Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

FOREX - Kazanmak için gerekenler

Kendinizi geliştirmek için, bireysel olarak ulaşabileceğiniz kaynaklar vardır.
Özellikle internet yardımıyla konuyla ilgili bilgi veren bir sürü makale bulabilirsiniz.

İnternet Eğitimleri
Bazı internet sitelerinin, yatırımcılara piyasayı anlatmak, işlemler ve platform kullanımı hakkında bilgi sunduğu, eğitim sayfaları vardır. Bu sayfaları inceleyerek, sizde konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Haberler
Dünya haberlerine asla kayıtsız kalmayın, bu haberle piyasanın gidişatını etkileyen unsurların başında gelmektedir. Bütün başlıkları okuyun, özellikle Forex ile ilgili olanları.
Sonra da bu haberlerin, piyasayı nasıl etkilediğine bakın. Tecrübe bu şekilde kazanılır.
Hangi haberin piyasayı nasıl etkilediğini bilmek, size çok büyük avantaj sağlayacaktır.
Raporlar
İnternet sitelerinin günlük raporlarını takip edebilirsiniz. Forex ile ilgili çoğu internet sitesi, günlük ve haftalık raporlar yayınlar, bunları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda bu sitelerin mail listelerine üye olabilir, bu raporları mail adresinizden de takip edebilirsiniz.
Tahminler
Forex ile ilgili kurumların tahminlerinden faydalanmanızı öneririz. Bunlar %100 kesinlik içeren tahminler değildir, fakat uzamanlar, bu piyasaları çok daha yakından takip ettikleri için, genelde tahminleri olumlu yönde gelişmektedir.
Dünya Endeksleri
Dünyanın önde gelen borsa endekslerini takip etmeniz (Dow-Jones, NASDAQ;
Nikkei) sizin için avantaj olacaktır. Bu endeks hareketlerini, Forex pariteleri ile kıyaslayın.
Hangi endeksin, hangi parite üzerinde ne şekilde etki bıraktığını zamanla inceleyin.
Ekonomik Veriler
Dünya’da ekonomisi kuvvetli ülkelerde açıklanan ekonomik veriler, pariteler üzerinde etkilidir. Örneğin, tarım dışı istihdam oranı, işsizlik oranı, faiz oranları vb. Hangi ekonomik verinin hangi parite üzerinde etki ettiğini, sonuçların hangi oranlarda etki ettiğini kavramanız, tahminlerinizin doğruluk payını arttıracaktır.
Seminer ve Kurslar
Ülkemizde çok yaygın olmasa da, çeşitli zamanlarda Forex piyasaları hakkında seminerler verilir. Bu seminerlere katılmak, Forex piyasalarını daha yakından tanımanız için faydalı olacaktır.
İnternet Forumları ve Bloglar
İnternet üzerinde kurulan, katılımcıların fikirlerini paylaştığı forumlar ve kişisel olarak fikirlerin ortaya sunumunu sağlayan bloglardan faydalanmanız, ufkunuzu açabilecek bir yöntemdir.
Kitaplar
Ülkemizde Forex piyasalar üzerine çok fazla kitap olmamasına rağmen, özellikle yabancı kaynaklı yayınlar sizin için faydalı olabilir.

Forex’in Dünya çapında, günlük 5.5 trilyon işlem hacmine sahip bir piyasa olduğunu düşünürsek, yayınlanan yorumları ve analizleri güncel olarak takip etmemiz gerekliliği bir kez daha ortaya çıkıyor. Bunu için en önemli kaynağın internette yayınlanan yorumlar ve günlük analizler olduğunu unutmayınız. İnternetten olabildiğince faydalanmaya çalışınız.

Son düzenleme:
La dediğin doğru da, sonuçta aynı şey. Uluslararası olduğu için riski fazla
kaldıraçlı para sistemi farklı. batma riskiniz var. normal borsada -düzgün şirketlere işlem yaparsanız- batmanız çok zor
borsa yatırım ise bu bildiğin kumar

La dediğin doğru da, sonuçta aynı şey. Uluslararası olduğu için riski fazla
hisse ile forexin en büyük farklarından birisi, hisse senetlerinde paran yavaş yavaş değer kaybederken forexte bütün paranın batma ihtimali var.

elinizde olmayan parayla işlem yapıyorsunuz forexte. kumardan ne farkı kaldı? adam gibi borsada yatırımınızı yapın, sabırlı olun, teknik analiz öğrenin.

ayrıca konuyu şikayet ettim; kumara özendirebilir diye

elinizde olmayan parayla işlem yapıyorsunuz forexte. kumardan ne farkı kaldı? adam gibi borsada yatırımınızı yapın, sabırlı olun, teknik analiz öğrenin.

Saçmalamışsın kumara özendirici bir tarafı yok

dostum, bilgin yoksa neden uyduruyorsun. Elinde olmayan parayla değil, oraya da bir yatırım yapıyorsun ve o yatırdığın parayla işlem yapıyorsun. Milletin yanlış bilgilendirmeye gerek yok.

dostum, bilgin yoksa neden uyduruyorsun. Elinde olmayan parayla değil, oraya da bir yatırım yapıyorsun ve o yatırdığın parayla işlem yapıyorsun. Milletin yanlış bilgilendirmeye gerek yok.
forex aracı kurumları üzerinden kaldıraçlı işlem de yapılabiliyor. bunun hakkında uyardım sadece

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8