Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

FULL ŞARJ METODU JOKER

İnsan hayatında ne ister sorusunu sorduğunuzda değişik yanıtlar alırsınız. İnsanlar hayatlarında eksik olan neyse size onu söylerler. Kimi aşk der, kimi para, kimi başarı. insanlar size hayatlarındaki eksikleri söylerler.
Oysa insanların istedikleri şey gerçekten basittir. Basit ama çok genel bir kelime: MUTLULUK
İnsanlar mutlu olmalarını engelleyen eksikliklerini söylerler. Kimi daha güzel olmak ister , kimi zayıflamak, 18-20 yaşlarındaki insanların en büyük dertleri aşktır genelde. netice belli; istenilen mutluluk.Oysa eksikler nedeniyle çevremizdeki insanlar genelde mutsuzdur.
İngilizce tabiriyle “unhappy People” ( UP). Bu büyük bir Amerikan pazarlama terimidir. UP ların hayatları kötüdür. Eğer onları mutlu edersiniz, sizi severler, sizinle mutlu olurlarsa sizin ürününüzü alırlar.
Full Şarj: kişisel gelişim, Amerikan pazarlama tekniği, psikolojik etkenlerin birleştirilmesi ile oluşturduğum sosyal hayatta sevilen çekici insan olmayı sağlayan sistemlerden biridir.
İnsanları hayvanlardan ayıran en önemli yan ; zekaları ile birilikte geliştirdikleri karmaşık bir dilleri olmalarıdır. Ekmek, su kelimeleri varken, hınzır, fettan, çılgın serseri kelimelerine neden ihtiyaç duysun ki insan evladı.
Ekmek ve su yetmiyor demek ki..
İnsan sosyalleşmek, onaylanmak, beğenilmek, sevmek, sevilmek gibi bir çok şey istiyor bu karmaşık sosyal sistemin içinde , bir yandan bunları isterken diğer yandan mutsuz oluyor.
İnsanlar ünlü insanlarla takılırlarsa ünlü olurlar
İnsanlar kötü insanlarla takılırlarsa kötü olurlar
İnsanlar dindar insanlarla takılırlarsa didar olurlar
O halde insanlar sosyal , eğlenceli ve mutlu insanlarla takılırlarsa ne olurlar?
Kadınların erkekte neler istediği ile kafa yormuş binlerce erkek binlerce sonuç bulmuş, binlerce teori üretmiştir. Netice bellidir! kadın çok şey ister. Oysa isteklerinin genel çerçevesi de bellidir.
Kadın sosyal hayat içerisinde birlikte var olabileceği, gelişmiş bir erkek ister. Birkaç örnekle açıklamak gerekirse, eli yüzü düzgün, güvenebileceği, destek göreceği, başı sıkıştığında yardım edecek, yatakta onu mutlu edecek, gezdirecek, güzel imkanlar tanıyacak vs..
Kadınlar para ister derler ya hani, aslında o yanılgının temeli de budur. Para imkan getirmesinin yanında ezik beceriksiz kazma adamlar para sahibi olamaz genelde. İşte ondandır kadınların paralı adamları sevmesi ve yine aynı sebeptendir altlarında 100.000 lik arabalarla gezen 20-22 yaşlarındaki Abaza çetesi. Zira onlara para havadan gelmiştir. Para vardır ama parayı kazanabilen o adamın genel çekiciliği yoktur.
Para kadınlar için adamın gücü ve başarısının bir göstergesidir genelde.
Sorarım size siz sosyal yetenekleri zayıf kaç tane parayı kendi kazanmış zengin adam gördünüz?
İnsanlar hayat mücadelesini sosyal ortamın içinde verirler. Rakipleri, düşmanları tanımak, çevre oluşturmak, müşterileri ikna etmek, hepsi sosyal yetenek gerektiren hususlardır.
Full şarj bu prensipten yararlanır. Sadece hedeflediğiniz kişilerle iletişim kurmak değil çevredeki herkes ile iyi ilişkiler kuran bir adam olmak temeline dayanır. Klasik “Mystery Method” hedefi direk şarjlamaya yönelik bir sistem iken. Full şarjda genele yayılmış bir sistem vardır. Özellikle Türk toplumunda sosyal onaylanmanın gereği olarak çok daha önemlidir.
Küçük bir örnekle açıklayalım.
Yanınızda kız var ve ilk defa evinize götüreceksiniz. Beraber eve doğru geliyorsunuz. Adınız Burak ama siz kıza Mert diye bile tanıtmış olabilirsiniz kendinizi, kadın sürekli güven ihtiyacı içerisindedir. Sizin kim olduğunuzu ne olduğunuzu, size güvenip güvenemeyeceğini sorgulamaktadır bir yandan.
Kızla giderken, eve yakın markete girdiniz. Marketteki adam “buyurun” dedi. alacağınızı aldınız ordan eve geçtiniz eve girerken apartmanda bir iki kişi ile karşılaştınız ve dümdüz geçtiniz. Sizkimsiniz? Orada mı oturuyorsunuz gerçekten. O muhitin adamımı mısın ? yoksa orası bir garsoniyer mi? Yoksa siz sosyal yetenekleri zayıf biri misiniz?
Oysa markete girdiğinizde “selam hasan abi” diye girseniz. O da “oo Burakçım nassın ne vereyim” diye girse. Birşeyler farklı olmaz mı ? oradan eve geçerken apartmanda karşılaştığınız komşularla selamlaşsanız , “iyi günler” dileseniz. Hem kendinize güveninizi, hem kadının size olan güvenini hem de sosyal yeteneklerini ispatlamaz mısınız?
Emin olun ikinci anlattığım durumda kadın kendini çok daha rahat hissedecektir. Sizin Burak olduğunuza da , o muhitte oturduğunuza da , oralarda tanınan bir adam olduğunuza da kendi kafası içinde farkında olmadan çoktan ikna olmuştur bile.
Bir başka örnek vermek gerekirse. Bir kursa gittiniz , bir sınıftasınız.Sessiz sakinsiniz. Bu aslında sosyal yeteneklerinizin zayıflığının ve insanlarla iletişim kurmakta güçlük çektiğinizin de bir göstergesi ( Öyle olmasa da öyle görünür )
Direk yöntemde kıza yanaştınız muhabbet ettiniz ve telefonunu istediniz. Sonuç: kıza yazıyorsunuz ve telefonunu almak istiyorsunuz, Kızın kafasında acaba yok. Kadınlar acabaları severler. Emin olamamayı severler. Kadın dergileri ve internet sitelerinde “ beni sevdiğinden nasıl emin olurum” başlığı ile bir sürü yazı bulabilirsiniz. Her ne kadar istedikleri emin olmak gibi görünse de onları size bağlı kılan o emin olmayıştır. Yazıldın, belli oldun, radara yakalandın. ZOORT.. sıçtın kardeşim.
Oysa Bir kursa gittiniz , bir sınıftasınız, neşeli eğlenceli, iletişim yetenekleri yüksek dostane bir yapınız var. Full Şarj yapıyor, herkesle ilgileniyorsunuz. Kapıdaki güvenlik görevlisinden kantindeki abiye kadar tanıyorsunuz. Siz sosyal ve çekici bir insansınız. Sınıftakileri facebook’a ekliyorsunuz. Tabi kızı da, sınıftakilerin telefonlarını alıyorsunuz, tabi kızın da. Kız emin değil ona yazılıp yazılmadığınızdan. Acaba ondan hoşlandığınız için mi aldınız numarasını yoksa sosyal bir insan olduğunuz için mi aldınız. Ama dün küpelerinin çok güzel olduğunu söylemiştiniz acaba ondan hoşlanıyor musunuz?
ACABA yakalandı full şarj çalışıyor.
Kadınların sadece 1 yumurtası vardır ve onu üretmeleri regl süreci şu bu ile birlikte 28 gün sürer. Bir kadın 1000 adamla da seks yapsa sadece 1 çocuk sahibi olabilir 1 yıl içerisinde. Lohusalık dönemi emzirmesi derken bir seksin kadına maliyeti 2 yılı bulabilir. Oysa erkek öyle değildir. Teorik olarak yılda yüzlerce çocuğun babası olabilecektir 10 dakikada ürettiği çin malı spermlerini dağıtarak.
İşte genelde de bu yüzden seçicidir kadınlar. O yumurta için en iyi erkeği ararlar. Hal böyleyken diğer kadınlar tarafından istenmeyen bir erkeği istemesi için hiçbir sebep olamaz. Kadının bir adamı istemesi için o adamın diğer kadınlar tarafından da beğenilmesi lazımdır.
Bir kadın için, sevdiğini yalnız, kendisinin beğenmesi yeterli değildir. Başka kadınlar da beğenmelidir ki, onla muhabbeti devam etsin!” demiş Cenap Şahabettin,
Hatta içinde bulunduğumuz sosyal durumu değerlendirirsek sadece diğer kadınlar tarafından değil diğer adamlar tarafından toplum tarafından belli seçimleri geçmiş olabilmesi gerekir.
Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, tanıdıklarınız, sizi çekici bulan kadınlar ne kadar çok ise kadına çekici gelmeniz o kadar kolaylaşacaktır. Yeni tanıştığınız bir kadınla sürekli baş başa buluşmak ile onu arkadaş çevrenize götürmek arasındaki farkı düşünün. Arkadaş çevrenizdeki diğer kadınlar samimiyet ve sevgiyle size sarıldıklarını düşünün. Bu hem sizin daha güvenli bir insan olduğunuza sosyal bir kanıt teşkil edecektir hem de kadının içindeki rekabet ve kıskançlık duygularını canlı tutacaktır.
Bunları sağlayabilmeniz için de full şarj ile sosyal hayat içinde tanıştığınız bir çok insanla iletişimizi kuvvetlendirmeniz gerekir.
Bir mekana gittiğinizde “buyurun beyim” diye karşılanmak mı daha güzeldir yoksa “ hoş geldiniz erkan bey” diye karşılanmak ve “ ne haber Muhsin usta” diye cevap vermek mi ? Bunlardan etkilenmez mi kadınlar?
Ben özellikle bir mekana yanımda görece güzel bir kadınla gittiğimde 2 bira istemişken. Yasin elinde çerez ve cips tabağı ile görünür, masaya koyar ve “ikramımız joker bey” der. “Sağolasın yasinim” derim. Hatun “ooo tanınıyoruz, itibarlıyız” der. Sırıtırım “insanları seversen, insanlarda seni seviyorlar” der. Konuya devam ederim.
Yeni gittiğinizde garsonların sizi tanımasını sağlamanın kolay bir yolu vardır. Garson yanınıza gelir. Adını sorarsınız. “Osman” der. “Osman ben sana gıcık oldum biliyor musun ?” dersiniz güler yüzlü bir ifadeyle. Ee güler yüzle söyleyince adam gerilmez “hayrola abi” der. Sana gıcık oldum çünkü dersiniz ve onun iyi özelliği olan bir çünkü bulursunuz.
Çünkü saçların benimkinden güzel
Çünkü benden yakışıklısın
Çünkü omuzların güzel
Onun sizden iyi olabileceği 1 şey söylersiniz ( uydurma olmamalı). “Kıskandım seni çekemedim ondan gıcık oldum” dersiniz. Güler hoşuna gider ve “teşekkürler” der. “ ama benim senden daha iyi olduğum bir yönüm var biliyor musun” diye devam ettirirsiniz muhabbeti ki doğal olarak o bunun ne olduğunu size soracaktır.
benim isim hafızam süperdir. Ben buraya bir daha geldiğimde sana ne haber Osman diyeceğim ama sen bana hoş geldiniz joker bey diyemeyeceksin var mısın iddiaya?” derim. ( sadece ismimi öğretmekle kalmıyorum, beni nasıl karşılaması gerektiğinin de bilgisini veriyorum- ne haber la joker deme yani )
yok abi hatırlarım” diye direnir.
Mekana bir sonraki gidişimde ( ki en geç 1 hafta içinde olmalıdır) “ooo joker bey hoş geldiniz nasılsınız” diye karşılanmam garanti gibidir. : )
sağolasın osmanım” diye cevap veririm ( osmanım, erkanım,hasanım-sahiplenme eki eşliğinde)
Full şarj sizin sosyal değerinizi yükseltir.
Bir kızın bir işi olur vergi ile ilgili, dertlenir bir telefon edersiniz vergici arkadaşınıza ( full şarj saolsun) hop hallettiniz işini, hayatını güzelleştirdiniz. Sizin yanınızda kendini güvenli hissetti. İşte aradığı buna benzer bir erkek.
Bir kızın gümrük ile ilgili bir işi olur, hukuk ile ilgili işi olur zamanında full şarj sayesinde ahbaplık kurduğunuz gümrükçü ya da avukatı arar elden geldiğince yardımcı olursunuz ( işte erkek böyledir be) ( 2 yıl önce tanışıp hiç arayıp sormamışsan o insanları sizi silkemeyecekleri de bir başka gerçektir, o zaman şarjı becerememişsiniz demektir. Adamın şarjı biter beklemekten)
Tüm bunları bir yana koyarsak , özellikle bizim ülkemizde hemşeri tanıdık vs çok işe yarar. Ben arabamı tamir ettirdiğim serviste kapıda arabayı teslim alan cihanla bile sıkı muhabbetteyim. Oraya işi düşen insanlar randevu alacağım diye kasarken ben kızın arabasının işini bazen 10 dakika da hallederim.
Kız arabasına kasko yaptıracam diye. 100 bin firmayı arayıp alıp alabildiği en iyi fiyat 900 TL iken , bir telefon etmiştim. “ vuralım nassın yaaa- iyiyim joker abi sen nasılsın- iyi be vuralım ya bizim sevdiğimiz bi arkadaşın bi kasko işi var. Dedim ne yoruyorsun aslan Vural halleder. Bi bak bakalımne fiyat verebiliyorsun, baak bizi öpme haa , mahçup olmayalım hanımefendiye- tamam abi ben bakıp arıyorum seni
1 dakika sonra telefon çalar- 600 TL ye kaskosunu hallederim kızın. O didinip orayı burayı arayıp 900 fiyat alabilmişken sen 1 telefonla 300 lira kâra geçirmişsindir hatunu. Sen hatun olsan böyle bir erkek istemez misin hayatında ??
Okulda kantinde Ahmet ve Mehmetle oturan Turgayı mı istersin kız olsan yoksa okulun her yerinde birileri ile selamlaşıp kahkahalar atan, ayşe, Fatma, ezgi, eda, yağmur, recep, tolga, uğur, görkem, güneş ve bilimum insanları tanıyan ve insanlar tarafından sevilen bir adamı mı?
Tüm bunları bir yana bırakırsak. Full şarj demek çevre demektir yeni insan demektir ve bol bol tanışılabilecek yeni insanlar demektir. Üniversitede bir kızı görüp nasıl tanışacağım diye düşünmek başkadır. 100 kız tanıyıp. 2-3 tanesi ile cilveleşirken acaba hangisiyle sevgili olsam diye düşünmek başkadır.
Hayat size o kadar çok kadın getirir ki ( 27-30 yaşlarına kadar) ne set açmak ne başka bir şey pek de derdiniz kalmaz açıkçası. Sürekli olarak tanıdığınız cilveleştiğiniz sevgili olmak üzere olduğunuz kadınlar olur.
Hayatımızda kadınların çok önemli bir yeri olsa da hayat sadece kadınlardan ibaret değildir. 30 yaşından sonra kadın bulabilir, para bulabilir, yeni iş bulabilirsiniz ama 30 yaşından sonra yeni arkadaşlar ve dostlar bulmak, o eski samimiyeti yakalamak nerdeyse imkansızdır. Arkadaşlar ve dostlar menfaatlerin çatışmadığı gençlik döneminde biriktirilir. Hem menfaat çatışmaz hem de birbirini tanıyıp yakınlaşacak çok zamanınız olur.
ÖZETLE; full şarj size sadece kadını getirmez, arkadaş getirir, çevre getirir, görmüş geçirmişlik, insan ilişkilerini anlama, çeşit çeşit insanı tanıma fırsatı getirir. Kişisel gelişim için fırsatlar getirir.
Hayatına kadınlar girmiş çıkmış, gelişmiş, mutlu ilişkiler yaşamış, iletişim yeteneği gelişmiş, sosyal , eğlenceli, kısaca FULL bir adam olmak istiyorsanız.
Full Şarj tam size göredir.

Pua Cemiyeti Jokerden alıntıdır.

Son düzenleme:
Öyle bi anlatmissin ki sanki cevremizde hic or*spu cocugu yokmus gibi ...

Karaktersiz yuzsuz sifatsiz insanlar var .

Ben simdi kalkip sirf şarj edeyim diye o or*spu cocuguyla iletisim mi kuracam yani ??
Sadece cevremdeki duzgun insanlarla iletisim kurarim sarj ederim o kadar digerleriyle anca merhaba merhaba ..
Bu arada or*spu cocugundan kastim oyle kucuk kucuk hatalar yapmis insanlar degil tamamen ici bos olan , degil baskalarina kendisine bile hayri olmayan ve bunun ustune kalkip cevresindekilerede zarar veren insanlardan bahsediyorum..

kendin için iletişim kurucan kanka, sana kalmış

brocan niye joker efendinin makalesini yürüttün. ayıp deel mi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8