Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Film Film Önerisi

Kurtlar Vadisi Gladio
Kurtlar Vadisi Izlerken Rahmetli BabaAnnem Vardı be Benim 4-5 Yaşım Olmalı O Gök Gürültülü ve Milletin kafası Dağlardan Çıkan Giriş yeri nedense Aklımdan Çıkmıyor 😂 Gözü Kapatınca Anı gözümde canlanıyor. Eski evde 2 kanape 1 de Sofa vardı Türkçesini Bilmiyorum. Babaannem 1-ci kanapede Otururdu Sofada Babam onun yanında Ben diğer Kanepede Ablam Otururdu. Hey gidi Günler.
Hatırlattığın için Teşekkürler 😂
He birde o giriş müziği hala aklımda

Moxie (2021-Netflix)

Geçen hafta nedense canım baya sıkıldı ve konusu liseli gençler olan daha önce izlemediğim bir film izleyeyim dedim. Bir de baktım Netflix yakın zamanda yeni Amerikan-Gençlik dizilerine model olabilecek çerezlik bir film çıkartmış.

Eski tarz Amerikan-Gençlik filmlerini çoğumuz biliriz; ezik ama güzel bir kız vardır, başlarda zorba gibi görünen ama aslında iyi olan "alfa" bir erkek vardır ve bunlar filmin sonunda sevgili olurlar vs. Bazen ezik erkek güzel ve ponpon kız modelini de görürüz. Amerikan Pastası, Ateşli Gençlik, Çok Fena, Adı Çıkmış gibi filmler bunlara örnek olarak aklıma gelenlerden birkaçı.

Moxie filmini izlediğimde, içimden çoğu film janrasında özellikle son yıllarda meydana gelen değişiklikleri sonuna kadar gördüğümü fark ettim. Artık Hollywood'un genel kitleye hitap eden filmlerinde; feminizm, eşcinsellik, azınlık, ırkçılık gibi konuları her tür kategoriye sokmaya başladığını söyleyebilirim. Burada iyidir veya kötüdür gibi bir yorum yapmıyorum, bir tespittir.

Özellikle Amerika'da Hollywood nezdinde bu tarz konuların ne şekilde işlendiğini merak eden varsa açsın izlesin. Yalnız film öyle derin düşünceler de içermiyor, eninde sonunda bir gençlik filmi. Çerez yerken izlenecek tarzda. Düşündürten kısımları da var, özellikle feminizmle ve liselerde zorbalıkla alakalı bir şeyler aklınızda belirebilir.

Filme puan verecek olsam 10 üzerinden 6.5 gibi zorlama bir puan verebilirim. İzlerseniz siz ne düşündünüz benimle paylaşırsanız sevinirim.

Kurtlar Vadisi Izlerken Rahmetli BabaAnnem Vardı be Benim 4-5 Yaşım Olmalı O Gök Gürültülü ve Milletin kafası Dağlardan Çıkan Giriş yeri nedense Aklımdan Çıkmıyor 😂 Gözü Kapatınca Anı gözümde canlanıyor. Eski evde 2 kanape 1 de Sofa vardı Türkçesini Bilmiyorum. Babaannem 1-ci kanapede Otururdu Sofada Babam onun yanında Ben diğer Kanepede Ablam Otururdu. Hey gidi Günler.
Hatırlattığın için Teşekkürler 😂
He birde o giriş müziği hala aklımda
Güzel anı. Başın sağ olsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8