Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Geçmişte Takılı Kalmak

Geçmişte Takılı Kalmak
Neredeyse hepimiz önceden kızlar hakkında tecrübesizdik, kişisel gelişimimiz hatır sayılmayacak derecede azdı. Fakat biz çabaladık; tecrübe sahibi olduk, kendimizi geliştirdik.
Birçoğunuz ise bu gelişmeye rağmen hâlâ eski halinde olduğunu sanar ve aldığı tepkilerin o anki durumuna göre muamele olduğunu zanneder. Bu yüzden birçoğunuz değiştiğine, kızlar hakkında başarılı olduğuna, özgüveninin arttığına dair onaylanma ihtiyacı hissediyor ve onaylanmayınca özgüveni düşüyor, ego sorunları başlıyor. Sen değiştin dostum eski halindeki gibi ezik biri değilsin, mükemmellikten bir adım ötedesin sadece.

Ayrıca bu gelişim safhasında ilerlerken kendiniz olmanız gerekiyor. Ben mesela başkalarına özenmedim hep kendi karakterimin üzerine ekledim tecrübelerimi. Kimse orijinali varken çakmasını tercih etmez. Orijinal nike varken kimse çakmasını almak istemez. Sadece orijinalini almaya maddi durumu el vermeyenler çakmasını alır. Çakmasını aldığında da sergilediği muamele ona göredir; kirlenmesi umrunda olmaz, çamurlara girer, biri istese rahatlıkla al senin olsun nasıl olsa 50 TL’ye aldım diyebilir. İşte bu yüzden birilerine özenip kızların ona benzediğiniz için sizinle çıkmasına izin vermeyin. Heheheh. Siz kendi markanızı yaratın, sizin çakmanızı yapsınlar. Ayrıca markanız söylenince onu özel kılması gereken özelliklerinin olması gerekiyor. Ve şüphesiz ki bu özelliklerden bir tanesi özgüven olmak zorunda.

Stay alpha...!

Şuraya bir not bırakmak istiyorum.

Hani dişilerle çıkarken sizi değiştirmeye çalışırlar ve aniden aşkım şimdi farkına vardım ki bunu yapmanı istemiyorum. Yaparsan seni sevdiğim sen değil başka birisi olacaksın diyorlar. Robin’in Barney’e evini sattırmaya çalışıp vazgeçmesi de buna örnektir mesela. Dişi bunu seni değiştirmeye çalışmayacağım, alfa kadınıyım olduğun gibi kabullenirim. İzlenimi vermek için yapar. Hepsi sinsidir beyler. Sikin, kullanın atın. Fazlasını cidden hak etmiyorlar.

Şuraya bir not bırakmak istiyorum.

Hani dişilerle çıkarken sizi değiştirmeye çalışırlar ve aniden aşkım şimdi farkına vardım ki bunu yapmanı istemiyorum. Yaparsan seni sevdiğim sen değil başka birisi olacaksın diyorlar. Robin’in Barney’e evini sattırmaya çalışıp vazgeçmesi de buna örnektir mesela. Dişi bunu seni değiştirmeye çalışmayacağım, alfa kadınıyım olduğun gibi kabullenirim. İzlenimi vermek için yapar. Hepsi sinsidir beyler. Sikin, kullanın atın. Fazlasını cidden hak etmiyorlar.
Hepsi sinsidir beyler. Sikin, kullanın atın. Fazlasını cidden hak etmiyorlar.

Genelleme yapmayı artık bırakın cidden, herkes aynı şekilde degil. Tamam Türk kızları genel olarak egoist ama bu genellemeyi herkese yapmak uygun değil. Kültürlü, zeki kızlarla takılmaya başladıktan sonra genel olarak bu algıyı bir kenara bırakırsınız zaten.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8