Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Flört Hayatımın Olmaması

Merhaba. Okula başladığımdan beri kafamı kurcalayan bir problem bu . Etrafımdaki çoğu insan hunharca flört ediyor ve doğal olarak kız/erkek arkadaşları oluyor . Kendime bakarsam , ortalamanın üstünde bir tipim var hatta bana ilişki durumum hakkında soru sorduklarında hayır cevabını verdiğim anda :”Mümkün değil ! Ben senin aynı anda 9-10 kız götürdüğünü sanıyordum . Bendeki tip sende olsa...” diye devam eden cümlelere maruz kalıyorum. Kızlar da aşırı derecede ilgi gösteriyor ama kendime güvenim yok . Yani bana ilgi gösteren kızlar genelde erkeklerin %99’unun hayal ettiği tipte ve çekiniyorum açıkçası . Sosyallik olayını bile yeni yeni çözmeye başladım ama söz konusu kızlar olunca çapa atmış gemi gibi olduğum yerde kalıyorum. Kendi bölümündeki kızlarla da pek bir etkileşimim yok çünkü etkileşime girersem bölümde iç karışıklık yaratırım diye korkuyorum.

Sizce ne yapabilirim? Nereden başlamalıyım?

Misal konuşamıyorsan kızların yanında iki soru bir yorum şeklinde ilerleyebilirsin ilk başta ki aslında bunu hep yapsan fena olmaz ama sorun onların yanında kasılmak ise git ve kasıl bir yerden sonra alışacaksın.Tıpkı soğuk suya girdikten sonra nasıl bir noktadan sonra artık soğuk su sana o kadar da soğuk gelmiyorsa bu da öyle.Kendine güvenim yok demişsin bunu aşmanın yolu da kendine ufak hedefler koyup yerine getirmek ya da @Kuşçubaşı'nın "Bu Konu Hayatınızı Değiştirecek"başlığına bir göz at.Gayet de güzel anlatmış her şeyi.Daha sorun olursa mesaj atarsın bana dostum. :)

Özgüvensizliğinin kaynağını bul bilinçaltındaki safsatalardan kurtul git meditasyon yap demiyorum sana btw

Çekinmeni gerektirecek bir durum yok onlar da en fazla senin bizim gibi insan ne yapabilirim konusuna gelirsek küçükten başlayabilirsin mesela kitaptan bir soru sor sana ilgi gösteren herhangi bir kıza bir de kendini sürekli zihninde olumla yani çekingen misin içinden çekingen olmadığını söyle ama buna inanarak söyle bir nevi taklit gibi ama taklit edersen dönüşürsün

bilinçaltındaki safsatalardan nasıl kurtulacağını kuşçubaşının yorumlarında anlatmıştım

Sokakta set açmaya başla. Okuldaki kızlarla konuşma işine hiç girişme şimdilik çünkü batırmaktan korkuyorsun zaten ve korktuğun için batırırsın. Üşenme ve set açmaya başla artık. Geciktirirsen ileride açıldığında, öz güvenin olduğunda şimdiye bakıp pişman olacaksın. Sokağa çık adres sormakla başla. Zamanla artır çıtayı. Sonrasında okuldaki kızların aslında canavar değil de insan olduklarını fark edeceksin ve işin o kadar kolay olacak ki... Zaten kızlar sana ilgiliyse o okulda çok çıtır götürürsün sadece şu aptal korkuları yen. Bir yerden sonra korku hissetmek hoşuna gitmeye başlayacak çok samimi söylüyorum. Sırf korkuların üzerine gitmek için bile kızlarla konuşacaksın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8