Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Forumu Terk Etmeyin!

bu insanların size faydası dokundu mu?

• evet

Kullanılan: 36 97.3%
  • hayır

Kullanılan: 1 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    37
  • Anket kapatılmış .
Giderlerse gitsinler. Bir şeyler okur, kendini geliştirirsen zaten onlara ihtiyaç duymazsın.

Bencil insan hayatın her noktasında bencildir, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır ve bir anlam yüklenebilir. Forumun bu hale düşmesi beni üzüyor çünkü gerçekten bir şeylerin farkına varabilmiş, hevesi olan insanların toplanabildiği bir ortam. Forumda aktif ve kaliteli 3 kişi kalsa bile ben bir şeyler paylaşmaya devam ederim. Olgun birisi olduğumu düşünüyorum bencillik çocukların yapacağı bir şey.

Bu durumu düzeltebilecek tek şey kanunlar ve ortak kararlar olabilir. Forum için yeni kurallar ve anayasa gerekiyor bence ve bunu fikir birlikteliği ile sağlayabiliriz. Çünkü öbür türlü insan zihniyetlerini değiştiremeyiz.

Burdan kimin verilen emeği hak ettiğini etmediğini ölçemezsiniz ki zaten. Ya karşılıksız yapıcaksın bu işi ya da yapmayacaksın. @Kasrqaa 'nın bırakma sebebi bence yeterli bir sebep değil. Çünkü herkes her konuda bilgi sahibi olacak diye bir şey yok olanlarda yazmış zaten. Belki daha özel mesajda bile kendi durumunu anlatanlar vardır. Burda emeğe karşı yapabildiğimiz tek şey beğenmek veya uygunsa yorum atmak. Bundan başka bir şey beklememeniz gerekiyor. Ama siz o kadar koca yazılar paylaşan adamlar birinin attığı kaynak nerde lafına sinirleniyorsanız diyecek bir şey yok. Philliscan'ın gitmesine gerçekten üzüldüm. Daha doğrusu sebebine üzüldüm. İnsanın tabiki zoruna gider ben türkerin attığı yorumu görünce oturduğum yerden sinirlenmiştim. Ama ne bileyim sanal ortam burası birine bir şey desen yarın sorumlu olmuyorsun. Ve ayrıca ortamdaki aptallar gerçekten kitleyi bozuyor ve bunu engelleyemiyorsun. Forumun bence bunu düzeltebilmesi pek mümkün değil çünkü dediğim gibi bunu kontrol altında tutabilmek mümkün değil. Anca sizler bunu sabır gösterip toxiclik yapan kişilerin forumdan uzaklaştırılmasıyla çözülebilir.Ha dersiniz ben ücretsiz paylaştığım şeye bir de niye sabır göstericem orası da sizin bileceğiniz iş zira kimse size burda karşılığınızı alıcaksınız demedi.

Bu olayda anlaşılması gereken nokta var ; tüm ilişkiler karşılıklı gerçekleşir.Ben karşılıksız yapıyorum diyorsun ya yok öyle bir dünya sen mesela bir vakıfa bağış yaparken vicdanının rahat olması için bağış yapıyorsun,oh bak elimden geleni yaptım ,insanlık için..Sadece bunlar değil,aile,sevgili vs. ilişkilerinizde karşılıklı gerçekleşir.Annen sana bakar ve büyütür,dünyaya güzel bir evlat bırakayım faydalı olsun der ve senden dünyaya fayda bırakmanı bekler.Senden ondan sana bakamsını beklersin.@Kasrqaa güzelce yazmış "Buraya birşeyler ekmeye çalışıyorsak. Bizde mahsul bekliyoruz. " Biz size birşeyler veriyoruz o sizde oturup göbeğinizi kaşımak yerine kalkıp birşeyler yapın.Ama arkadaşlar ne diyor :
"Ya karşılıksız yapıcaksın bu işi ya da yapmayacaksın (Bu dünyada karşılıksız ilişki her zaman zarar getirir.Örneğin oneitis,yani karşılıksız birşey imkansız.) " @thetawe
Başka hatalı yorumlarda var şöyle ki :
"İnsanlar egosunu tatmin etmek için forumu terketmeden önce bile etkileşim almak için "forumu terkediyorum" diye başlık açıyorlar. Defol git. Burada zaten üç beş tane yeni yetmenin lafları ile kendini kötü hissetmeye başlıyorsan sokayım senin mental gelişimine. Fazla kasmayın giden gider; kalan kalır. Kimsenin arkasından da ağlamayın. (İnsanlar ego tatmini değil,artık hareket geçin diye resmen çığlık atıyor ve artık bıkmış aynı şeylerden ama neyse göbek kaşımaya devamm,ve ayrıca her kötü dönüt insanda olumsuz his uyandırır,örneğin çocukken annenin sana bağırması,okulda kötü not almana yüzünden ailenin sama kızması,ya da artık evlen diye başının etini yediklerinde geç kalmışlık hissiyle tanışman) " @Argos
"Biz bize yeteriz sıkıntı yok. Giden gitsin...( Bırakanlar suçlu(siyasete giricek ama şu an ki hükümetin politikasıda tam olarak bu) ,biz hala lay lom havasında yaşayalım cinsinden atılan bu yorum sorunları görmezden geliyor,ne kadar üzücü) @Curtain

Sorun varsa bu oturup tartışılmalı ve çözüm geliştirilmeli.Ama bu bırakanları suçlayarak değil,insanların kendi hatalarına odaklanarak çözmesi gereken birşey.Ne güzel şöylemiş @Kasrqaa :
"
2 3 yıl üye olup hiç makale yazmamış daha doğrusu toplu iğne ucu kadar bile bi bilgisi varsa onu kendisine saklayan bir kitle "kaynak göster" "bunlar yalan" gibi gıldır gıcık şeyler söylüyor. İstediğini söyleyebilir bu söylenenler konmuyor. Kişilik analizi bildiğim için o mesajlar öyle algılamıyamıyorum. "Kaynak göster" lafını "bu bilgiyi ben biliyorum paylaşmasaydında, bunlarda bilmeseydi" tarzında bir anlam içerdiğini çözebilmek moralimi bozuyor. "Bunlar yalan" lafı ise "ben bi bok beceremiyorum sizde beceremeyin" anlamı taşıdığı için sinirleniyorum.

@Philliscan ve @okyanus ve ben Bilgi saklayan bu kitleye niye birşey öğretme ihtiyacı görelim ki diye düşünüyoruz. Ne güzel okyanus aramıza tekrar dönmüştü 2 haftada çıldırttılar adamı. Bir hiç uğruna zamanımı harcıyoruz. " @Kasrqaa
Eğer forum kendini geliştirmeyen insanlardan oluşmayıp sürekli sorun çıkartıp,aşağılayan (aynı bu konudaki gibi),en basit bilgiyi araştırmaya üşenen ,karşıdakinin emeğini görmezden bir kitleden oluşuyorsa ne güzel söylemiş" Bir hiç uğruna zamanımızı harcıyoruz " .Bende çeşitli konularda yazmayı düşünüyordum ama bu olaydan sonra bütün hevesim gitti.Önce mantalite değişecek,ondan sonra forum değişir ama buradaki insanların çoğu bile tartışma ve gelişim kültürlerine çok yabancıyken bu nasıl olacak o bir muamma,ah şu kültür ah :(

Son düzenleme:
@ONEMEGAS , @Betaboy , @IamBrave , @lildodo @Napoléon @WarriorsII33 ve samimi olduğum birçok yazara herşey için teşekkür ederim.

Öncelikle forumda yazılarımı silme nedenim laf söylenmesi felan değil hatta laf söylemeleri önem sırasında en son sırada bile değil. Sonuçta forumda @Philliscan ben ve @okyanus parayla yazmıyoruz. Beklentimiz buraya bilgi veriyorsak bizde birşeyler bekliyoruz. Beklediğimiz şeyin ilgi olduğunu düşünüyorsunuz ama ilgi değil bilgi bekliyoruz. Buraya birşeyler ekmeye çalışıyorsak. Bizde mahsul bekliyoruz.

Para kazanma üzerine soru cevap konusu açtım. Sadece 3-4 kişi yardımcı oldu. Forum kitlesinin yarısı "ağbi paran yoksa insanlar yüzüne bakmaz" diyen adamlardan oluşuyordu en az 15 20 cevap bekliyordum :) Beklentimiz bu yönde. Çifçi tarlasını eker ve ürün vermesini bekler. Burda yardım ettiğim kişiden sorununun çözeülmesini bekliyorum ama 1 yıl sonra bile "ağbi bir kızı çok sevdim" şubu diye mesaj atıyor. Bizim yazdığımız makalenin hiçbir boka yaramadığını anlıyoruz bu yüzdende sildim makaleleri. Beklentiye girmemek gerekiyor ama giryoruz bilgi bekliyoruz.

Yeni üye olan birisi hiç konu açmadan soru cevapa google amcasından bulabileceği soruları soruyor. Sorunu çözülünce kaçıp gidiyor.

2 3 yıl üye olup hiç makale yazmamış daha doğrusu toplu iğne ucu kadar bile bi bilgisi varsa onu kendisine saklayan bir kitle "kaynak göster" "bunlar yalan" gibi gıldır gıcık şeyler söylüyor. İstediğini söyleyebilir bu söylenenler konmuyor. Kişilik analizi bildiğim için o mesajlar öyle algılamıyamıyorum. "Kaynak göster" lafını "bu bilgiyi ben biliyorum paylaşmasaydında, bunlarda bilmeseydi" tarzında bir anlam içerdiğini çözebilmek moralimi bozuyor. "Bunlar yalan" lafı ise "ben bi bok beceremiyorum sizde beceremeyin" anlamı taşıdığı için sinirleniyorum.

@Philliscan ve @okyanus ve ben Bilgi saklayan bu kitleye niye birşey öğretme ihtiyacı görelim ki diye düşünüyoruz. Ne güzel okyanus aramıza tekrar dönmüştü 2 haftada çıldırttılar adamı. Bir hiç uğruna zamanımı harcıyoruz.

Bu yazdıklarımı akıl yoluyla ve tecrübeyle elde edemediğim için belli başlı kaynaklara başvurdum. Kaynak isteyenler için kaynak aşağıda.
Ekli dosyayı görüntüle 638
Yahu hocam bana niye söylemediniz.Siz bana zamanında çok şey kattınız.Ben size yardımcı olurdum.Niye alindiz

@ONEMEGAS , @Betaboy , @IamBrave , @lildodo @Napoléon @WarriorsII33 ve samimi olduğum birçok yazara herşey için teşekkür ederim.

Öncelikle forumda yazılarımı silme nedenim laf söylenmesi felan değil hatta laf söylemeleri önem sırasında en son sırada bile değil. Sonuçta forumda @Philliscan ben ve @okyanus parayla yazmıyoruz. Beklentimiz buraya bilgi veriyorsak bizde birşeyler bekliyoruz. Beklediğimiz şeyin ilgi olduğunu düşünüyorsunuz ama ilgi değil bilgi bekliyoruz. Buraya birşeyler ekmeye çalışıyorsak. Bizde mahsul bekliyoruz.

Para kazanma üzerine soru cevap konusu açtım. Sadece 3-4 kişi yardımcı oldu. Forum kitlesinin yarısı "ağbi paran yoksa insanlar yüzüne bakmaz" diyen adamlardan oluşuyordu en az 15 20 cevap bekliyordum :) Beklentimiz bu yönde. Çifçi tarlasını eker ve ürün vermesini bekler. Burda yardım ettiğim kişiden sorununun çözeülmesini bekliyorum ama 1 yıl sonra bile "ağbi bir kızı çok sevdim" şubu diye mesaj atıyor. Bizim yazdığımız makalenin hiçbir boka yaramadığını anlıyoruz bu yüzdende sildim makaleleri. Beklentiye girmemek gerekiyor ama giryoruz bilgi bekliyoruz.

Yeni üye olan birisi hiç konu açmadan soru cevapa google amcasından bulabileceği soruları soruyor. Sorunu çözülünce kaçıp gidiyor.

@Philliscan ve @okyanus ve ben Bilgi saklayan bu kitleye niye birşey öğretme ihtiyacı görelim ki diye düşünüyoruz. Ne güzel okyanus aramıza tekrar dönmüştü 2 haftada çıldırttılar adamı. Bir hiç uğruna zamanımı harcıyoruz.

Bu yazdıklarımı akıl yoluyla ve tecrübeyle elde edemediğim için belli başlı kaynaklara başvurdum. Kaynak isteyenler için kaynak aşağıda.
Ekli dosyayı görüntüle 638
kattığınız herşey için teşşekürler umarım geri dönersiniz

Gidenlerden bana da çok şey katanlar oldu sağolsunlar. Ben de sınav sonrası size bir şeyler katmak için daha fazla zaman ayırıcam şimdilik elimden bir şey gelmiyor maalesef. Üni sınavından sonra gerek kişisel gelişim, gerek set l, gerek çeviriler üzerine yoğunlaşıp size katkıda bulunucam şüpheniz olmasın

Ben de geri döndüm. Zamanında Godless beni sevmezdi :) Bi süre tüm bunlardan uzak hayatı ve kızları daha farklı gözlemleme fırsatı buldum.Bir dönem oyun, teoriler, yazınlar vs sürekli kendini tekrar ediyordu. Lakin şimdi bakıyorum ki forumda paylaşılan içerikler olsun, katılım olsun muazzam bir gelişme yaşanmış. Okyanusla zamanında çok fazla fikir alışverişi yapardık. Burada olmamasına üzüldüm. Ama şunu biliyorum; bu işlere bulaşan insanlar kolay kolay bırakamaz. Bu aileden kolay kolay kopamaz.

Sorun 1 : Kime karşılık beklemeden yapıyor.
Sorun 2 : Emeğe saygı olsun beğeniyi geri bildirim yapmadı çok görmeyin adam 2 saat yazıyor adam 1 beğeni 1 yorum atmıyor.
Sorun 3 : Karşıt fikirlere saygınız olsun. Hakaret edilmediği veya troll olmadığı sürece bir sıkıntı görmüyorum.

Bu siteye tekrar login olacağım aklıma gelmezdi yahu:):), Bu konuyu ismimi aratarak şans eseri bugün girmemle gördüm onere oldum gerçekten çok sağ olun. Birazdan bende bir şeyler yazacağım bekleyin önce inbox kutusuna bakmak istiyorum :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8