın 1 gün bile ara verirseniz gelişiminizi resetlemiş olursunuz sakın ha iradesizlik yapıp de bırakmayın egzersizleri. İyi forumlar..
Yaş 14 yani olmama 15 gün kaldı Diksiyona çalışmalımıyım

Beyler ben bu ikinci maddeyi tam anlayamadım şarap mantarını veya bıçak sapını dik açı ile ağzımıza yerleştiricez denildi de görsel veya bir video varsa daha iyi olur. Tam açıklığa kavuşturamadım kafamda
Kanka en iyisi bıçak sapını yaklaşık 3 cm ağzının içine girecek sekilde dişlerinin arasına al ve bu sekilde 2 sayfa kitap oku. Ben hala her gün yapıyorum. 4 aydır hem ses hem diksiyon eski ses kayıtlarıma bakınca bu ne amq diyorum. Ama 1 gün yapmayınca o farkı görebiliyorsun. E 1 gün yapmadığımızda eski haline dönecekse hiç uğraşmam diyebilirsin. Kalıcı etkileri oluyor knk ama en az 6 ay yapman lazım. Belli bi zamandan sonra hep doğru konuşa konuşa zaten alışkanlık oluyo doğru ve güzel konuşmak anladın mı şimdi olayın sırrını. Dediklerimin hepsini yapmalısın ama çünkü ben de hala yapıyorum hepsini. Ne kadar uzun süre yaparsan o kadar mukemmelleşir.

• Beğen
Tepkiler: Rye
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8