Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Friendzone (Arkadaş olarak görülmek)

Merhaba forum.Bu konu hakkında yazı yazıldı ama bende kendi bakış açış ve tecrübelerimi aktarayım dedim.Bir kaç gün önce gelen dm ile yazılarıma devam etmemi isteyenler beni dahada gazlandırdı ve mutlu etti.Neyse konuya dönüyorum.Tüm erkeklerin baş belası friendzone.

Neden friendzoneye gireriz? Bu Durumu nasıl anlarız?
Kaba bir dille o kızın gözünde o erkek değilsindir hatta erkek değilsindir.Çüksüz arkadaşsındır.Hatta öyle bir duruma gelirki işler kız gecenin köründe donla bile gelir evinize.O kadar rahattır yani bilirki sizden ona zarar gelmez.Sebebi ise kızı kaybetme korkusu ile flörtöz aşamaya geçememektir.(daha detaylı değineceğim)Ama friendzone yediyseniz şimdi ben erkek değilmiyim diyip üzülmenize hiç gerek yok.Bende defalarca yaşadım ve her erkeğin yaşadığı bir durum olarak görüyorum.

Öncelikle yanlış anlamalara sebebiyet vermemek için iki başlıkta ayırıyorum.

1-İki tarafında birbirini arkadaş olarak görmesi durumu: Gayet normal bir durumdur.Kızın çevresinden faydalanırsınız yahut güzel arkadaşlık ilişkiside kurabilirsiniz benim değineceğim konu bu değil.Sakın ulan bu kızla arkadaşız beni erkek yerine koymuyormu mq diyip celallenme arkadaşım.

2-Bir tarafın yürürken diğer tarafın arkadaş olarak görmesi:

İşte işlerin boka sarmaya başladığı o nokta.Niyetini belli edemedin veya ettin.Ama kızın sevgilisi vardır ,İlk sırada daha çekici bir erkek vardır yada gerçekten sizi o erkek kalıbına sokamamıştır.Tüm kızları tavlayacağız diye bir şey yok arkadaşlar.Sözlüklerde okuduğunuz saçma sapan manipüle edici kalıpları unutun.Bu kızın size yapacağı 2 şey vardır.

Gerçekten sizi üzmek istemez ve arkadaş olarak gördüğünü açıkça söyler ki bu %1lik kesim yani büyük ihtimalle böyle birşey söylemez.En azından ilk zamanlar.

Siz onun artık ilgi kaynağı olmuşsunuzdur.Kızı sürekli konuşturuyorsun arıyorsun eğlendiriyorsun.Bir işi oldumu hop el atıyorsun.Saatlerce vakit geçiriyorsun belki.Ulan bu kız seni hiç kaybetmek istermi?Atar seni yedek listesine 3-5 mesajında canım der kuzum der sen bebeğim yavrum yazarsın.Oo ulan bu kızla galiba oluyor ha diye düşünmeye başlarsın.Oysa sen ona yürümeye kalktığın anda bazı bariyerler koyar önüne.Kanka der reis der kardeş bile der sen umudunu kaybetmeye başlayıp ilgiyi kesersen hopp peşinden koşmaya başlar.Tekrardan düşünceler belirir kafanda.Kısacası arkadaşlar adamı maymun ederler.Bu kızlarda sizi üzmek istemediğini ve arkadaş olarak gördüğünü söyler taki siz ona hislerinizi açana kadar.Ha bunu söylerken bile derler ki sen çok kaliteli bir insansın seni kaybetmek istemiyorum gibi laflarla sizi yanında tutmak isterler.Gerçekten arkadaş kalabileceğini düşünüyorsan tabiki bu senin tercihin ama bunu sırf kızın yakınında olayım bir umut benden hoşlanır diye yapıyorsan aç güzel bir türk ifşa sağ elinle devam et alış ona seni uzun bir süreç bekliyor dostum :)

Başında böyle bir durum var ve açılıp kurtulayım artık diyorsun.İşler bu noktaya geldiyse yüksek ihtimalle red yiyeceğini biliyorsundur zaten çünkü aşk flört bunlar karşılıklı yaşanan şeylerdir.Çoğu zaman bunu itiraf etmeye gerek bile kalmaz.Ne kadar etik burası tartışılır ama ben sevgilisi olan bir kızla çok yakın şeyler yaşadım ve bir çekim hissediyordum.İnsanların belli bir çerçevesi ve özsaygısı vardır.Olacakları biliyordum ama yine birgün evime geldi ve onu arkadaş olarak görmediğimi söyledim.Sevgilisi olduğunu biliyordum ama yinede söyledim.Çünkü platonik takılan bir avel olmak yerine reddedilmeyi tercih ederim.Neyse bunu söyledikten sonra kızın gözlerinde kıvılcım parlamaya başladı ve ardından iletişimi kesmek istediğimi söyledim.Kibarca kovdum gibi birşey oldu.Kız evden giderken ciddi anlamda ağlamaklı ve üzgündü.Daha sonra kalbini kırdığımı düşünerek mesaj attım niyetim kalbini kırmak değildi ben seni arkadaş olarak görmedim hiçbir zaman kendine iyi bak diyerek iletişimi kestim.

Hergün takıldığım saatlerce vakit geçirip bağ kurduğum insanla iletişimimi tamamen kesmek açıkçası beni biraz üzdü ama öyle bir rahatladımki.Vicdanım rahattı çünkü kendime olan saygımı yitirmedim.Tabiki bu durumun aklını karıştırmaması ve sevgilisiyle mutlu olmasını istediğimi söyledim.Aslında ben kendime birşeyler kanıtlamış oldum o gün.Demem o ki böyle bir durumdaysan şuan ara söyle arkadaşım ben seni arkadaş olarak görmüyorum de bırak kaybedeğin bir kız olur ama kendini kazanırsın.Mesele kendi çerçeveni bilmek ve buna göre davranmak diyerek kısa kesiyorum.

Nasıl çıkacağız işin içinden ?

Bana sorarsan hiç uğraşma arkadaşım.Çünkü gerçekten enerjine ve çabana değmez.Yoksa o kız seni çoktan ondan daha güzelini ve özelini bulamayacağın düşüncesindeki ezik bir adamamı dönüştürdü? Öyle olsun ona en güzel cevabı başararak vereceksin.Kendi hayatına odaklanarak.Tamamen iletişimi kesiyoruz.Yeni bir kurs olur ilgilendiğin hobi olur eski bir kız arkadaş erkek arkadaş olur.Biraz empati yapalım karşısında kendisinden hoşlanan ve birden tüm iletişimi kesen bir erkek var.Bu kız kim olursa olsun köpek gibi stalk yapacak arkadaşlar.Hayatındaki gelişmeleri deli gibi takip edecek.İlla bu kızı geri getirmek istiyorsan yapman gereken tek şey kızın kafasında ''ben bu çocuğu nasıl kaçırdım'' düşüncesini sokmak.Bunu yapmak için de kendi hayatına odaklanmak ,yeni insanlarla tanışmak ,mental ve fiziksel olarak güçlenmek lazım.Tabi bu değişim sürecinden sonrada ufaktan iletişime geçeceksiniz kızla burası size kalmış.Sorun şu ki siz bunları yaptığınız zaman zaten eskilere dönmek istemeyeceksiniz.Ama bütün mesele bütün bunları kız için değil kendi için yapabilecek kafa yapısına sahip olabilmek.

Friendzone'de olduğumu nasıl anlayabilirim?

İşte zor olan nokta bu.Bazen yüzde yüz bizden hoşlandığına emin olduğumuz kızlar bizi arkadaş olarak görebiliyor.Gecenin köründe evine davet ediyorsun geliyor.Cinsel konuşmalar yapıyor.Ne bilim dekoltesini gösteriyor kimisi öpüşüyor bile ama arkadaş olarak görüyor.Evet tam sövülecek nokta.Ulan hiçmi düşünmüyorsun bu çocuğunda bir çükü var diye neyse konudan sapmıyorum.Böyle dandik kızlarda olacak bizim yapmamız gereken şey başından beri niyetimizi belli etmek haa işine gelmiyormu bay bay güzelim diceksin.Bu kadar basit.Sizle oyun oynamaya çalışan kızları tespit edin ve şutlayın.Umarım bu konuyu götünüzden anlayıp her önüne gelen kızı s*ikmem lazım diye bir düşünce oturmamıştır kafanızda.Özellikle bölümlere ayırdım.İyi forumlar

Friendzone'dan çıkmanın en net yolu, hiç girmemek.

Friendzone'dan çıkmanın en kolay yolu, nextlemek.

Yazının özeti ve gerçekler bunlar arkadaşlar. Güzel yazı olmuş, ellerine sağlık.

Friendzone'dan çıkmanın en net yolu, hiç girmemek.

Friendzone'dan çıkmanın en kolay yolu, nextlemek.

Yazının özeti ve gerçekler bunlar arkadaşlar. Güzel yazı olmuş, ellerine sağlık.
Hahaha ! Çok güzel özetlemişsin :D Bir problemin en iyi çözüm yolu o problemi ortaya çıkarmamak :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8