Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Full Body İdman

Katılım
23 Aralık 2020
Mesajlar
86
Tepkime puanı
146
Şehir
İzmir
Böyle paramparça olacağım diye t-shirt icinde küçük kalmak mantıksız geliyor bana. Yolda herhangi zayıf bir adamı cevirelim onun da karın kasları belirgindir. En iyisi %15 civarı yağ oranı iri omuzlar iri kollar ve bacaklar.
Ya sIx packleri varsa ve hacimliyse %9 yağ oranı candır. Dediğim şey zaten steroidsiz %99,9999 ordan kişinin yapamayacağı birşey zaten ortalama insan 15-20 arasında kendine bakıyorsa.
Kısacası şu eğer en iyi versiyon senin için oya sahip olmalısın bu kadar basit.
 

theturker

Ayın En Aktif Üyesi
Katılım
10 Mart 2019
Mesajlar
350
Tepkime puanı
289
Yaş
17
Şehir
Sinop
bu ikisini karşılaştırmakla uğraşma sen beslenmeni mükemmelleştir onun dışında ikisini de denediğinde vücudun ayna karşısında ya da hislerinle sana hangisinin senin için daha uygun olduğunu söyleyecektir. Bunu söyleyeceğim için beni linçleyebilirsiniz ama vücut geliştirme de araştırmalar o kadar da önemli değil en ufak bir değişiklik bile sonucu çok değiştirir örnek olarak dumbell curl ile barbell curlu karşılaştıralım

araştırmalar dumbell curl'un daha fazla kas aktive ettiğini söylüyor ama dumbell curl yaparken en ufak bir açı değişikliği kas daki gerilim üzerinde çok fazla değişiklik yaratacaktır belki de kas aktivasyonunuz çok düşecektir o yüzden araştırmalardan çok hissiyata odaklanın derim 4 senelik vücut geliştirme geçmişimde ben bunu öğrendim
 
Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
119
Tepkime puanı
263
Şehir
Eskişehir
Evlilik yaşı gelen teyzelerin hayat sigortası, beta erkeği.
 
Son düzenleme:
Katılım
24 Şubat 2019
Mesajlar
148
Tepkime puanı
240
Şehir
İzmir
Birileri Savaş Cebeci izlemiş :D Split antrenmanlar bölgelere ayrıldığından her kas grubuna etkili şekilde stres uygulayabilirsin. Eksik olduğun kasların üzerine giderek kas eşitsizliğini önleyebilirsin. Full body antrenman genellikle compound egzersizlerden oluştuğundan dolayı birden çok kas grubunu etkili şekilde çalıştırabilirsin ve yağ yakımı da antrenman yoğunluğuna bağlı olarak yükselir. Full body'den splite ya da tam tersine geçerken antrenman rutinin, beslenme düzenin, makro mikro değerleri vesaire olduğu gibi değişir. Full body'de haftanın 5 günü çalışamazsın çünkü sinir sistemi buna dayanamaz.

Hangisi daha iyidir tartışması doğru değildir. Kişinin hedefine ve amacına yöneliktir. 6 ay boyunca full body yaptıktan sonra splite geçmek çok daha kolay. Çünkü zor gelişen kaslarını öğrenmiş oluyorsun. Vücudunu tanıyorsun. Başlangıç için full body şart bence.
Kanka inan hiç sevmem Savaş Cebeci'yi :D
 
Katılım
23 Ağustos 2018
Mesajlar
57
Tepkime puanı
51
Şehir
İstanbul
Hipertrofi amaçsa split antremanların natural vücutlardaki en büyük artısı maksimum kas onarımıdır. Bir kasın dinlenmesi için 48-72 saat zaten optimal değerler olarak veriliyor, fullbodyde kas sadece 24 saat dinlenebiliyor. Haliyle split kişiler için daha uygun oluyor.
 
Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
119
Tepkime puanı
263
Şehir
Eskişehir
Evlilik yaşı gelen teyzelerin hayat sigortası, beta erkeği.
 
Son düzenleme:
Katılım
23 Ağustos 2018
Mesajlar
57
Tepkime puanı
51
Şehir
İstanbul
Evet dinlenme için saydıkların etkili ve bunların en optimum seviyede olduğu durumda kasların 48-72 saat dinlenmesi gerekiyor. Split çalıştığınızda yüklediğiniz volume’den dolayı zaten 2 gün sonra o bölgeyi çalışmaa ihtiyaç duymazsınız, set-tekrar sayısına bakıldığında haftalık olarak fullbody’den fazla iş yapmış olursunuz
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst