Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Fahrenheit 451

Ray Bradbury, bize bu distopya romanında baş kahramanımız Guy Montag’ın yaşadığı zorlukları ele alıyor.

Artık dünya bambaşka bir yerdir,itfayeciler yangın söndürmek yerine yangın çıkarmakla görevlidir her kim kitap okursa,kitap saklarsa, ve kitapları yayarsa itfayeciler hemen müdahele edip vazifelerini yerine getirirler.İtfayeciler yine bir gün vazifelerini yapmak üzere gittikleri bir evde kitapları bulurlar ve yakmak üzere hazırlık yaparlar fakat ev sahibi dışarı çıkmayı reddeder ve kitaplarıyla beraber resmen ölmek istediğini söyler o andan itibaren baş kahramanımız Montag sorgulamaya başlar ; Ne vardı bu kitapların içinde bu kadar önemli olan? İnsan kitaplar uğruna canını feda edebiliyorsa bu iki kapaklı sayfalar bize bir şey mi anlatmaya çalışıyordu?

Yakın zamanda okumayı düşünüyorum.Ama yorumlarda çok ''çeviri hatası-dandikliği'' gibi şeyler görüyorum.Önerdiğin bir yayınevi varmı?

Yakın zamanda okumayı düşünüyorum.Ama yorumlarda çok ''çeviri hatası-dandikliği'' gibi şeyler görüyorum.Önerdiğin bir yayınevi varmı?
ben öneriyim ithaki yayınevinin bilim kurgu serisi var o iyi çevirisi dandik diyenlere aldırma siktir et o malları

Arkadaşın da dediği gibi ithaki yayınları’nın bilimkurgu klasikleri gayet iyi bu kitabı okuduktan sonra sana “Cesur Yeni Dünya”yı öneririm.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8