Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Gençlerin Bakması Gereken Bir Zât

Merhabalar, Bugün size bir zât'ı tanıtacağım. Osman Paşa Pkkya en büyük darbeyi vurmuş komutanlarımızdan biridir. Siyasal görüşüne katılırsınız katılmazsınız ama işini iyi yapan bir adamdır. Ben şahsen fikirlerine ve hayat tavsiyelerine saygı duyuyorum ve sizinde bir bakmanızı istedim. (video sadece temsili Osman Paşayı tanımanız açısından attım)

Burda amacım siyasal görüş dayatması değildir sadece askeri olarak değil hayat tavsiyeleri ve fikirleri olarakda çok saygı duyduğum bir kişiyi size göstermektir. İyi günler dilerim herkese umarım yararınıza olur.

Çok güzel bir konu olmuş, videonun içinde hem Osman Paşayı hem Eşref Bitlis'i görmek mutlu etti. Videonun sonunda ise aynı kanalın ACE'nin videosunu önermesi çok iyi oldu. Şu an o videoyu izlemeye gidiyorum, konu için ellerine sağlık.

Osman Paşa cumhuriyet dönemimizin yetiştirdiği en başarılı subaylardan değeri bilinmiyor umarım bilinir ileride . Siyasi kariyeri askeri kariyerinin çok altında kalmıştır bunun sebebi de Osman Paşamız diğer siyasetçilerin aksine merttir dürüsttür yalan söylemez oy dilenmez şov yapmaz , atatürkçülüğün ekmeğini yiyip onun arkasına sığınanların aksine bizzat dağa çıkmış vatanı uğruna canını ortaya atmış ve o ortamı gördüğü ve bildiği için siyasi kariyeri aşağıda kalmıştır bir subay çocuğu olarak babamdan onun ile ilgili çok kahramanlık öyküleri duymuştum . Bu konuyu açıp paylaştığın için çok Teşekkür ederim Arda kardeşim güzel konuya değindin

Diğer subaylar doğuya gitmeye korkarken askerleriyle birlikte operasyonlara katılmıştır. Sağlam bir adamdır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8