Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Filistin-İsrail Kudüs Olayı ve Türk Halkının Protesto İçin Sokaklara Çıkması

Selam forum üyeleri,
(umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.)

Bugünlerde gündemde olan Filistin ve İsrail arasındaki gerginlik ve de milletimizin sokağa dökülüp protesto yapması hakkında sizinle konuşmak ve düşüncelerinizi öğrenmek istedim.
Önce İsrail-Filistin Kudüs Olayıyla ilgili fikrimden bahsedeyim size; ben, bizi arkamızdan vuran, Karabağ'da Ermenistan'ı destekleyen, Doğu Türkistan olayında Çin'i destekleyen bir ülke olduğu için Filistin'e bir sempati besleyemiyorum ve açıkçası dönüp dolaşıp her sene yaşanan bu tür bir gerginliğin de olmasını anlayamıyorum. İki tarafında haklı-haksız olduğu tarafların olduğunu düşünüyorum. Filistinli çocuk ve kadınların öldürülmesi İsrail'in haksız olduğu taraf, Kudüs'ün kendisinin veya çevresinin zarar görmesi hem İsrail hem de Filistin'in suçu, Filistin topraklarının parsel parsel satılması ve dolayısıyla İsrail'in başka bir deyişle İsrail vatandaşlarının satın aldığı topraklarda hak iddia etmesi Filistinli insanların suçu bunca haklı-haksız şeyin ardından üzüldüğüm iki şey var çocukların ve kadınların öldürülmesi, Kudüs'ün herhangi bir zarara uğraması.

Gelelim protesto yapan halkımıza,
Ben sokaklara dökülüp protesto yapmanın gereksiz olduğunu ve hiçbir s2me yaramayacağını düşünüyorum. Ülkemizde salgın hastalık var ve bunun yayılmasını engellemek için en başta yapılması gereken sözde 'Tam Kapanma' zımbırtısını şimdi yapıyoruz.

Bu kodumun salgını yüzünden bazı insanlar çocuklarına yiyecek sağlayamıyor, geçinemiyor ve geçim sıkıntısı yüzünden intiharlar iyice baş göstermeye başladı.
Ülkenin durumu bu haldeyken sokağa çıkıp hem aileni birlikte yaşadığın insanları riske atmana hem de sayıları yükseltip yasakların devam etmesine yardım etmenin gereği yok. Çık balkonuna oradan yap protestonu hatta protesto bile yapma sadece kına.

Neden sadece kınamalıyız?
Bizim oraya asker göndermemiz halinde aramız zaten gitgide kötüleşen İsrail'le daha da kötü duruma gelecek belki savaş çıkacak. Ayrıca biz dünyanın polisi değiliz.

Yazım ve noktalama yanlışları için özür dilerim.
Otchiwa iyi forumlar diler...

Selam forum üyeleri,
(umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.)

Bugünlerde gündemde olan Filistin ve İsrail arasındaki gerginlik ve de milletimizin sokağa dökülüp protesto yapması hakkında sizinle konuşmak ve düşüncelerinizi öğrenmek istedim.
Önce İsrail-Filistin Kudüs Olayıyla ilgili fikrimden bahsedeyim size; ben, bizi arkamızdan vuran, Karabağ'da Ermenistan'ı destekleyen, Doğu Türkistan olayında Çin'i destekleyen bir ülke olduğu için Filistin'e bir sempati besleyemiyorum ve açıkçası dönüp dolaşıp her sene yaşanan bu tür bir gerginliğin de olmasını anlayamıyorum. İki tarafında haklı-haksız olduğu tarafların olduğunu düşünüyorum. Filistinli çocuk ve kadınların öldürülmesi İsrail'in haksız olduğu taraf, Kudüs'ün kendisinin veya çevresinin zarar görmesi hem İsrail hem de Filistin'in suçu, Filistin topraklarının parsel parsel satılması ve dolayısıyla İsrail'in başka bir deyişle İsrail vatandaşlarının satın aldığı topraklarda hak iddia etmesi Filistinli insanların suçu bunca haklı-haksız şeyin ardından üzüldüğüm iki şey var çocukların ve kadınların öldürülmesi, Kudüs'ün herhangi bir zarara uğraması.

Gelelim protesto yapan halkımıza,
Ben sokaklara dökülüp protesto yapmanın gereksiz olduğunu ve hiçbir s2me yaramayacağını düşünüyorum. Ülkemizde salgın hastalık var ve bunun yayılmasını engellemek için en başta yapılması gereken sözde 'Tam Kapanma' zımbırtısını şimdi yapıyoruz.

Bu kodumun salgını yüzünden bazı insanlar çocuklarına yiyecek sağlayamıyor, geçinemiyor ve geçim sıkıntısı yüzünden intiharlar iyice baş göstermeye başladı.
Ülkenin durumu bu haldeyken sokağa çıkıp hem aileni birlikte yaşadığın insanları riske atmana hem de sayıları yükseltip yasakların devam etmesine yardım etmenin gereği yok. Çık balkonuna oradan yap protestonu hatta protesto bile yapma sadece kına.

Neden sadece kınamalıyız?
Bizim oraya asker göndermemiz halinde aramız zaten gitgide kötüleşen İsrail'le daha da kötü duruma gelecek belki savaş çıkacak. Ayrıca biz dünyanın polisi değiliz.

Yazım ve noktalama yanlışları için özür dilerim.
Otchiwa iyi forumlar diler...
Olay Nasıl oldu bilen varsa yazsın
Ona göre yorumlayalım

Ben Protestoları hiç sevmem
Şu zamana kadar bir s*k*me yaramadı
Bu arada İsrail Bizim Ülkeye Silah Hediye etmişti Şimdi Bizim Onları kınamamız ne kadar doğru Bilmiyorum
C) kafamızı yormayalım
Gündem zaten Geçerrr gider

Şimdi Filistinliler protesto yapıyor sonra İsrail polisi protestocuları kışkırtıyor iki tarafta da yaralılar var. Taş, molotof kokteyli atan Filistinlilere; İsrail polisi göz yaşartıcı gaz, plastik mermi atıyor protestoyu dağıtmaya çalışıyor. Böyle devam ediyor iki tarafta.

Şimdi Filistinliler protesto yapıyor sonra İsrail polisi protestocuları kışkırtıyor iki tarafta da yaralılar var. Taş, molotof kokteyli atan Filistinlilere; İsrail polisi göz yaşartıcı gaz, plastik mermi atıyor protestoyu dağıtmaya çalışıyor. Böyle devam ediyor iki tarafta.
Boş işler Bırakın Biraz Savaşır dururlar
Nede Olsa "UNICEF" fln var onlar Çocukları korur ve Bu savaş fazla uzun sürmez

Asker gönderemezler sadece diplomatik yönden uzlaşı için çalışabilirler.İsrail büyük bir devlet, bizim 3 iq'lu bazı radikal islamcılar(şeriatçılar-arap sevicileri) gönder amua goym diyorlar halbuki kendilerini göndersek yusuf yusuf ederler.

Filistin ermeni soykırımını resmi olarak kabul etmiş, Osmanlı zamanında bizi sırtımızdan vurmuş bir ülke. İsrail ise bizim müttefikimiz, birçok ticari anlaşmamız var ve Dünya'da itibarı yüksek bir ülke, İsrail'e ters yapmamız diğer ülkelerle de aramızı bozar. Filistin için değmez bence.
İsrail halkı zarar görürse bilimle uğraşır, çalışır didinir daha güçlü bir halde geri döner kendini ezdirmez. Filistin'e aynı şey olsa filistin ağlar zırlar, mağdurum ben mağdurum der. Ama Filistinliler saçma sapan işlerle uğraşırken İsrail sürekli bilim ve güç peşinde koştu şimdi sonuç ortada Filistin kendi tembelliğinin, teknolojiye yatırım yapmamış, bilim insanı yetiştirememiş olmasının bedelini öldürüyor. Bizi ilgilendiren bir olay değil bence.

İsrail büyük bir devlet, bizim 3 iq'lu bazı radikal islamcılar(şeriatçılar-arap sevicileri) gönder amua goym diyorlar halbuki kendilerini göndersek yusuf yusuf ederler.
Bizim süper güç olduğumuzu düşünüyorlar 😄 cidden komik. Bahsettiğin arkadaşları sadece sınır kapısına yaklaştırsalar çoğu “tamam abi” vazgeçtik biz diyecek, ama gel gör ki hepsi kendini Viyana’da savaşan Rambo sanıyor. :ROFLMAO:

Bizi ilgilendiren bir olay değil bence.
Katılıyorum. Kınama kısmında arap sevici arkadaşların yapabileceği maksimum şeyin ne olabileceğini söyledim. İsrail’in bizimle dostça geçinmesinden yanayım bende, bize karşı az-çok iyi bir tavırları var. Bu tavırlarının değişmesini istemem.

Bizim süper güç olduğumuzu düşünüyorlar 😄 cidden komik. Bahsettiğin arkadaşları sadece sınır kapısına yaklaştırsalar çoğu “tamam abi” vazgeçtik biz diyecek, ama gel gör ki hepsi kendini Viyana’da savaşan Rambo sanıyor. :ROFLMAO:

vietnam knk o jsjjsjs neyse konuya dönecek olursak israile sözde atıyolar bizimkiler amk savaşa girsek görürüz kim kimi ....
zamanında ingiltereyle birlikte beraber bağımsız olan filistin şimdi gitsin ingiltereden istesin yardımını
benim gözümden ikiside çıkarları için her şeyi yapan devletler bizde kendi çıkarlarımızı düşünüp bu olayda tarafsız bi şekilde kalmalıyız aq bize ne yesinler birbirini

Şu bir gerçek ki İsrail istese Gazze’yi saatler içinde cehenneme çevirir benim düşüncem böyle senin dediğin gibi gereksiz protestolar olan iki tarafında masum insanlarına oluyor

Heh Filistin için paşamın bir sözünü paylaşmak isterim
“Eğer bir gün çaresiz kalırsanız bir kurtarıcı beklemeyin kurtacı kendiniz olun. Eğer hala bir kurtarıcı beklemekteyseniz ben size hiçbir şey öğretmemişim demektir.”

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8