Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Evde spor ve yağ yakımı ?

Pandemi döneminde baya bi yağlandım 88 kiloya kadar çıktım bu nedenle evde yağ yakıp kaslanmak istiyorum.
Halter ve dambıl seti mi önerirsiniz yoksa boks torbası alıp onla çalışmamı mı ?
Önereceğiniz ürünleri bekliyorum teşekkürler.

yağ yakman için kalori açığı bırakman lazım. aynı anda spor yapmazsan yağ yakarken kas da yakar. o yüzden halter ve dambıl seti daha faydalı olacaktır.

yararlı konu benim içinde. Bende yağ yakıyorum
siyah kahve aç karnına kullan mutlaka faydasını görüyorum hatta kalk aç karnına kardiyo yap
yeşilli bol sirke ve limon bunlar klasik ama etkili tavsiye Yaza kadar bomba gibi olmalıyız :D

Bende yağ kütlemi azaltmak istiyorum. Ve çabalıyorum.
Sizce şok diyet gibi diyetlere girmenin faydası var mı? Not: 110 kilogramdım 2 ayda 106ya düştüm, neler önerirsiniz? Hedefim 80 kiloya inmek 3-4 ayda.
Evde spor yapmanın(sadece kardiyo antrenmanları mesela) yağ yakımına faydası olur mu?

Bende yağ kütlemi azaltmak istiyorum. Ve çabalıyorum.
Sizce şok diyet gibi diyetlere girmenin faydası var mı? Not: 110 kilogramdım 2 ayda 106ya düştüm, neler önerirsiniz? Hedefim 80 kiloya inmek 3-4 ayda.
Evde spor yapmanın(sadece kardiyo antrenmanları mesela) yağ yakımına faydası olur mu?
pek sağlıklı değil ama 110 kiloydum 1 ayda 15 toplam 3.5 ayda 70e kadar düştüm sadece kahvaltı ve evde sporla verdim en hızlı sonuç için yememen lazım tabi biraz daha sağlıklısını yapabilirsin.

pek sağlıklı değil ama 110 kiloydum 1 ayda 15 toplam 3.5 ayda 70e kadar düştüm sadece kahvaltı ve evde sporla verdim en hızlı sonuç için yememen lazım tabi biraz daha sağlıklısını yapabilirsin.
Oww çok iyi vermişsin. Tebrik ederim. Sağlık açısı şuanlık benim için ikinci planda. Nasıl tam olarak verdin vitamin mineral takviyesi alıyor muydun?

Oww çok iyi vermişsin. Tebrik ederim. Sağlık açısı şuanlık benim için ikinci planda. Nasıl tam olarak verdin vitamin mineral takviyesi alıyor muydun?
110 kiloda yağ oranın kaçtı? normalde spor yapmıyorsun galiba biraz şişmansın. %20 üzerindeyse haftada 1 kg yağ yakmak normal zamanla azalır.

110 kiloda yağ oranın kaçtı? normalde spor yapmıyorsun galiba biraz şişmansın. %20 üzerindeyse haftada 1 kg yağ yakmak normal zamanla azalır.
Bilmiyorum yağ oranımı. Haftada 1kg normal demek bunu öğrendiğim iyi oldu.
Edit: %33 yag oranım varmıs

Son düzenleme:
Benim daha önce açtığım bir konu olacaktı, onu okuyabilirsiniz arkadaşlar. Kalori açığını makul seviyede tutarsanız kas kaybını azaltmış olursunuz. Diyelim ki 2500 cal ihtiyacın var 2000 tüketirsen günlük 500cal eksiklik haftada yarım kiloya denk gelir. Biraz da adım sayınızı arttırıp ufak kardiyolarla desteklerseniz kilo verirsiniz (Tabata-HIIT). Sağlık sorununuz olmadığından emin olun(İnsülin direnci, şeker hastalığı vs.).

sabah kahvaltıda 2 tostla günü geçiriyordum takviye falan hiçbir şey yok türk kahvesi sanıldığından daha önemli ve her akşam koşuya çıkıyordum ama evde videolar izleyerek telafi edebilirsin koşuya çıkamayacağın için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8