Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Funda Aksoy - Erkek Tavlama Kılavuzu

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Erkek Tavlama Kılavuzu - Funda Aksoy
Selam beyler. Yine yarayışlı ama tehlikeli bir kitapla daha karşınızdayım. Esther Vilar kadarın kitabı kadar tehlikeli olmasa da tehlikeli bir kitap.
Kitabın yazarı isminden de anlaşılacağı üzere bir Türk. Bu kadın gerçekten bencil ve acımasız bir kadın.
Ben ilk okuduğum zaman sinirlenip okumayı bırakmıştım. Sonra objektif bir biçimde okuyunca almam gerekenleri aldım geri kalanı kafama takmadım.
Bu kitapta aynı şekilde iradesine güvenmeyenler için tehlikeli bir kitap. Kadınlara gerçekten acayip şekilde kin beslersiniz.
Aslında kadın onlarca yıllık düzeni kaleme almış o kadar. Kadına da suç bulmamak gerekli.
Bu düzen böyle olmasa kadın böyle anlatmaz, böyle yazmazdı elbet.

Kitabın başlangıcında bizleri şu cümleler karşılıyor;
-Kadın olmak güzeldir. Kadın olmak muhteşemdir. Kadın olmak mükemmel olmaktır. Her kadın, kadın olmanın kıymetini anlar ve bununla g urur duymayı bilir. On beşinde öğrenir ya da kırk beşinde öğrenir ama mutlaka öğrenir. İşte bu yüzden kadınlar erkeklerden daha uzun yaşarlar.

Kendilerine nasıl olumlamalar, telkinler verdiklerini görebiliyor musunuz? Sadece bu paragraf bile yeterli kitabın içeriğini anlatmaya lakin ben biraz daha alıntılarda bulunacağım.

-Hayvanlar dünyasında kadınların kıymeti bilinir, çünkü onlar "anne" olacaklardır. Erkekler bu özel yaratığın gözüne girmek için en muhteşem renklere bürünürler, en acayip kur danslarını yaparlar, birbirlerini yok edercesine dövüşürler, hayatlarını tehlikeye atarlar. Hayvanlar aleminde dışarıdan bakıldığında göz alıcı olanlar, kendine dikkat etmesi gerekenler hep erkeklerdir. Konu insanlar olduğunda ise olay hayli değişir. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da olay çok karmaşık bir hale gelmiştir. Hiçbir şey doğada olduğu gibi olmaz, yaşanması gerektiği gibi yaşanmaz.

Bu kısmı bizler biliyoruz zaten. :)

-Bir kadın için erkekler arasında uygun eşi ya da tam deyimiyle "doğru adam"ı bulabilmek oldukça dertli bir süreçtir. Özellikle de Türkiye'de. Çünkü bu ülkede· metrekareye düşen maço ve maganda sayısı her zaman gereğinden fazladır. İlk tanışmadan gezip tozmaya, yatağa girmekten evlenmeye kadar her aşamada yaşanan zorluk, dünyanın herhangi bir yerindekinin iki katıdır. Prensinizin sizi fark etmesi için giyeceğiniz mini etek, beş kişilik arabada beş kişi gezen herhangi bir maganda grubunu daha fazla etkileyecektir.

Abazanlara ve maçolara dikkat çekmiş. :)

Erkekleri Tanımlamak:
Erkekler hakkında bir kitap yazdığımıza göre öncelikle bu cinsi incelememiz, benzerliklerini ve ayrılıklarını saptamamız gerekir. O zaman önce erkeklerin ne olduğuna bir bakalım; Erkekler, seks ve yemekten başka bir şey düşünmeyen, biz olmazsak etrafındaki güzelliklerin birini bile fark edemeyecek zavallılardır. İki cins arasındaki en büyük fark ise cinselliğe bakış açılarıdır.

Erkeklerin istek ve ihtiyaçları bu kadar sınırlı olduğundan anlaşılmaları da hiç zor değildir. Örneğin eğer bir erkek sizi arıyorsa anlayın ki azmıştır ve bir kadınla yatmak istiyordur, aramıyorsa yatacak başka birini bulmuştur. Sizi özellikle cuma ya da cumartesi akşamları arayıp yemeğe ya da bara davet ediyorsa, bunu sizinle yatmak için yapıyordur, aramıyorsa başka birini bulmuştur. Size her gelişinde çiçek alıyor ya da haftada bir çalıştığınız yere çiçek gönderiyorsa yatmak içindir, göndermiyorsa o çiçekler başkasına gidiyordur. Eğer ikide bir "seni seviyorum" diyorsa yatmak istiyordur, demiyorsa anlayın ki o lafı bir başkasına diyordur. Size kral içe gibi davranıyorsa yatmak içindir, eğer davranmıyorsa o kral içe tahtında bir başkası oturuyordur.

Bir insan nasıl bu kadar sığ düşünceli olabilir ya?

- Cinsellik dışında her şey düzdür erkek hayatında. Acıkmışsa yemek yemek istiyordur, maç seyrediyorsa maç seyretmek istiyordur, balığa gidiyorsa balık tutmaktan zevk alıyordur. Yani bir şeyler ima etmek için, inat olsun diye, karşısındaki anlasın diye, kibarlıktan ya da utançtan bir hareket gerçekleştirmezler. Tek hücreli bir yaratıktan ayrılmalarına sebep olacak dolaylı anlatım ve davranış metotlarını sadece kadınları elde etmeye çalışırken kullanırlar.

Burada gizemli olmanın önemine parmak basmış. Her neyse bu kadar tanıtım yeter. Kitap her erkeğin okuyup karşı cinsin kendisi hakkında ne düşündüğünü öğrenmesi için gerekli olan bir kitap. Gerçekten gelişmek, değişmek istiyorsanız okumalısınız. Önce mental açıdan değişmelisiniz sonra tecrübeyle sabitlemelisiniz.

Ekli dosyalar

• Funda Aksoy - Erkek Tavlama K_lavuzu.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Prensinizin sizi fark etmesi için giyeceğiniz mini etek, beş kişilik arabada beş kişi gezen herhangi bir maganda grubunu daha fazla etkileyecektir. Kadınların erkeklerin dikkatini üzerinde toplamak için giyindiğini biliyoruz.

Bir kadın için erkekler arasında uygun eşi ya da tam deyimiyle "doğru adam"ı bulabilmek oldukça dertli bir süreçtir. Özellikle de Türkiye'de. Çünkü bu ülkede· metrekareye düşen maço ve maganda sayısı her zaman gereğinden fazladır. Burdada Betaları yemişler ve betalara olan nefretlerini göstermişler(kadınlar maço ve maganda olan bir beta istemezler kadınların istedikleri bir alfayı kılıbık bir betaya cevirmektir) .Burda anlatılanlara göre tek eşi için çırpınan sevgi için canını verebilecek bir omegayı seçmeleri gerekirdi, ne yazıkki omegalara nefret edecek kadar bile değer vermiyorlar.

Erkekler, cinsel ilişki ve yemekten başka bir şey düşünmeyen, biz olmazsak etrafındaki güzelliklerin birini bile fark edemeyecek zavallılardır. İki cins arasındaki en büyük fark ise cinselliğe bakış açılarıdır. Burada doğru söylemiş. %90 kesim beta olunca yapacak birşey kalmıyor. Bazen biz bile hata yapıyoruz kız güzel diye hayatımıza sokuyoruz sonra bakıyoruz kızda zeka yok, mağrifet yok, espri yeteneği yok haliyle hayatımızdan çıkarma yolunu seçiyoruz.

Son düzenleme:
@Kasrqaa Böyle analiz yaparak okumak gerek işte yoksa dümdüz okuyup geçince insana olumsuz etkisi oluyor.

Bu kitap sende nasıl etkiler yaptı üstad ne değişiklikler oldu

Prensinizin sizi fark etmesi için giyeceğiniz mini etek, beş kişilik arabada beş kişi gezen herhangi bir maganda grubunu daha fazla etkileyecektir. Kadınların erkeklerin dikkatini üzerinde toplamak için giyindiğini biliyoruz.

Bir kadın için erkekler arasında uygun eşi ya da tam deyimiyle "doğru adam"ı bulabilmek oldukça dertli bir süreçtir. Özellikle de Türkiye'de. Çünkü bu ülkede· metrekareye düşen maço ve maganda sayısı her zaman gereğinden fazladır. Burdada Betaları yemişler ve betalara olan nefretlerini göstermişler(kadınlar maço ve maganda olan bir beta istemezler kadınların istedikleri bir alfayı kılıbık bir betaya cevirmektir) .Burda anlatılanlara göre tek eşi için çırpınan sevgi için canını verebilecek bir omegayı seçmeleri gerekirdi, ne yazıkki omegalara nefret edecek kadar bile değer vermiyorlar.

Erkekler, cinsel ilişki ve yemekten başka bir şey düşünmeyen, biz olmazsak etrafındaki güzelliklerin birini bile fark edemeyecek zavallılardır. İki cins arasındaki en büyük fark ise cinselliğe bakış açılarıdır. Burada doğru söylemiş. %90 kesim beta olunca yapacak birşey kalmıyor. Bazen biz bile hata yapıyoruz kız güzel diye hayatımıza sokuyoruz sonra bakıyoruz kızda zeka yok, mağrifet yok, espri yeteneği yok haliyle hayatımızdan çıkarma yolunu seçiyoruz.
Kadınlar hani birbirlerini kıskandırmak için giyiniyordu herşeyleri yalan

Bu kitap sende nasıl etkiler yaptı üstad ne değişiklikler oldu
Oyunu kurallarına göre oynamaya başladım. Bu kitabı okuyalı 2 sene oluyor aslında. Tekrardan okuyabilirim. Kısa zaten 120 sayfalık bir kitap. Lakin iyi çocuk olmanın, kendimi yıllarca kullandırtmış olmamın farkına vardım. Üzücü bir durum olsa da farkındalık güzeldi. Farkında olmak için her şeyi bilmek gerekiyor. Kendini kullandırtmıyor, iyi çocuk olmuyorsun.
Olaylara biraz da onların gözünden bakmış oluyorsun. Güzel bir kitap oku kesinlikle.

Teşekkürler okuyacağım The game kitabı ne anlatıyor konuda paylaşırmısın

Oyunu kurallarına göre oynamaya başladım. Bu kitabı okuyalı 2 sene oluyor aslında. Tekrardan okuyabilirim. Kısa zaten 120 sayfalık bir kitap. Lakin iyi çocuk olmanın, kendimi yıllarca kullandırtmış olmamın farkına vardım. Üzücü bir durum olsa da farkındalık güzeldi. Farkında olmak için her şeyi bilmek gerekiyor. Kendini kullandırtmıyor, iyi çocuk olmuyorsun.
Olaylara biraz da onların gözünden bakmış oluyorsun. Güzel bir kitap oku kesinlikle.
Bende iyi çocuk olmanın farkına vardım geç olsun güç olmasın :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8