Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Fap vs. Nofap vs. Intermittent Fap

Arkadaşlar kısaca olaya değinmek gerekirse şuan Redpill camiasında bir nofap akımıdır gidiyor. Şahsen buna karşı olmamakla birlikte eksesif bir şekilde buna uzun süreler devam etmenin bir fayda etmeyeceğini düşünüyorum. Aşağıda ejakülasyon olmadan geçen sürede testosteron grafiği(1-2) verilmiştir. En temel anlamda Nofap eğer fayda kurma üzerine bir eylemsizlikse bunun 7.günden sonra testosteron un peak yapıp daha sonra eski fap seviyelerine düşmesine istinaden;

Grafik 1:

oTzUA0m.gif

Grafik 2:
Distribution-of-brown-bear-testosterone-levels-between-fortnights-5-and-13-The-curve.png

Grafik 3:

ju.0000000000000964.013f1.gif

1- 1 Hafta sonunda max testo yu elde ettikten sonra fap yapmakta hormonel anlamda bir sakınca yoktur.
2- Fap veya seks sonucu boşalma testosteronu kısa süreliğini de azaltsa kısa süre sonra eski seviyelerine dönmektedir(Grafik 3).
3- Eğer Nofap irade dizginlemek için yapılıyorsa unutulmamalıdır ki bir süre sonra psikolojik fonksiyon bozukluğuna sebep olabilir.

Bu durumda yapılacak en sağlıklı şey nedir?

Bunun cevabı ise her ejakulasyondan sonra 1 hafta beklenip max. testosteron seviyesine ulaşınca fap veya s*x yapmak zararsız olduğu gibi ejakülasyonun vucütüzerinde yarattığı psikolojik ve fizyolojik rahatlama efektini hesaba katarsak yararlıdır.

Bence ya kafaya takmadan devam etmeli ya da bırakmalıdır insan. Eğer mastürbasyondan sonra pişmanlık geliyorsa bırakın. Benim düşüncem bu konuda oldukça basit. İrademize katkısı olacağını düşünüyorum nofap ın. Yoksa diğer artıları kişiden kişiye değişmekle birlikte olmayadabiliyor.

Ben daha önce birçok kere nofap denedim erken boşalma sorunum olduğu için.1-2 hafta arası sürdü hep ,kız arkadaşım olduğu için bozuluyodu nofap sürecim.Pandemiden dolayı görüşmediğimiz için 1 aylık bi nofap süreci yapma fırsatım oldu.Erken boşalma sorunum gider diye düşünüyodum.Başarılı bi nofap sürecinden sonra kız arkadaşımla sadece içinde cinsellik olan bi konu konuşuken bi anda hiç dokunmadığım halde boşalma gerçekleşti ve nofap sürecim bitti.

Bu nofap çoğu kişiye iyi etkisi olabilir ama bende hiç bi etkisini görmedim kendi isteğimle mastürbasyon bile yapmadım.Beni kötü bile etkiledi denebilir.Düzenli ve doğru mastürbasyonu deneyeceğim umarım bu sefer işe yarar.
(Bu konuda bilgili olan biri varsa yardımı olursa çok minnet olurum)

Ben daha önce birçok kere nofap denedim erken boşalma sorunum olduğu için.1-2 hafta arası sürdü hep ,kız arkadaşım olduğu için bozuluyodu nofap sürecim.Pandemiden dolayı görüşmediğimiz için 1 aylık bi nofap süreci yapma fırsatım oldu.Erken boşalma sorunum gider diye düşünüyodum.Başarılı bi nofap sürecinden sonra kız arkadaşımla sadece içinde cinsellik olan bi konu konuşuken bi anda hiç dokunmadığım halde boşalma gerçekleşti ve nofap sürecim bitti.

Bu nofap çoğu kişiye iyi etkisi olabilir ama bende hiç bi etkisini görmedim kendi isteğimle mastürbasyon bile yapmadım.Beni kötü bile etkiledi denebilir.Düzenli ve doğru mastürbasyonu deneyeceğim umarım bu sefer işe yarar.
(Bu konuda bilgili olan biri varsa yardımı olursa çok minnet olurum)
Aylar öncesine kadar erken boşalma yaşayan birisinden gelsin o zaman sana bu yorum. Kegel egzersizlerini yap, tantrayı ve taocu sevişmeyi öğren. Sonra teşekkür edersin :)

Kanka zamanında isim verilebiliyor mu bilmiyorum ondan vermeyeyim zaten anlarsın bir gazetedeki doktora sormuşlardı (piyasanın en meşhuru) haftada 3e kadar yolu var demişti

p*rno dopamin sistemine zarar verir. Aşırı dopamin androjen reseptörlerine zarar verir. Çok fazla testosteronun olabilir ama p*rno izliyorsan(aşırı derecede yüksek dopaminli herhangi bir şey) onun belli bir kısmını kullanamayacaksın.
kaynak

Aylar öncesine kadar erken boşalma yaşayan birisinden gelsin o zaman sana bu yorum. Kegel egzersizlerini yap, tantrayı ve taocu sevişmeyi öğren. Sonra teşekkür edersin :)
Tantra ve taoucu sevişmeye bi göz attım ama partnerle beraber yapılması gereken şeyler sanırım.Şuan partnerim yanımda olamaz nasıl başlayabilirim bunlara.Biraz detaylandırabilir misin? Araştırıp bulabilirim biliyorum ama bir sürü kaynak var en azından nereden başlayacağımı söylersen...

Taocu sexin nasıl birşey olduğunu kafanda canlandiramiyorsan 1 saat önceden 50 mg Lustral iç anlarsın😆

Katılmıyorum
Sürekli olarak fantezi kurmak her hafta 1 kere de olsa belli bir süreden sonra size zarar verecektir . Beyninizdeki ödül sistemine zarar vermeyin . Ben sigara içen biriydim fap içinde ayni seyi dusunuyorum 1 kere icersen ya da 1 kere yaparsan devami geliyor onun yerine 1 kere sınav 1 kere kitap 1 kere yazılım öğrenmeyi deneyin haftada 1 kere bunları yapın anlayacaksınız:) herkese iyi yılar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8